- Org.nr.
- 915 031 951
- Adresse
- Haugerødvegen 124, 3719 Skien
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−292 204−5,9 % margin
EBITDA−221 337før av- og nedskrivninger
Årsresultat−246 049−5,0 % margin
Egenkapital−156 580−15,0 % av eiendelene
BERG MUR & FLIS AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 031 951
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 02.02.2015
- Registrert
- 25.02.2015
- Adresse
- Haugerødvegen 124, 3719 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Skien (16)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BERG MUR & FLIS AS915 056 997 · SKIEN6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Levering av tjenester innenfor muring og flislegging og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 946 876 | 4 220 722 | 3 379 334 | 4 256 138 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 50 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 946 876 | 4 220 722 | 3 429 334 | 4 256 138 | 3 346 009 |
| Varekostnad | 2 108 472 | 1 399 034 | 1 072 277 | 1 776 909 | 1 271 837 |
| Lønnskostnad | - | - | 1 814 600 | 1 737 448 | - |
| Lønnskostnad Il, | 2 404 219 | 1 980 866 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 70 867 | 63 689 | 8 300 | 8 300 | 8 300 |
| Annen driftskostnad | 655 522 | 721 519 | 645 281 | 627 494 | 515 195 |
| Sum driftskostnader | 5 239 080 | 4 165 108 | 3 540 458 | 4 150 151 | 3 401 051 |
| Driftsresultat | −292 204 | 55 614 | −111 124 | 105 987 | −55 042 |
| Annen renteinntekt (0) | - | 268 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 268 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 23 243 | 23 441 | 362 | 1 483 | - |
| Sum finanskostnader | 23 243 | 23 441 | 362 | 1 483 | 433 |
| Netto finans | −23 243 | −23 173 | −362 | −1 483 | −433 |
| Resultat før skatt | −315 448 | 32 441 | −111 486 | 104 504 | −55 475 |
| Skattekostnad | −69 399 | 7 506 | −24 392 | 23 154 | −12 205 |
| Årsresultat | −246 049 | 24 935 | −87 094 | 81 350 | −43 270 |
| Udekket tap | −176 580 | 0 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −69 469 | 24 935 | −87 094 | 81 350 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −246 049 | 24 935 | −87 094 | 81 350 | - |
| Utsatt skattefordel | 100 029 | 30 630 | 38 136 | 13 744 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 100 029 | 30 630 | 38 136 | 13 744 | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | 4 400 | 12 700 | 21 000 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 210 479 | 276 947 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 210 479 | - | 12 700 | 21 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 310 508 | 311 977 | 50 836 | 34 744 | 53 672 |
| Varer | 39 159 | 5 823 | 5 710 | 22 594 | - |
| Sum varer | 39 159 | 5 823 | 5 710 | 22 594 | - |
| Kundefordringer | 202 965 | 484 084 | 400 999 | 558 478 | - |
| Andre fordringer | 82 639 | 68 668 | 70 302 | 72 627 | - |
| Sum fordringer | 285 604 | 552 752 | 471 301 | 631 105 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 406 601 | 324 282 | 192 370 | 319 598 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 406 601 | 324 282 | 192 370 | 319 598 | - |
| Sum omløpsmidler | 731 364 | 882 857 | 669 381 | 973 296 | 742 545 |
| Sum eiendeler | 1 041 873 | 1 194 833 | 720 217 | 1 008 040 | 796 217 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Annen egenkapital | 0 | 69 469 | 44 534 | 131 628 | - |
| Udekket tap | 176 580 | 0 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −176 580 | 69 469 | 44 534 | 131 628 | 50 279 |
| Sum egenkapital | −156 580 | 89 469 | 64 534 | 151 628 | 70 279 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 252 882 | 302 583 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 252 882 | 302 583 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 252 882 | 302 583 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 329 969 | 205 996 | 159 330 | 275 290 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 12 526 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 234 004 | 237 884 | 180 283 | 264 068 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 381 598 | 358 902 | 316 070 | 304 528 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 945 571 | 802 782 | 655 683 | 856 412 | 725 938 |
| Sum gjeld | 1 198 453 | 1 105 365 | 655 683 | 856 412 | 725 938 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 041 873 | 1 194 833 | 720 217 | 1 008 040 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,77▼ | 1,10 | 1,02 | 1,14 | 1,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −7,65▼ | 12,35 | 10,16 | 5,65 | 10,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −26,1 %▼ | 5,8 % | −12,9 % | 11,7 % | −6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,9 %▼ | 1,3 % | −3,2 % | 2,5 % | −1,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,0 %▼ | 0,6 % | −2,5 % | 1,9 % | −1,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −15,0 %▼ | 7,5 % | 9,0 % | 15,0 % | 8,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 989 375
- Resultat per ansatt, kroner
- −58 441
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BERG MUR & FLIS AS−5,9 %
4,9 mill. 5 ansatte 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
BERG MUR & FLIS AS−5,9 % 4,9 mill.5 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Runar Berg | 1985 |
| Styrets leder | Runar Berg | 1985 |
| Regnskapsfører | ONE ACCOUNTING AS820 585 402 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNAR BERG100,0 %f. 1985 · Skien · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.