- Org.nr.
- 925 851 086
- Adresse
- Uranienborgveien 7B, 0351 Oslo
- Hovedeier
- Bamboo Sagene AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−106 108
EBITDA−73 754før av- og nedskrivninger
Årsresultat−106 446
Egenkapital−495 745−254,6 % av eiendelene
Bamboo Uranienborg AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 851 086
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 15.08.2020
- Registrert
- 27.10.2020
- Adresse
- Uranienborgveien 7B, 0351 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 56.110 Drift av restauranterDrift av restauranter i Oslo (2 239)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bamboo Uranienborg AS925 884 529 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av gatekjøkken/ take away.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | −19 010 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | −19 010 | 0 | 2 784 909 | 4 674 126 | 3 706 603 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 32 354 | - | - | - | 218 945 |
| Annen driftskostnad | 54 744 | - | - | - | 691 832 |
| Sum driftskostnader | 87 097 | 198 087 | 2 745 575 | 4 954 594 | 3 657 097 |
| Driftsresultat | −106 108 | −198 087 | 39 334 | −280 468 | 49 506 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 126 | 0 | 3 018 |
| Annen rentekostnad | 338 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 338 | 61 | 0 | 12 566 | 683 |
| Netto finans | −338 | −61 | 126 | −12 566 | 2 335 |
| Resultat før skatt | −106 446 | −198 148 | 39 460 | −293 034 | 51 842 |
| Årsresultat | −106 446 | −198 148 | 39 460 | −293 034 | 40 110 |
| Udekket tap | −106 446 | - | - | - | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 1 373 000 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 11 732 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 129 415 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 129 415 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 129 415 | 236 679 | 339 571 | 559 704 | 665 794 |
| Andre kortsiktige fordringer | 61 540 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 61 540 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 752 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 752 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 65 292 | 65 623 | 63 756 | −343 125 | 574 694 |
| Sum eiendeler | 194 707 | 302 303 | 403 327 | 216 579 | 1 240 488 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 520 175 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −520 175 | −413 729 | −215 581 | −255 041 | 37 994 |
| Sum egenkapital | −495 745 | −389 299 | −191 151 | −230 611 | 62 424 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 644 599 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 644 599 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 42 144 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 709 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 45 853 | 43 448 | 138 741 | 447 190 | 625 490 |
| Sum gjeld | 690 452 | 691 602 | 594 478 | 447 190 | 1 178 064 |
| Sum egenkapital og gjeld | 194 707 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 648 154 | 455 737 | 0 | 552 574 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,42▼ | 1,51 | 0,46 | −0,77 | 0,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,39▲ | −1,78 | −3,11 | −1,94 | 18,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −42,7 %▲ | −56,1 % | 12,7 % | −38,5 % | 4,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 558,2 % | - | 1,4 % | −6,0 % | 1,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 559,9 % | - | 1,4 % | −6,3 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −254,6 %▼ | −128,8 % | −47,4 % | −106,5 % | 5,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Cong Quan Luu | 1970 |
| Styrets leder | Cong Quan Luu | 1970 |
| Styremedlem | London Phung Nghi Luu | 2002 |
| Regnskapsfører | TIQ REGNSKAP AS919 731 176 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bamboo Sagene AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bamboo Sagene AS
- Bamboo Skøyen AS100,0 %
- Bamboo Bjerke AS100,0 %
- Bamboo Uranienborg AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.