- Org.nr.
- 920 882 676
- Adresse
- Persheia 42, 4515 Mandal
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat333 15632,7 % margin
EBITDA420 498før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 642 763
Egenkapital13 265 54096,6 % av eiendelene
BEDRE INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 882 676
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 08.05.2018
- Registrert
- 23.05.2018
- Adresse
- Persheia 42, 4515 Mandal
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lindesnes (190)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BEDRE INVEST AS920 999 670 · LINDESNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og deltagelse i andre selskaper, investering i verdipapirer, investering i og drift av eiendom, yte tjenester, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 020 000 | 812 500 | 1 912 000 | 2 052 500 | 1 411 500 |
| Sum driftsinntekter | 1 020 000 | 812 500 | 1 912 000 | 2 052 500 | 1 411 500 |
| Lønnskostnad | 287 532 | 567 345 | 75 441 | 80 558 | 88 695 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 87 342 | 52 883 | 58 995 | 63 250 | - |
| Annen driftskostnad | 311 970 | 128 991 | 60 186 | 45 802 | 824 |
| Sum driftskostnader | 686 844 | 749 219 | 194 622 | 189 610 | 89 519 |
| Driftsresultat | 333 156 | 63 281 | 1 717 378 | 1 862 890 | 1 321 981 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 4 399 560 | 1 000 000 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 21 000 | 21 000 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 1 250 000 | 750 000 | 2 000 000 | - | - |
| Annen renteinntekt | 353 752 | 278 938 | 74 773 | 37 054 | 22 011 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 53 049 | - | - |
| Annen finansinntekt | 29 428 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 633 180 | 1 028 938 | 2 127 822 | 4 457 614 | 1 043 011 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 38 107 | 14 942 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 14 474 | - |
| Annen finanskostnad | 154 483 | 173 974 | 1 515 | 9 311 | - |
| Sum finanskostnader | 154 483 | 173 974 | 1 515 | 61 892 | 14 942 |
| Netto finans | 1 478 697 | 854 964 | 2 126 307 | 4 395 722 | 1 028 069 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 843 685 | 6 258 612 | 2 350 050 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 300 298 |
| Resultat før skattekostnad | 1 811 853 | 918 245 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 169 090 | 80 054 | 401 010 | 422 225 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 442 675 | 5 836 387 | 2 049 752 |
| Årsresultat | 1 642 763 | 838 191 | 3 442 675 | 5 836 387 | 2 049 752 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 642 763 | 838 191 | 3 442 675 | 5 836 387 | 2 049 752 |
| Totalresultat | 1 642 763 | 838 191 | 3 442 675 | 5 836 387 | 2 049 752 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 642 763 | 838 191 | 3 442 675 | 5 836 387 | 2 049 752 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 642 763 | 838 191 | 3 442 675 | 5 836 387 | 2 049 752 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 736 708 | 769 321 | 1 027 755 | 1 086 750 | - |
| Sum varige driftsmidler | 736 708 | 769 321 | 1 027 755 | 1 086 750 | - |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | 99 990 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 99 990 |
| Sum anleggsmidler | 5 236 708 | 5 269 321 | 5 527 755 | 5 586 750 | 99 990 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 282 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 50 000 | 56 045 | 255 447 | 114 339 | 997 819 |
| Sum fordringer | 50 000 | 56 045 | 255 447 | 114 339 | 1 280 319 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 3 739 125 | 3 491 672 | 3 316 676 | 3 225 707 | 5 001 454 |
| Sum investeringer | 3 739 125 | 3 491 672 | 3 316 676 | 3 225 707 | 5 001 454 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 704 287 | 3 269 296 | 2 192 251 | 837 965 | 165 044 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 704 287 | 3 269 296 | 2 192 251 | 837 965 | 165 044 |
| Sum omløpsmidler | 8 493 413 | 6 817 012 | 5 764 374 | 4 178 011 | 6 446 818 |
| Sum eiendeler | 13 730 121 | 12 086 333 | 11 292 129 | 9 764 761 | 6 546 808 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 13 235 540 | 11 592 778 | 10 754 587 | 7 311 912 | 2 975 525 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 235 540 | 11 592 778 | 10 754 587 | 7 311 912 | 2 975 525 |
| Sum egenkapital | 13 265 540 | 11 622 778 | 10 784 587 | 7 341 912 | 3 005 525 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 984 | - |
| Betalbar skatt | 169 090 | 80 054 | 401 010 | 422 225 | 300 298 |
| Skyldig offentlige avgifter | 186 580 | 208 400 | 99 372 | 291 040 | 25 753 |
| Utbytte | - | - | - | - | 3 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 108 911 | 175 101 | 7 160 | 1 708 600 | 215 232 |
| Sum kortsiktig gjeld | 464 581 | 463 555 | 507 542 | 2 422 849 | 3 541 283 |
| Sum gjeld | 464 581 | 463 555 | 507 542 | 2 422 849 | 3 541 283 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 730 121 | 12 086 333 | 11 292 129 | 9 764 761 | 6 546 808 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 18,28▲ | 14,71 | 11,36 | 1,72 | 1,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04 | 0,04 | 0,05 | 0,33 | 1,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,2 %▲ | 9,3 % | 36,5 % | 77,5 % | 36,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 32,7 %▲ | 7,8 % | 89,8 % | 90,8 % | 93,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 161,1 %▲ | 103,2 % | 180,1 % | 284,4 % | 145,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,6 %▲ | 96,2 % | 95,5 % | 75,2 % | 45,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BEDRE INVEST AS32,7 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
BEDRE INVEST AS32,7 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Roar Lohne | 1959 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROAR LOHNE100,0 %f. 1959 · Mandal · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KRAFT HOLDING AS50,0 %919 886 552 · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.