- Org.nr.
- 989 779 168
- Telefon
- 22 18 51 00
- Adresse
- Sognsveien 72, 0855 Oslo
- Hovedeier
- Niva-Tech AS, 100 %
- Bransje
- Teknisk prøving og analyse
Driftsresultat−8 450ikke oppgitt
Årsresultat−8 450ikke oppgitt
Egenkapital20 332100,0 % av eiendelene
BALLASTTECH NIVA AS er et aksjeselskap innen teknisk prøving og analyse, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 779 168
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 26.04.2006
- Registrert
- 10.05.2006
- Adresse
- Sognsveien 72, 0855 Oslo
- Telefon
- 22 18 51 00
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Forskning og utvikling samt testing av miljøteknologi for maritim sektor samt hva hermed står i forbindelse
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 8 450 | 6 450 | 5 000 | 8 325 | 8 450 |
| Sum driftskostnader | 8 450 | 6 450 | 5 000 | 8 325 | 8 450 |
| Driftsresultat | −8 450 | −6 450 | −5 000 | −8 325 | −8 450 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −8 450 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −8 450 | −6 450 | −5 000 | −8 325 | - |
| Årsresultat | −8 450 | −6 450 | −5 000 | −8 325 | −8 450 |
| Totalresultat | −8 450 | −6 450 | −5 000 | −8 325 | −8 450 |
| Udekket tap | −8 450 | −6 450 | −5 000 | −8 325 | −8 450 |
| Sum overføringer og disponeringer | −8 450 | −6 450 | −5 000 | −8 325 | −8 450 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 332 | 28 782 | 35 232 | 50 657 | 58 982 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 332 | 28 782 | 35 232 | 50 657 | 58 982 |
| Sum omløpsmidler | 20 332 | 28 782 | 35 232 | 50 657 | 58 982 |
| Sum eiendeler | 20 332 | 28 782 | 35 232 | 50 657 | 58 982 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | −79 668 | −71 218 | −64 768 | −59 768 | −51 443 |
| Sum opptjent egenkapital | −79 668 | −71 218 | −64 768 | −59 768 | −51 443 |
| Sum egenkapital | 20 332 | 28 782 | 35 232 | 40 232 | 48 557 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 10 425 | 10 425 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 10 425 | 10 425 |
| Sum gjeld | 0 | 0 | 0 | 10 425 | 10 425 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 332 | 28 782 | 35 232 | 50 657 | 58 982 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | 4,86 | 5,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,26 | 0,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −34,4 %▼ | −20,2 % | −11,6 % | −15,2 % | −14,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 79,4 % | 82,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Molander | 1970 |
| Styremedlem | Gunn Mia Angell | 1960 |
| Styremedlem | Thorjørn Larssen | 1970 |
| Regnskapsfører | INSIGNIS AS917 835 810 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Niva-Tech AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NORSK INSTITUTT FOR VANNFORSKNING STI
- Niva-Tech AS100,0 %
- BALLASTTECH NIVA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.