- Org.nr.
- 919 075 767
- Adresse
- Høgdaveien 5, 1911 Flateby
Driftsresultat−16 782ikke oppgitt
Årsresultat483 218ikke oppgitt
Egenkapital1 679 24496,5 % av eiendelene
Bartek Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 075 767
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 16.05.2017
- Registrert
- 17.06.2017
- Adresse
- Høgdaveien 5, 1911 Flateby
- Kommune
- Enebakk
- Aksjekapital
- 33 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer, verdipapirer, andeler i andre selskaper og annet som naturlig faller sammen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad Il, | 16 782 | 15 237 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 16 782 | 15 237 | 11 146 | 13 623 | 7 348 |
| Driftsresultat | −16 782 | −15 237 | −11 146 | −13 623 | −7 348 |
| Inntekt på inv. i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 450 000 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | - |
| Sum finansinntekter | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 450 000 |
| Netto finans | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 450 000 |
| Resultat før skatt | - | - | 488 854 | 486 377 | 442 652 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 488 854 | 486 377 | 442 652 |
| Resultat før skattekostnad | 483 218 | 484 763 | - | - | - |
| Årsresultat | 483 218 | 484 763 | 488 854 | 486 377 | 442 652 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 483 218 | 484 763 | 488 854 | 486 377 | 442 652 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 442 652 |
| Totalresultat | 483 218 | 484 763 | 488 854 | 486 377 | - |
| Ordinært utbytte | - | 350 000 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 100 000 | 999 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −864 237 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 383 218 | - | 488 854 | 486 377 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 483 218 | 484 763 | 488 854 | 486 377 | 442 652 |
| Annen driftskostnad | - | - | 11 146 | 13 623 | 7 348 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 55 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Sum anleggsmidler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 142 | 1 145 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 142 | 1 145 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 684 903 | 1 651 681 | 2 167 064 | 1 678 208 | 1 191 832 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 684 903 | 1 651 681 | 2 167 064 | 1 678 208 | 1 191 832 |
| Sum omløpsmidler | 1 686 044 | 1 652 826 | 2 167 064 | 1 678 208 | 1 191 832 |
| Sum eiendeler | 1 741 044 | 1 707 826 | 2 222 064 | 1 733 208 | 1 246 832 |
| Aksjekapital | 33 000 | - | 33 000 | 33 000 | - |
| Overkurs | 102 000 | - | 102 000 | 102 000 | 87 178 |
| Sum innskutt egenkapital | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 120 178 |
| Annen egenkapital | 1 544 244 | 1 161 026 | 2 025 263 | 1 536 409 | 1 064 854 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 544 244 | 1 161 026 | 2 025 263 | 1 536 409 | 1 064 854 |
| Sum egenkapital | 1 679 244 | 1 296 026 | 2 160 263 | 1 671 409 | 1 185 032 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | −1 | - |
| Utbytte | - | 350 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 61 800 | 61 800 | 61 800 | 61 800 | 61 800 |
| Sum kortsiktig gjeld | 61 800 | 411 800 | 61 800 | 61 799 | 61 799 |
| Sum gjeld | 61 800 | 411 800 | 61 800 | 61 799 | 61 799 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 741 044 | 1 707 826 | 2 222 064 | 1 733 208 | 1 246 832 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 33 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 27,28▲ | 4,01 | 35,07 | 27,16 | 19,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▼ | 0,32 | 0,03 | 0,04 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,0 %▲ | 24,7 % | 24,7 % | 32,6 % | 35,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,5 %▲ | 75,9 % | 97,2 % | 96,4 % | 95,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bartosz Piotr Przenioslo | 1978 |
| Styrets leder | Bartosz Piotr Przenioslo | 1978 |
| Regnskapsfører | NORSOLVE AS927 512 416 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BARTOSZ PIOTR PRZENIOSLO100,0 %f. 1978 · Flateby · 1 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FJORD LIGHTNING AS20,0 %922 657 165 · 20 000 ordinære aksjer
- HGN Elektro AS5,00 %919 253 185 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.