- Org.nr.
- 918 888 160
- Adresse
- Stemmelia 22, 5223 Nesttun
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat−65 368−16,3 % margin
Årsresultat−69 079−17,2 % margin
Egenkapital72 57635,2 % av eiendelene
BE FIRST AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 888 160
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 02.04.2017
- Registrert
- 24.04.2017
- Adresse
- Stemmelia 22, 5223 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.campingnett.no
Underenheter
1
- BE FIRST AS918 956 832 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive varehandel og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 399 716 | - | - | 700 442 | 1 130 941 |
| Annen driftsinntekt | 2 313 | - | - | 649 | 8 |
| Sum driftsinntekter | 402 029 | 572 602 | 679 347 | 701 091 | 1 130 949 |
| Varekostnad | 361 464 | - | - | 602 928 | 923 939 |
| Lønnskostnad | 12 538 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 93 395 | - | - | 78 825 | 81 443 |
| Sum driftskostnader | 467 397 | 582 225 | 668 625 | 681 753 | 1 005 382 |
| Driftsresultat | −65 368 | −9 623 | 10 722 | 19 338 | 125 567 |
| Annen finansinntekt | 419 | - | - | 61 | 1 239 |
| Sum finansinntekter | 419 | 44 | 96 | 61 | 1 239 |
| Annen finanskostnad | 4 130 | - | - | 340 | 1 414 |
| Sum finanskostnader | 4 130 | 4 115 | 1 102 | 340 | 1 414 |
| Netto finans | −3 711 | −4 071 | −1 006 | −279 | −175 |
| Resultat før skatt | - | −13 694 | 9 716 | 19 059 | 125 392 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 4 193 | 13 151 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 14 866 | 112 241 |
| Resultat før skattekostnad | −69 079 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −69 079 | −13 694 | 7 600 | 14 866 | 112 241 |
| Overføringer annen egenkapital | −69 079 | - | - | 14 866 | 112 241 |
| Sum overføringer og disponeringer | −69 079 | - | - | 14 866 | 112 241 |
| Varer | 184 842 | - | - | - | - |
| Sum varer | 184 842 | - | - | 203 894 | 158 014 |
| Kundefordringer | 4 222 | - | - | 27 657 | 18 718 |
| Andre fordringer | - | - | - | −2 441 | −3 126 |
| Sum fordringer | 10 736 | - | - | 25 216 | 15 592 |
| Bankinnskudd | 10 413 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 413 | - | - | 16 267 | 82 558 |
| Sum omløpsmidler | 205 991 | 229 034 | 240 737 | 245 377 | 256 164 |
| Sum eiendeler | 205 991 | 238 053 | 240 737 | 245 377 | 256 164 |
| Sum anleggsmidler | - | 9 019 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 62 669 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 92 669 | 92 669 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | −20 093 | - | - | 55 081 | 40 215 |
| Sum opptjent egenkapital | −20 093 | 48 986 | 62 681 | 55 081 | 40 215 |
| Sum egenkapital | 72 576 | 141 655 | 87 111 | 79 511 | 64 645 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 14 636 | - | - | 11 944 | 16 169 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 4 193 | 13 151 |
| Skyldige offentlige avgifter | 73 | - | - | 4 222 | 16 526 |
| Annen kortsiktig gjeld | 118 706 | - | - | 145 507 | 145 673 |
| Sum kortsiktig gjeld | 133 415 | 96 398 | 153 626 | 165 866 | 191 519 |
| Sum gjeld | 133 415 | 96 398 | 153 626 | 165 866 | 191 519 |
| Sum egenkapital og gjeld | 205 991 | - | - | 245 377 | 256 164 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,54▼ | 2,38 | 1,57 | 1,48 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,84▲ | 0,68 | 1,76 | 2,09 | 2,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −29,3 %▼ | −4,0 % | 4,5 % | 7,7 % | 49,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −16,3 %▼ | −1,7 % | 1,6 % | 2,8 % | 11,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −17,2 %▼ | −2,4 % | 1,1 % | 2,1 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,2 %▼ | 59,5 % | 36,2 % | 32,4 % | 25,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BE FIRST AS−16,3 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−20020
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 955 ansatte 2024
BE FIRST AS−16,3 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 130 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.161 ansatte 2024
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn-Eivind Kvam Netland | 1978 |
| Styrets leder | Bjørn-Eivind Kvam Netland | 1978 |
| Styremedlem | Linda Kvam Netland | 1979 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BEKN AS50,0 %Nesttun · 50 ordinære aksjer
- BJØRN-EIVIND KVAM NETLAND25,0 %f. 1978 · Nesttun · 25 ordinære aksjer
- LINDA KVAM NETLAND25,0 %f. 1979 · Nesttun · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.