- Org.nr.
- 929 207 513
- Adresse
- c/o Kevin Balland, Balandsneset 74, 5215 Lysekloster
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−2 691
Årsresultat2 910
Egenkapital282 56698,2 % av eiendelene
Balland Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 207 513
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 01.03.2022
- Registrert
- 12.05.2022
- Adresse
- c/o Kevin Balland, Balandsneset 74, 5215 Lysekloster
- Kommune
- Bjørnafjorden
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bjørnafjorden (279)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Balland Holding AS935 530 644 · BJØRNAFJORDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet i eiendom, samt å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette ved aksjekjøp eller på annen måte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 300 | 95 400 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 300 | 95 400 | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 991 | 4 610 | 10 501 | 769 |
| Sum driftskostnader | 4 991 | 4 610 | 10 501 | 769 |
| Driftsresultat | −2 691 | 90 790 | −10 501 | −769 |
| Inntekt på andre investeringer | 5 500 | 60 000 | 115 300 | 75 900 |
| Annen finansinntekt | 228 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 728 | 60 000 | 115 300 | 75 900 |
| Annen finanskostnad | 127 | 28 310 | 25 061 | - |
| Sum finanskostnader | 127 | 28 310 | 25 061 | - |
| Netto finans | 5 601 | 31 690 | 90 239 | 75 900 |
| Resultat før skatt | - | - | 79 738 | 75 131 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 7 981 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 71 757 | 75 131 |
| Resultat før skattekostnad | 2 910 | 122 480 | - | - |
| Skattekostnad | - | 14 142 | - | - |
| Årsresultat | 2 910 | 108 338 | 71 757 | 75 131 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 910 | 108 338 | 71 757 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 71 757 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 287 811 | 128 828 | 60 | 1 731 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 287 811 | 128 828 | 60 | 1 731 |
| Sum omløpsmidler | 287 811 | 188 828 | 115 360 | 77 631 |
| Sum eiendeler | 287 811 | 693 328 | 619 860 | 582 131 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 504 500 | 504 500 | 504 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 504 500 | 504 500 | 504 500 |
| Sum anleggsmidler | - | 504 500 | 504 500 | 504 500 |
| Andre fordringer | - | 60 000 | 115 300 | 75 900 |
| Sum fordringer | - | 60 000 | 115 300 | 75 900 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 252 566 | 249 656 | 141 318 | 69 561 |
| Sum opptjent egenkapital | 252 566 | 249 656 | 141 318 | 69 561 |
| Sum egenkapital | 282 566 | 279 656 | 171 318 | 99 561 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 6 000 | 325 500 | 415 500 | 482 570 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 000 | 325 500 | 415 500 | 482 570 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 000 | 325 500 | 415 500 | 482 570 |
| Betalbar skatt | - | 14 142 | 7 981 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | −754 | 20 846 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 53 184 | 25 061 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | −754 | 88 172 | 33 042 | - |
| Sum gjeld | 5 246 | 413 672 | 448 542 | 482 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 287 811 | 693 328 | 619 860 | 582 131 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −381,71▼ | 2,14 | 3,49 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 1,48 | 2,62 | 4,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,6 %▼ | 23,0 % | 17,4 % | 12,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −117,0 %▼ | 95,2 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 126,5 %▲ | 113,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,2 %▲ | 40,3 % | 27,6 % | 17,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kevin Balland | 1990 |
| Styrets leder | Kevin Balland | 1990 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KEVIN BALLAND100,0 %f. 1990 · Lysekloster · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.