- Org.nr.
- 914 851 386
- Telefon
- 73 89 47 00
- Adresse
- Ladehammerveien 2A, 7041 Trondheim
- Hovedeier
- STENE EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat1 260 3662,6 % margin
Årsresultat854 6241,8 % margin
Egenkapital6 269 50044,0 % av eiendelene
Ansatte12i Aa‑registeret
Bartnes AS er et aksjeselskap innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 851 386
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 17.09.1987
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Ladehammerveien 2A, 7041 Trondheim
- Telefon
- 73 89 47 00
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 43.222 Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiserKuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Trondheim (30)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- www.bartnes.no
Underenheter
1
- Bartnes AS971 747 048 · TRONDHEIM12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og omsetning av kjøleutstyr, handel, agenturer, investering i faste eiendommer og aksjer, garantistillelser, deltakelse i andre selskaper og hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Bartnes Kjøleindustri AS19.02.1995 til 12.11.2007
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47 640 314 | 29 112 046 | 44 925 543 | 61 425 436 | 29 680 376 |
| Andre driftsinntekter | 177 000 | 185 000 | - | 107 439 | 140 000 |
| Sum driftsinntekter | 47 817 314 | 29 297 046 | 44 925 543 | 61 532 874 | 29 820 376 |
| Varekostnad | 28 512 384 | 9 780 161 | 26 198 848 | 41 633 724 | 14 701 047 |
| Lønnskostnad | 13 142 727 | 12 046 949 | 11 597 191 | 10 256 129 | 9 127 393 |
| Ordinære avskrivninger | 132 966 | 173 240 | 198 874 | 326 813 | 307 880 |
| Andre driftskostnader | 4 768 870 | 4 899 580 | 3 924 965 | 3 786 940 | 3 231 234 |
| Tap på fordringer | - | - | - | - | 14 415 |
| Sum driftskostnader | 46 556 948 | 26 899 929 | 41 919 878 | 56 003 606 | 27 381 969 |
| Driftsresultat | 1 260 366 | 2 397 117 | 3 005 665 | 5 529 268 | 2 438 408 |
| Annen renteinntekt | 66 396 | 13 393 | 3 609 | 3 173 | 1 288 |
| Andre finansinntekter | 117 885 | 18 721 | 102 917 | 92 761 | 118 243 |
| Sum finansinntekter | 184 281 | 32 114 | 106 526 | 95 934 | 119 531 |
| Annen rentekostnad | 149 573 | 14 070 | 44 731 | 14 384 | 39 713 |
| Andre finanskostnader | 59 044 | 36 594 | 236 093 | 153 726 | 86 820 |
| Sum finanskostnader | 208 617 | 50 664 | 280 825 | 168 110 | 126 533 |
| Netto finans | −24 336 | −18 549 | −174 299 | −72 176 | −7 002 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 831 367 | 5 457 093 | 2 431 405 |
| Resultat før skattekostnad | 1 236 030 | 2 378 567 | - | - | - |
| Skattekostnad ordinært resultat | 381 406 | 591 505 | 625 776 | 1 201 620 | 555 160 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 205 591 | 4 255 473 | 1 876 245 |
| Årsresultat | 854 624 | 1 787 062 | 2 205 591 | 4 255 473 | 1 876 245 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 854 624 | 1 787 062 | 2 205 591 | 4 255 473 | 1 876 245 |
| Totalresultat | 854 624 | 1 787 062 | 2 205 591 | 4 255 473 | 1 876 245 |
| Ordinært utbytte | - | - | 2 300 000 | 3 690 000 | 1 500 000 |
| Konsernbidrag | 22 390 | 50 767 | 51 808 | 56 157 | 42 126 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −146 217 | - | - |
| Overført til annen egenkapital | 832 234 | 1 736 295 | - | 509 316 | 334 119 |
| Sum overføringer og disponeringer | 854 624 | 1 787 062 | 2 205 591 | 4 255 473 | 1 876 245 |
| Maskiner, inventar o.1. l, | 165 946 | 205 873 | 379 112 | 426 627 | - |
| Sum varige driftsmidler | 165 946 | 205 873 | 379 112 | - | 1 107 719 |
| Andre langsiktige fordringer | 208 160 | 268 127 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 208 160 | 268 127 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 374 106 | 474 000 | 379 112 | 426 627 | 1 107 719 |
