- Org.nr.
- 925 263 451
- Adresse
- Barntjernmoen 8, 2067 Jessheim
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−37 531ikke oppgitt
Årsresultat−57 132ikke oppgitt
Egenkapital24 775 24598,9 % av eiendelene
Barntjernmoen Holding AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 263 451
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 03.06.2020
- Registrert
- 26.06.2020
- Adresse
- Barntjernmoen 8, 2067 Jessheim
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Ullensaker (53)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og forvaltning av aksjer, herunder deltakelse i andre selskaper og virksomheter samt eiendomsutvikling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 37 531 | - | - | 55 819 | 21 188 |
| Sum driftskostnader | 37 531 | 58 156 | 30 906 | 55 819 | 21 188 |
| Driftsresultat | −37 531 | −58 156 | −30 906 | −55 819 | −21 188 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 3 500 000 | - |
| Sum finansinntekter | - | 1 000 077 | - | 3 500 000 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 108 | - |
| Sum finanskostnader | - | 33 | 44 | 108 | - |
| Netto finans | - | 1 000 044 | −44 | 3 499 892 | - |
| Resultat før skatt | - | 941 888 | −30 950 | 3 444 073 | −21 188 |
| Resultat før skattekostnad | −37 531 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 19 601 | - | - | 3 708 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 3 440 365 | −21 188 |
| Årsresultat | −57 132 | 954 690 | −24 151 | 3 440 365 | −21 188 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −57 132 | - | - | 3 440 365 | −21 188 |
| Totalresultat | −57 132 | - | - | 3 440 365 | −21 188 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −21 188 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 3 440 365 | - |
| Ordinært utbytte | 1 300 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 357 132 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −57 132 | - | - | 3 440 365 | −21 188 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 23 800 000 | - | - | 23 800 000 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 20 000 | - | - | 20 000 | 20 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 330 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 820 000 | - | - | 23 820 000 | 350 000 |
| Sum anleggsmidler | 23 820 000 | 23 839 601 | 23 826 799 | 23 820 000 | 350 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 234 595 | - | - | 4 537 800 | 40 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 234 595 | - | - | 4 537 800 | 40 000 |
| Sum omløpsmidler | 1 234 595 | 2 535 400 | 1 536 600 | 4 537 800 | 40 000 |
| Sum eiendeler | 25 054 595 | 26 375 001 | 25 363 399 | 28 357 800 | 390 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 40 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Overkurs | 10 000 | - | - | 10 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 34 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 21 188 |
| Annen egenkapital | 24 735 245 | - | - | 28 161 838 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 24 735 245 | 26 092 377 | 25 137 687 | 28 161 838 | −21 188 |
| Sum egenkapital | 24 775 245 | 26 132 377 | 25 177 687 | 28 201 838 | 13 243 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 3 708 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 279 350 | - | - | 152 254 | 376 758 |
| Sum kortsiktig gjeld | 279 350 | 242 625 | 185 713 | 155 962 | 376 758 |
| Sum gjeld | 279 350 | 242 625 | 185 713 | 155 962 | 376 758 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 054 595 | - | - | 28 357 800 | 390 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,42▼ | 10,45 | 8,27 | 29,10 | 0,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 28,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▼ | 3,6 % | −0,1 % | 24,0 % | −5,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 %▼ | 99,1 % | 99,3 % | 99,5 % | 3,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Walan | 1971 |
| Revisor | ØM REVISJON AS912 799 980 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CHRISTIAN WALAN100,0 %f. 1971 · Jessheim · 40 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- WALAN MASKIN AS85,0 %996 260 917 · 85 ordinære aksjer
- FORM ENTREPRENØR AS20,0 %925 334 723 · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.