- Org.nr.
- 922 758 824
- Adresse
- Ole Bergs vei 10, 8373 Ballstad
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat4 916 54127,5 % margin
EBITDA8 096 440før av- og nedskrivninger
Årsresultat352 4592,0 % margin
Egenkapital2 933 8624,0 % av eiendelene
Ballstadøy Fiskeri AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 758 824
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 24.04.2019
- Registrert
- 16.05.2019
- Adresse
- Ole Bergs vei 10, 8373 Ballstad
- Kommune
- Vestvågøy
- Aksjekapital
- 1 020 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ballstadøy Fiskeri AS930 928 445 · VESTVÅGØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fiske og fangst.
Tidligere navn
- Øyaværing Eiendom AS16.05.2019 til 17.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 903 286 | 15 482 165 | 12 807 091 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 17 903 286 | 15 482 165 | 12 807 091 | - | 0 |
| Varekostnad | - | 37 095 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 5 373 646 | 4 671 327 | 3 134 026 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 179 899 | 3 129 199 | 2 900 921 | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 433 200 | 3 898 912 | 4 311 521 | 20 650 | 17 108 |
| Sum driftskostnader | 12 986 745 | 11 736 532 | 10 346 468 | 20 650 | 17 108 |
| Driftsresultat | 4 916 541 | 3 745 633 | 2 460 624 | −20 650 | −17 108 |
| Annen renteinntekt | 62 527 | 67 660 | 6 723 | - | - |
| Annen finansinntekt | 42 250 | 31 911 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 104 777 | 99 571 | 6 723 | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 668 860 | 5 009 505 | 4 701 490 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 78 940 | - | - |
| Sum finanskostnader | 4 668 860 | 5 009 505 | 4 780 430 | - | - |
| Netto finans | −4 564 083 | −4 909 934 | −4 773 707 | - | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 313 084 | −20 650 | −17 108 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 313 084 | −20 650 | - |
| Resultat før skattekostnad | 352 459 | −1 164 301 | - | - | - |
| Årsresultat | 352 459 | −1 164 301 | −2 313 084 | −20 650 | −17 108 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 352 458 | −1 164 301 | −2 313 084 | −20 650 | - |
| Totalresultat | 352 458 | −1 164 301 | −2 313 084 | −20 650 | - |
| Udekket tap | - | −1 164 301 | −2 313 084 | −20 650 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 352 459 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 352 459 | −1 164 301 | −2 313 084 | −20 650 | - |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 43 950 102 | 45 375 101 | 46 800 100 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 43 950 102 | 45 375 101 | 46 800 100 | - | - |
| Skip og flytende installasjoner | 21 682 133 | 22 957 533 | 24 232 933 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 594 393 | 2 173 893 | 2 110 505 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 23 276 526 | 25 131 426 | 26 343 437 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 67 226 628 | 70 506 527 | 73 143 537 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 10 000 | 10 000 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 211 129 | 132 145 | 159 718 | 292 793 | - |
| Sum fordringer | 221 129 | 142 145 | 159 718 | 292 793 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 164 869 | 2 097 077 | 1 606 335 | 665 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 164 869 | 2 097 077 | 1 606 335 | 665 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 385 998 | 2 239 222 | 1 766 053 | 293 458 | 563 |
| Sum eiendeler | 73 612 626 | 72 745 749 | 74 909 590 | 293 458 | 563 |
| Aksjekapital | 1 020 000 | 1 020 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 1 571 524 | 1 571 524 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 120 | −10 120 | 6 079 881 | −10 120 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 581 404 | 2 581 404 | 6 109 881 | 19 880 | 19 880 |
| Udekket tap | - | - | 2 364 175 | 51 092 | - |
| Annen egenkapital | 352 459 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 352 459 | - | −2 364 175 | −51 092 | −30 442 |
| Sum egenkapital | 2 933 862 | 2 581 404 | 3 745 706 | −31 212 | −10 562 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 61 329 169 | 63 179 168 | 64 341 667 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 912 647 | 1 878 795 | 1 734 999 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 65 241 816 | 67 057 963 | 68 076 666 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 65 241 816 | 67 057 963 | 68 076 666 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 474 760 | 309 347 | 701 717 | 294 045 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 028 199 | 1 450 949 | 413 747 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 933 989 | 1 346 086 | 1 971 754 | 30 624 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 436 948 | 3 106 382 | 3 087 218 | 324 669 | 11 124 |
| Sum gjeld | 70 678 764 | 70 164 345 | 71 163 884 | 324 669 | 11 124 |
| Sum egenkapital og gjeld | 73 612 626 | 72 745 749 | 74 909 590 | 293 458 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,17▲ | 0,72 | 0,57 | 0,90 | 0,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 24,09▼ | 27,18 | 19,00 | −10,40 | −1,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,9 %▲ | 5,2 % | 6,6 % | −14,0 % | −3 038,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,5 %▲ | 24,2 % | 19,2 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,0 %▲ | −7,5 % | −18,1 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,0 %▲ | 3,5 % | 5,0 % | −10,6 % | −1 876,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ballstadøy Fiskeri AS27,5 %
17,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Nordland Havfiske AS22,9 % 1 061,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
Prestfjord AS24,4 % 954,5 mill.29 ansatte 2025
Ballstadøy Fiskeri AS27,5 % 17,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nergård Havfiske AS28,6 % 1 020,6 mill.33 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Rune Sørensen | 1991 |
| Styrets leder | Arnt Helge Randulf Sørensen | 1960 |
| Styremedlem | Anders Rune Sørensen | 1991 |
| Styremedlem | Steffen Sørensen | 1987 |
| Styremedlem | Kjetil Sørensen | 1981 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sør-Ive-Rokk Holding AS25,0 %Ballstad · 255 ordinære aksjer
- Arntsi Holding AS25,0 %Ballstad · 255 ordinære aksjer
- Øyaværing Holding AS25,0 %Ballstad · 255 ordinære aksjer
- ØYAN HOLDING AS25,0 %Ballstad · 255 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.