- Org.nr.
- 916 693 001
- Adresse
- Soppveien 12, 3157 Barkåker
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−41 905−9,3 % margin
Årsresultat−43 172−9,6 % margin
Egenkapital−130 410−152,1 % av eiendelene
Bårlund Holding AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 693 001
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 25.01.2016
- Registrert
- 05.02.2016
- Adresse
- Soppveien 12, 3157 Barkåker
- Kommune
- Tønsberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bårlund Holding AS927 720 272 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Snekkerarbeid, vedlikehold og reparasjoner, anleggsgartner med steinlegging. Investering i aksjer, andre aksjeselskaper, eiendom, verdipapirer og lignende.
Tidligere navn
- G-Holding AS05.02.2016 til 20.01.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 941 657 | 406 090 |
| Sum driftsinntekter | 448 611 | 83 313 | 816 447 | 941 657 | 406 090 |
| Varekostnad | - | - | - | 399 002 | 109 301 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 518 207 | 167 042 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 170 516 | 82 255 |
| Sum driftskostnader | 490 515 | 214 167 | 557 791 | 1 087 725 | 358 598 |
| Driftsresultat | −41 905 | −130 854 | 258 657 | −146 068 | 47 492 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | −49 |
| Sum finansinntekter | - | 0 | 484 | 0 | −49 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 855 | - |
| Sum finanskostnader | 1 268 | 24 493 | 76 199 | 855 | - |
| Netto finans | −1 267 | −24 493 | −75 715 | −855 | −49 |
| Resultat før skatt | −43 172 | −155 347 | 182 942 | - | 47 443 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 9 263 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 38 180 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | - | −146 923 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −43 172 | −155 347 | 172 195 | −146 923 | 38 180 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 38 180 |
| Udekket tap | - | - | - | −134 091 | 25 349 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 12 831 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | −12 831 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −146 923 | 38 180 |
| Andre fordringer | - | - | - | 8 369 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 8 369 | 79 444 |
| Sum anleggsmidler | 11 253 | −67 382 | 87 027 | 8 369 | 79 444 |
| Kundefordringer | - | - | - | 34 114 | 43 501 |
| Sum fordringer | - | - | - | 94 780 | 43 501 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 3 099 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 81 602 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 81 602 | 3 099 |
| Sum omløpsmidler | 74 503 | 135 357 | 197 813 | 176 382 | 46 600 |
| Sum eiendeler | 85 756 | 67 975 | 284 841 | 184 751 | 126 044 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 79 444 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 0 | 12 831 |
| Udekket tap | - | - | - | 134 091 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −160 410 | −117 238 | 38 103 | −134 091 | 12 831 |
| Sum egenkapital | −130 410 | −87 238 | 68 103 | −104 091 | 42 831 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 94 708 | 187 778 | 225 556 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 214 730 | 7 060 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | 9 263 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 62 492 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 25 495 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 48 617 | 4 397 |
| Sum kortsiktig gjeld | 121 458 | −32 564 | −8 818 | 288 842 | 83 213 |
| Sum gjeld | 216 166 | 155 213 | 216 737 | 288 842 | 83 213 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 184 751 | 126 044 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,61▲ | −4,16 | −22,43 | 0,61 | 0,56 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,66▲ | −1,78 | 3,18 | −2,77 | 1,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −54,5 %▲ | −74,2 % | 110,4 % | −94,0 % | 37,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,3 %▲ | −157,1 % | 31,7 % | −15,5 % | 11,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,6 %▲ | −186,5 % | 21,1 % | −15,6 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −152,1 %▼ | −128,3 % | 23,9 % | −56,3 % | 34,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bårlund Holding AS−9,3 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
Bårlund Holding AS−9,3 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Bårlund | 1972 |
| Styrets leder | Svein Bårlund | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN BÅRLUND100,0 %f. 1972 · Barkåker · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.