| Sum varer | 678 844 | 955 635 | 948 754 | 1 160 415 | 696 773 |
| Kundefordringer l, | 12 196 126 | 4 707 153 | 6 278 867 | 12 208 175 | 4 360 633 |
| Andre kortsiktige fordringer l, | 309 230 | 337 348 | 269 645 | 4 493 412 | 1 995 579 |
| Sum fordringer | 12 505 356 | 5 044 500 | 6 548 512 | 16 701 587 | 6 356 212 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 696 010 | 3 540 465 | 4 249 548 | 2 169 834 | 2 064 907 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 696 010 | 3 540 465 | 4 249 548 | 2 169 834 | 2 064 907 |
| Sum omløpsmidler | 13 880 209 | 9 540 600 | 11 746 814 | 20 031 835 | 9 117 892 |
| Sum eiendeler | 14 254 315 | 10 014 600 | 12 125 926 | 20 458 463 | 10 225 612 |
| Maskiner, inventar o.1. | - | - | - | - | 1 107 719 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 42 637 | 42 637 | 42 637 | 42 637 | 42 637 |
| Sum innskutt egenkapital | 142 637 | 142 637 | 142 637 | 142 637 | 142 637 |
| Annen egenkapital | 6 126 863 | 5 294 629 | 3 558 333 | 3 704 550 | 3 195 235 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 126 863 | 5 294 629 | 3 558 333 | 3 704 550 | 3 195 235 |
| Sum egenkapital | 6 269 500 | 5 437 266 | 3 700 970 | 3 847 187 | 3 337 872 |
| Utsatt skatt | - | - | 14 731 | 45 861 | 86 249 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 14 731 | 45 861 | 86 249 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 14 731 | 45 861 | 86 249 |
| Leverandørgjeld | 3 629 519 | 1 006 829 | 1 706 767 | 5 801 254 | 1 051 036 |
| Betalbar skatt | 375 091 | 591 917 | 642 294 | 1 226 169 | 527 570 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 481 212 | 1 706 507 | 2 343 787 | 2 572 920 | 1 652 327 |
| Utbytte | - | - | 2 300 000 | 3 690 000 | - |
| Avsatt konsernbidrag | 93 791 | 65 086 | 66 420 | 71 996 | 54 008 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 405 203 | 1 206 995 | 1 350 958 | 3 203 075 | 3 516 550 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 984 815 | 4 577 335 | 8 410 225 | 16 565 414 | 6 801 491 |
| Sum gjeld | 7 984 815 | 4 577 335 | 8 424 956 | 16 611 275 | 6 887 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 254 315 | 10 014 600 | 12 125 926 | 20 458 463 | 10 225 612 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,74▼ | 2,08 | 1,40 | 1,21 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,27▲ | 0,84 | 2,28 | 4,32 | 2,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,9 %▼ | 21,9 % | 19,1 % | 36,7 % | 25,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,6 %▼ | 8,2 % | 6,7 % | 9,0 % | 8,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,8 %▼ | 6,1 % | 4,9 % | 6,9 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,0 %▼ | 54,3 % | 30,5 % | 18,8 % | 32,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 984 776
- Resultat per ansatt, kroner
- 105 031
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bartnes AS2,6 %
47,8 mill. 12 ansatte 2025
0 %2468
Bartnes AS2,6 % 47,8 mill.12 ansatte 2025
CO2OLTEC COMMERCIAL REFRIGERATION NORWAY AS5,1 % 475,8 mill.101 ansatte 2025
Therma Industri AS5,2 % 439,3 mill.130 ansatte 2025
Thermo Control AS7,2 % 385,1 mill.109 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.222.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Einar Marius Stene | 1953 |
| Styrets leder | Einar Marius Stene | 1953 |
| Styremedlem | Marius Stene | 1987 |
| Styremedlem | Stian Andre Stene | 1980 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET ARNE J BUVIK AS976 038 886 | - |
| Regnskapsfører | EVER TRONDHEIM AS994 056 689 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STENE EIENDOM AS100,0 %Trondheim · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STENE EIENDOM AS
- Nylund Invest AS100,0 %
- LADEHAMMERVEIEN 2A AS100,0 %
- Bartnes AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.