- Org.nr.
- 914 224 985
- Telefon
- 934 40 155
- Adresse
- Mangersnesvegen 91, 5936 Manger
Driftsresultat−131 486−0,6 % margin
Årsresultat−137 892−0,6 % margin
Egenkapital154 3403,7 % av eiendelene
Ansatte13i Aa‑registeret
Bergen Røkeri AS er et aksjeselskap innen frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 224 985
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 03.09.2014
- Registrert
- 29.09.2014
- Adresse
- Mangersnesvegen 91, 5936 Manger
- Telefon
- 934 40 155
- Postadresse
- c/o Økonomihuset AS, Storebotn 38
- Kommune
- Alver
- Aksjekapital
- 2 600 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bergen Røkeri AS914 257 697 · ALVER13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av røket fisk.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 7 531 402 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 122 451 |
| Sum driftsinntekter | 21 587 393 | 20 530 542 | 15 768 918 | 13 679 975 | 7 653 853 |
| Varekostnad | - | - | 10 932 127 | 9 915 432 | 4 749 525 |
| Lønnskostnad | - | - | 2 669 609 | 2 209 395 | 1 432 745 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 204 984 | 204 238 | 221 133 |
| Annen driftskostnad | - | - | 1 694 924 | 2 184 846 | 1 676 132 |
| Sum driftskostnader | 21 718 879 | 20 396 983 | 15 501 643 | 14 513 911 | 8 079 535 |
| Driftsresultat | −131 486 | 133 559 | 267 274 | −833 936 | −425 682 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 1 965 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 324 |
| Sum finansinntekter | 3 984 | 739 | 497 | 558 | 2 289 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 43 607 |
| Sum finanskostnader | 10 390 | 32 525 | 44 409 | 98 269 | 43 607 |
| Netto finans | −6 406 | −31 786 | −43 912 | −97 711 | −41 318 |
| Resultat før skatt | −137 892 | 101 772 | 223 363 | −931 647 | −467 000 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −467 000 |
| Årsresultat | −137 892 | 101 772 | 223 363 | −931 647 | −467 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −467 000 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −467 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −467 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −467 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 460 267 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 460 267 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 7 114 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 7 114 |
| Sum anleggsmidler | 60 448 | 111 294 | 85 011 | 289 995 | 467 381 |
| Sum varer | - | - | - | - | 1 707 340 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 1 769 028 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 72 191 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 1 841 219 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 114 852 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 114 852 |
| Sum omløpsmidler | 4 068 183 | 3 094 765 | 3 114 625 | 3 017 393 | 3 663 412 |
| Sum eiendeler | 4 128 631 | 3 206 059 | 3 199 636 | 3 307 388 | 4 130 792 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 1 900 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 75 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 675 000 | 2 675 000 | 2 675 000 | 1 975 000 | 1 975 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 776 256 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 520 660 | −2 382 768 | −2 484 541 | −2 707 903 | −1 776 256 |
| Sum egenkapital | 154 340 | 292 232 | 190 459 | −732 903 | 198 744 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 625 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 625 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 625 000 | 625 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 2 816 392 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 156 887 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 333 769 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 949 291 | 2 888 827 | 2 984 176 | 3 415 291 | 3 307 048 |
| Sum gjeld | 3 974 291 | 2 913 827 | 3 009 176 | 4 040 291 | 3 932 048 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 4 130 792 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,03▼ | 1,07 | 1,04 | 0,88 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 25,75▲ | 9,97 | 15,80 | −5,51 | 19,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,5 %▼ | 4,2 % | 8,2 % | −22,4 % | −10,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,6 %▼ | 0,7 % | 1,7 % | −6,1 % | −5,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,6 %▼ | 0,5 % | 1,4 % | −6,8 % | −6,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,7 %▼ | 9,1 % | 6,0 % | −22,2 % | 4,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 660 569
- Resultat per ansatt, kroner
- −10 114
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bergen Røkeri AS−0,6 %
21,6 mill. 13 ansatte 2025
−2 %02468
Bergen Røkeri AS−0,6 % 21,6 mill.13 ansatte 2025
Pelagia AS−0,1 % 9 576,7 mill.850 ansatte 2025
Brødrene Sperre AS5,1 % 3 174,6 mill.266 ansatte 2025
Vikenco AS7,0 % 4 986,1 mill.361 ansatte 2025
−2 %02468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.203.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Einar Lauvås | 1962 |
| Styrets leder | Eirik Sundal | 1969 |
| Styremedlem | Ngoc Lam Nguyen | 1956 |
| Styremedlem | Ngoc Luan Nguyen | 1966 |
| Styremedlem | Einar Lauvås | 1962 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMIHUSET AS984 540 671 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NGOC LAM NGUYEN34,6 %f. 1956 · Nyborg · 900 000 ordinære aksjer
- EINAR LAUVÅS21,2 %f. 1962 · Lindås · 550 000 ordinære aksjer
- NGOC LUAN NGUYEN15,4 %f. 1966 · Ski · 400 000 ordinære aksjer
- EIRIK SUNDAL15,4 %f. 1969 · Bergen · 400 000 ordinære aksjer
- Norice Seafood AS11,5 %Gvarv · 300 000 ordinære aksjer
- FISH ME FISKETORGET AS1,92 %Bergen · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.