- Org.nr.
- 929 253 671
- Adresse
- Skoravegen 92, 6710 Raudeberg
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat2 209 22665,4 % margin
EBITDA2 562 794før av- og nedskrivninger
Årsresultat6 378 443
Egenkapital7 680 13338,8 % av eiendelene
Bastavik Holding AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 253 671
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 01.04.2022
- Registrert
- 24.05.2022
- Adresse
- Skoravegen 92, 6710 Raudeberg
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 43.410 Takarbeid
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bastavik Holding AS929 653 866 · KINN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og drive industrivirksomhet, basert på blikkenslager og isolasjon/ventilasjonsfag, samt utleie av eiendom og driftsmidler. Herunder å kunne gjøre seg interessert i andre foretak.
Tidligere navn
- NFH 220424 AS24.05.2022 til 17.08.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 3 377 801 | 2 892 358 | 2 774 346 | 2 593 714 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 3 200 |
| Sum driftsinntekter | 3 377 801 | 2 892 358 | 2 774 346 | 2 596 914 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 353 568 | 307 914 | 290 323 | 205 732 |
| Annen driftskostnad | 815 008 | 582 115 | 330 774 | 3 644 191 |
| Sum driftskostnader | 1 168 575 | 890 029 | 621 096 | 3 849 923 |
| Driftsresultat | 2 209 226 | 2 002 328 | 2 153 250 | −1 253 009 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 326 616 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 6 410 280 | 3 072 222 | 359 704 | 2 298 099 |
| Sum finansinntekter | 6 736 896 | 3 072 222 | 359 704 | 2 298 099 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | 273 180 | - |
| Annen rentekostnad | 765 729 | 752 437 | 465 533 | 203 628 |
| Sum finanskostnader | 765 729 | 752 437 | 738 713 | 203 628 |
| Netto finans | 5 971 167 | 2 319 785 | −379 009 | 2 094 471 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 774 240 | 841 462 |
| Resultat før skattekostnad | 8 180 392 | 4 322 113 | - | - |
| Skattekostnad | 1 801 949 | 954 712 | 461 082 | 98 806 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 313 158 | 742 656 |
| Årsresultat | 6 378 443 | 3 367 401 | 1 313 158 | 742 656 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 378 443 | 3 367 401 | 1 313 158 | 742 656 |
| Totalresultat | 6 378 443 | 3 367 401 | 1 313 158 | 742 656 |
| Avsatt til annen egenkapital | 6 378 443 | 3 367 401 | 1 313 158 | 742 656 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 378 443 | 3 367 401 | 1 313 158 | 742 656 |
| Utsatt skattefordel | 12 745 | 25 752 | 42 057 | 63 022 |
| Sum immaterielle eiendeler | 12 745 | 25 752 | 42 057 | 63 022 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | 5 161 248 | 5 262 587 | 5 291 263 | 5 328 571 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr l, | 1 012 674 | 883 825 | 824 132 | - |
| Sum varige driftsmidler | 6 173 922 | 6 146 412 | 6 115 395 | 5 801 741 |
| Investering i datterselskap | 430 000 | 430 000 | 430 000 | 430 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 4 665 950 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler l, | 45 672 | 45 672 | 26 922 | 26 922 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 134 000 | 134 000 |
| Andre langsiktige fordringer l, | 4 168 873 | 106 250 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 644 545 | 581 922 | 5 256 872 | 590 922 |
| Sum anleggsmidler | 10 831 212 | 6 754 086 | 11 414 324 | 6 455 685 |
| Kundefordringer | - | - | 17 584 | 2 500 |
| Kundefordringer l, | 48 889 | 32 998 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer l, | 238 909 | 4 819 362 | 129 629 | 3 190 663 |
| Konsernfordringer | - | - | 1 886 346 | 3 213 384 |
| Konsernfordringer l, | 7 267 818 | 3 013 248 | - | - |
| Sum fordringer | 7 555 616 | 7 865 608 | 2 033 559 | 6 406 547 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 418 406 | 3 034 716 | 1 881 425 | 1 790 735 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 418 406 | 3 034 716 | 1 881 425 | - |
| Sum omløpsmidler | 8 974 022 | - | 3 914 984 | 8 197 282 |
| Sum eiendeler | 19 805 234 | 17 654 410 | 15 329 309 | 14 652 967 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 7 650 133 | 3 371 690 | 2 104 288 | 791 130 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 650 133 | 3 371 690 | 2 104 288 | 791 130 |
| Sum egenkapital | 7 680 133 | 3 401 690 | 2 134 288 | 821 130 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 278 110 | 6 642 070 | 7 006 030 | 7 341 750 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 853 837 | 4 653 837 | 4 653 837 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 131 947 | 11 295 907 | 11 659 867 | 7 341 750 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 131 947 | 11 295 907 | 11 659 867 | 7 341 750 |
| Leverandørgjeld | 186 324 | 1 998 503 | 1 074 307 | 885 365 |
| Betalbar skatt | 1 788 942 | 937 979 | 440 117 | 161 828 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 4 753 837 |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 888 | 20 331 | 20 730 | 689 058 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 993 154 | 2 956 813 | 1 535 153 | 6 490 087 |
| Sum gjeld | 12 125 101 | 14 252 720 | 13 195 020 | 13 831 837 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 805 234 | 17 654 410 | 15 329 309 | 14 652 967 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,50▲ | 3,69 | 2,55 | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,58▼ | 4,19 | 6,18 | 16,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,8 %▲ | 30,8 % | 16,8 % | 7,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 65,4 %▼ | 69,2 % | 77,6 % | −48,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 188,8 %▲ | 116,4 % | 47,3 % | 28,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,8 %▲ | 19,3 % | 13,9 % | 5,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bastavik Holding AS65,4 %
3,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.173 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.160 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.113 ansatte 2025
Bastavik Holding AS65,4 % 3,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arvid Fagerlid | 1956 |
| Styremedlem | Alexander Husevåg | 1994 |
| Styremedlem | Stig Levi Oksholen | 1968 |
| Styremedlem | Johnny Husevåg | 1967 |
| Styremedlem | Wictor Svoren | 1967 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | FJORD SERVICES AS999 578 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Svoren Holding AS45,0 %Deknepollen · 13 500 ordinære aksjer
- Oksholen Holding AS22,5 %Deknepollen · 6 750 ordinære aksjer
- Måløy · 6 750 ordinære aksjer
- A. Husevåg Holding AS10,0 %Måløy · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Isovent AS100,0 %999 578 837 · 200 ordinære aksjer
- Isovent Marine AS100,0 %925 559 679 · 200 ordinære aksjer
- Nordfjordbadet Invest AS2,95 %832 808 342 · 16 750 B-aksjer
- Inviro AS0,87 %982 743 397 · 7 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.