- Org.nr.
- 931 036 041
- Adresse
- c/o Jonny Larsen og Trude Bergersen, Vestaveien 55C, 1476 Rasta
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−41 196−1,2 % margin
EBITDA79 546før av- og nedskrivninger
Årsresultat−88 444−2,5 % margin
Egenkapital262 25015,3 % av eiendelene
BERGERSEN RØR OG VEDLIKEHOLD AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 036 041
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 06.03.2023
- Registrert
- 15.03.2023
- Adresse
- c/o Jonny Larsen og Trude Bergersen, Vestaveien 55C, 1476 Rasta
- Kommune
- Lørenskog
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BERGERSEN RØR OG VEDLIKEHOLD AS929 966 813 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge tjenester og varer innen rørlegger - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 552 778 | 1 520 299 | 605 271 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 1 111 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 552 778 | 1 521 410 | 605 271 |
| Varekostnad | 1 720 365 | 648 913 | 196 240 |
| Lønnskostnad Il, | 1 005 062 | 305 391 | 11 327 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 120 742 | 42 356 | 4 123 |
| Annen driftskostnad | 747 805 | 331 084 | 150 817 |
| Sum driftskostnader | 3 593 974 | 1 327 744 | 362 507 |
| Driftsresultat | −41 196 | 193 666 | 242 764 |
| Annen renteinntekt | −267 | - | 1 069 |
| Sum finansinntekter | −267 | 0 | 1 069 |
| Annen rentekostnad | 42 590 | 16 709 | 1 112 |
| Annen finanskostnad | 11 198 | 500 | 140 |
| Sum finanskostnader | 53 788 | 17 209 | −1 252 |
| Netto finans | −54 055 | −17 209 | −183 |
| Resultat før skatt | −95 251 | 176 457 | 242 581 |
| Skattekostnad | −6 808 | 40 631 | 52 143 |
| Årsresultat | −88 444 | 135 826 | 190 438 |
| Annen egenkapital | −88 444 | 135 826 | 190 438 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 190 438 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 634 158 | 260 000 | 17 080 |
| Sum varige driftsmidler | 634 158 | 260 000 | 17 080 |
| Andre langsiktige fordringer | 7 500 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 500 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 641 658 | 260 000 | 17 080 |
| Varer | 141 948 | 27 132 | 16 946 |
| Sum varer | - | - | 16 946 |
| Kundefordringer | 813 420 | 267 225 | 234 381 |
| Sum fordringer | 813 420 | 267 225 | 234 381 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 120 325 | 341 229 | 88 826 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 120 325 | 341 229 | 88 826 |
| Sum omløpsmidler | 1 075 693 | 635 586 | 340 153 |
| Sum eiendeler | 1 717 351 | 895 586 | 357 233 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 232 250 | 320 694 | 184 868 |
| Sum opptjent egenkapital | 232 250 | 320 694 | 184 868 |
| Sum egenkapital | 262 250 | 350 694 | 214 868 |
| Utsatt skatt | 0 | 6 808 | 213 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 6 808 | 213 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 669 524 | 250 487 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 669 524 | 250 487 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 213 |
| Leverandørgjeld | 508 865 | 82 668 | 58 308 |
| Betalbar skatt | 0 | 34 036 | 51 930 |
| Skyldige offentlige avgifter | 185 152 | 139 200 | 31 914 |
| Annen kortsiktig gjeld | 91 560 | 27 958 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 785 576 | 287 598 | 142 152 |
| Sum gjeld | 1 455 101 | 544 892 | 142 365 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 717 351 | 895 586 | 357 233 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,37▼ | 2,21 | 2,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,55▲ | 1,55 | 0,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,2 %▼ | 30,9 % | 68,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,2 %▼ | 12,7 % | 40,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,5 %▼ | 8,9 % | 31,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,3 %▼ | 39,2 % | 60,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BERGERSEN RØR OG VEDLIKEHOLD AS−1,2 %
3,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
BERGERSEN RØR OG VEDLIKEHOLD AS−1,2 % 3,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sindre Larsen Bergersen | 1992 |
| Styrets leder | Sindre Larsen Bergersen | 1992 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sindre Larsen Bergersen100,0 %f. 1992 · Rasta · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.