- Org.nr.
- 924 965 517
- Adresse
- c/o Ole Bauck, Ovarenna 12, 1900 Fetsund
- Hovedeier
- BAUCK HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−3 994−58,7 % margin
Årsresultat−2 693−39,6 % margin
Egenkapital−24 531−537,4 % av eiendelene
BAUCK TECHNOLOGIES AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 965 517
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 07.04.2020
- Registrert
- 22.04.2020
- Adresse
- c/o Ole Bauck, Ovarenna 12, 1900 Fetsund
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Lillestrøm (64)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BAUCK TECHNOLOGIES AS924 978 163 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produktutvikling og konsulenttjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 800 | - | - | 157 602 | 645 302 |
| Sum driftsinntekter | 6 800 | 222 500 | 692 033 | 157 602 | 645 302 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 179 532 | 574 916 |
| Annen driftskostnad | 10 794 | - | - | 104 817 | 71 547 |
| Sum driftskostnader | 10 794 | 266 064 | 719 121 | 284 349 | 646 463 |
| Driftsresultat | −3 994 | −43 564 | −27 088 | −126 747 | −1 161 |
| Annen finansinntekt | 1 332 | - | - | 1 018 | 557 |
| Sum finansinntekter | 1 332 | 1 198 | 1 322 | 1 018 | 557 |
| Annen finanskostnad | 31 | - | - | 622 | 331 |
| Sum finanskostnader | 31 | 487 | 836 | 622 | 331 |
| Netto finans | 1 301 | 711 | 486 | 396 | 226 |
| Resultat før skatt | - | −42 853 | −26 602 | - | −935 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −935 |
| Resultat før skattekostnad | −2 693 | - | - | −126 351 | - |
| Årsresultat | −2 693 | −42 853 | −26 602 | −126 351 | −935 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 50 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −50 935 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 693 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −2 693 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −2 693 | - | - | −126 351 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 693 | - | - | −126 351 | −935 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 23 625 | 33 250 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 | - | - | - | 2 197 |
| Sum fordringer | 5 | - | - | 23 625 | 35 447 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 560 | - | - | 182 421 | 260 962 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 560 | - | - | 182 421 | 260 962 |
| Sum omløpsmidler | 4 565 | 4 623 | 240 693 | 206 046 | 296 409 |
| Sum eiendeler | 4 565 | 4 623 | 240 693 | 206 046 | 296 409 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 17 617 | 149 538 |
| Udekket tap | 54 531 | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −54 531 | −51 838 | −8 986 | 17 617 | 149 538 |
| Sum egenkapital | −24 531 | −21 838 | 21 014 | 47 617 | 173 968 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 6 835 | 371 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 11 | - | - | 40 546 | 55 276 |
| Annen kortsiktig gjeld | 29 085 | - | - | 111 048 | 66 794 |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 096 | 26 461 | 219 679 | 158 429 | 122 441 |
| Sum gjeld | 29 096 | 26 461 | 219 679 | 158 429 | 122 441 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 565 | - | - | 206 046 | 296 409 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,16▼ | 0,17 | 1,10 | 1,30 | 2,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,19▲ | −1,21 | 10,45 | 3,33 | 0,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −57,9 %▼ | −34,5 % | −11,5 % | −50,0 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −58,7 %▼ | −19,6 % | −3,9 % | −80,4 % | −0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −39,6 %▼ | −19,3 % | −3,8 % | −80,2 % | −0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −537,4 %▼ | −472,4 % | 8,7 % | 23,1 % | 58,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BAUCK TECHNOLOGIES AS−58,7 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
BAUCK TECHNOLOGIES AS−58,7 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
PURE SALMON TECHNOLOGY AS−2,2 % 519,6 mill.78 ansatte 2025
SALT SHIP DESIGN AS45,7 % 442,6 mill.58 ansatte 2025
Welltec Technology Center Stavanger AS93,2 % 442,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Stokke Bauck | 1990 |
| Styrets leder | Ole Stokke Bauck | 1990 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BAUCK HOLDING AS100,0 %Fetsund · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BAUCK HOLDING AS
- BAUCK TECHNOLOGIES AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.