- Org.nr.
- 989 308 548
- Telefon
- 915 47 411
- Adresse
- Ropnesvegen 59, 9107 Kvaløya
- Hovedeier
- Båragutt AS, 100 %
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat10 430 75221,9 % margin
Årsresultat−640 029−1,3 % margin
Egenkapital6 408 1802,4 % av eiendelene
Båragutt Havfiske AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 308 548
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 20.11.2005
- Registrert
- 02.02.2006
- Adresse
- Ropnesvegen 59, 9107 Kvaløya
- Telefon
- 915 47 411
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Båragutt Havfiske AS989 428 438 · TROMSØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fiske, eie og drive fiskefartøy samt hva herved står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- UTVIK SENIOR AS02.02.2006 til 04.12.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 28 874 079 | 8 657 082 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 1 501 664 | 3 662 994 | - |
| Sum driftsinntekter | 47 522 691 | 43 850 550 | 30 375 743 | 12 320 076 | 24 036 341 |
| Lønnskostnad | - | - | 238 | 3 630 319 | 1 697 100 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 869 044 | 1 738 088 |
| Annen driftskostnad | - | 32 492 731 | 22 065 590 | 11 560 284 | 18 933 299 |
| Sum driftskostnader | 37 091 940 | 32 492 731 | 22 065 828 | 16 059 646 | 22 368 487 |
| Driftsresultat | 10 430 752 | 11 357 818 | 8 309 915 | −3 739 570 | 1 667 854 |
| Annen renteinntekt | - | - | 125 500 | 755 | - |
| Sum finansinntekter | 588 296 | 2 109 223 | 125 500 | 755 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 339 312 | 506 241 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 472 850 | - | - |
| Sum finanskostnader | 11 839 599 | 6 958 822 | 1 812 162 | 506 241 | 1 037 141 |
| Netto finans | −11 251 303 | −4 849 599 | −1 686 662 | −505 486 | −1 037 141 |
| Resultat før skatt | −820 551 | 6 508 219 | 6 623 253 | −4 245 056 | 630 713 |
| Skattekostnad på resultat | - | 1 431 808 | 1 457 116 | −933 912 | 138 757 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 166 137 | −3 311 144 | - |
| Årsresultat | −640 029 | 5 076 411 | 5 166 137 | −3 311 144 | 491 956 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 5 166 137 | −3 311 144 | - |
| Totalresultat | - | - | 5 166 137 | −3 311 144 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 4 000 000 | - | - |
| Udekket tap | - | - | 1 166 137 | −3 311 144 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 5 166 137 | −3 311 144 | - |
| Skip og flytende installasjoner | - | - | 17 120 060 | 3 288 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 17 120 060 | 3 288 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 252 820 120 | 158 261 712 | 17 120 060 | 3 288 000 | 27 809 419 |
| Kundefordringer | - | - | - | 5 349 295 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 1 524 443 | 5 697 767 | - |
| Sum fordringer | - | - | 1 524 443 | 11 047 062 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 13 993 653 | 5 759 023 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 13 993 653 | 5 759 023 | - |
| Sum omløpsmidler | 13 832 179 | 10 937 536 | 15 518 096 | 16 806 085 | 4 132 482 |
| Sum eiendeler | 266 652 299 | 169 199 247 | 32 638 156 | 20 094 085 | 31 941 901 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 1 596 649 | 7 932 067 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 408 180 | 6 192 831 | 1 696 649 | 8 032 067 | 4 546 650 |
| Udekket tap | - | - | - | 7 501 555 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | 580 230 | - | −7 501 555 | −4 190 410 |
| Sum egenkapital | 6 408 180 | 6 773 061 | 1 696 649 | 530 512 | 356 240 |
| Utsatt skatt | - | - | 643 220 | 139 567 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 643 220 | 139 567 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 23 009 935 | 11 670 623 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 23 009 935 | 11 670 623 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 250 858 993 | 151 291 247 | 23 653 155 | 11 810 190 | 31 585 661 |
| Leverandørgjeld | - | - | 2 334 888 | 7 753 382 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 953 463 | - | - |
| Utbytte | - | - | 4 000 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 385 126 | 11 134 940 | 7 288 351 | 7 753 382 | - |
| Sum gjeld | 260 244 119 | 162 426 187 | 30 941 506 | 19 563 572 | 31 585 661 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 32 638 156 | 20 094 085 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,47▲ | 0,98 | 2,13 | 2,17 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 40,61▲ | 23,98 | 18,24 | 36,88 | 88,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▼ | 13,3 % | 32,0 % | −14,4 % | 5,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,9 %▼ | 25,9 % | 27,4 % | −30,4 % | 6,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,3 %▼ | 11,6 % | 17,0 % | −26,9 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,4 %▼ | 4,0 % | 5,2 % | 2,6 % | 1,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Båragutt Havfiske AS21,9 %
47,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Båragutt Havfiske AS21,9 % 47,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nordland Havfiske AS22,9 % 1 061,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
Prestfjord AS24,4 % 954,5 mill.29 ansatte 2025
Nergård Havfiske AS28,6 % 1 020,6 mill.33 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arvid Johannes Hansen | 1968 |
| Styrets leder | Trond Skogly | 1971 |
| Styremedlem | Ernst Nikolai Hansen | 1971 |
| Styremedlem | Arvid Johannes Hansen | 1968 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Båragutt AS100,0 %Kvaløya · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Båragutt AS
- Båragutt Pelagic AS100,0 %
- BÅRAGUTT KYST AS100,0 %
- Båragutt Havfiske AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.