- Org.nr.
- 927 294 133
- Adresse
- Brurbakkvegen 34, 2760 Brandbu
Driftsresultat69 5670,9 % margin
EBITDA127 767før av- og nedskrivninger
Årsresultat72 5221,0 % margin
Egenkapital182 88615,0 % av eiendelene
Bergseng Bondegårds-Barnehage AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 294 133
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 21.05.2021
- Registrert
- 20.07.2021
- Adresse
- Brurbakkvegen 34, 2760 Brandbu
- Kommune
- Gran
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bergseng Bondegårds-Barnehage AS973 982 729 · GRAN19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av barnehage og tilrettelagt arbeid. I tilknytning til barnehagen driftes husdyr som et ledd i det pedagogiske opplegget for barnehagen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Foreldrebetaling - annen inntekt | 797 194 | 1 060 606 | - | - | - |
| Offentlige tilskudd | 6 716 209 | 6 124 103 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 513 404 | 7 184 709 | 7 212 408 | 6 485 158 | 2 100 345 |
| Varekostnad | - | - | 294 007 | 238 966 | 73 639 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 1 728 936 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 181 |
| Lønnskostnad | - | - | 4 900 567 | 4 909 528 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 27 764 | 20 658 | - |
| Mat barn m.m. | 153 817 | 182 940 | - | - | - |
| Lønns - og personalkostnader | 5 878 639 | 5 596 187 | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 58 200 | 39 514 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 353 180 | 1 770 551 | 1 249 415 | 1 330 228 | 416 235 |
| Sum driftskostnader | 7 443 836 | 7 589 192 | 6 471 753 | 6 499 380 | 2 219 991 |
| Driftsresultat | 69 567 | −404 484 | 740 655 | −14 221 | −119 645 |
| Annen renteinntekt | 3 501 | 6 045 | 3 160 | 776 | 55 |
| Sum finansinntekter | 3 501 | 6 045 | 3 160 | 776 | 55 |
| Annen rentekostnad | 546 | 3 457 | 457 | 2 969 | 961 |
| Sum finanskostnader | 546 | 3 457 | 457 | 2 969 | 961 |
| Netto finans | 2 955 | 2 588 | 2 703 | −2 193 | −906 |
| Resultat før skatt | 72 522 | −401 896 | 743 358 | −16 415 | −120 552 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −120 552 |
| Skattekostnad på resultat | - | −7 896 | 133 558 | 0 | - |
| Årsresultat | 72 522 | −394 000 | 609 800 | −16 415 | −120 552 |
| Udekket tap | - | - | 136 966 | −16 415 | −120 552 |
| Annen egenkapital | - | - | 472 833 | 0 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 72 522 | −394 000 | - | - | - |
| Totalresultat | 72 522 | −394 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −394 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 72 522 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 72 522 | −394 000 | 609 799 | −16 415 | −120 552 |
| Salgsinntekt | - | - | 1 148 407 | 1 266 475 | 406 374 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 6 064 001 | 5 218 683 | 1 693 971 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 507 255 | 504 005 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 56 596 | 81 196 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 563 851 | 585 201 | 352 112 | 324 403 | 78 061 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 563 851 | 585 201 | 352 112 | 324 403 | 78 061 |
| Varer | - | - | 29 625 | 42 375 | 45 000 |
| Sum varer | 24 375 | 24 375 | 29 625 | 42 375 | 45 000 |
| Kundefordringer | 1 900 | 14 354 | 23 642 | 142 889 | 89 043 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 176 739 |
| Andre kortsiktige fordringer | 280 644 | 582 460 | 292 189 | 46 369 | - |
| Sum fordringer | 282 544 | 596 814 | 315 831 | 189 258 | 265 782 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 008 434 | 152 877 | 131 032 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 351 641 | 1 360 746 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 351 641 | 1 360 746 | 1 008 434 | 152 877 | 131 032 |
| Sum omløpsmidler | 658 560 | 1 981 935 | 1 353 890 | 384 510 | 441 814 |
| Sum eiendeler | 1 222 410 | 2 567 135 | 1 706 003 | 708 914 | 519 875 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 302 405 | 260 519 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 49 707 | 63 884 | 78 061 |
| Aksjekapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 470 | −8 470 | −8 470 | −8 470 | −8 470 |
| Sum innskutt egenkapital | 31 530 | 31 530 | 31 530 | 31 530 | 31 530 |
| Annen egenkapital | 151 356 | 78 833 | 472 833 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 136 966 | 120 552 |
| Sum opptjent egenkapital | 151 356 | 78 833 | 472 833 | −136 966 | −120 552 |
| Sum egenkapital | 182 886 | 110 363 | 504 363 | −105 436 | −89 022 |
| Utsatt skatt | - | - | 7 896 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 7 896 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 7 896 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 47 175 | 264 120 | 184 441 | 196 380 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 125 662 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 327 094 | 34 051 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 372 964 | 368 319 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 619 385 | 1 824 333 | 556 546 | 583 919 | 110 519 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 039 524 | 2 456 772 | 1 193 743 | 814 350 | 608 897 |
| Sum gjeld | 1 039 524 | 2 456 772 | 1 201 639 | 814 350 | 608 897 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 222 410 | 2 567 135 | 1 706 003 | 708 914 | 519 875 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 40 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,63▼ | 0,81 | 1,13 | 0,47 | 0,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,68▼ | 22,26 | 2,38 | −7,72 | −6,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,9 %▲ | −18,6 % | 61,6 % | −2,2 % | −23,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▲ | −5,6 % | 10,3 % | −0,2 % | −5,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▲ | −5,5 % | 8,5 % | −0,3 % | −5,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,0 %▲ | 4,3 % | 29,6 % | −14,9 % | −17,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 417 411
- Resultat per ansatt, kroner
- 3 865
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bergseng Bondegårds-Barnehage AS0,9 %
7,5 mill. 18 ansatte 2025
0 %51015
Bergseng Bondegårds-Barnehage AS0,9 % 7,5 mill.18 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mette Irene Jensen Tøfte | 1962 |
| Styrets leder | Mette Irene Jensen Tøfte | 1962 |
| Varamedlem | Tosten Nicolay Tøfte | 1992 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | PBL REGNSKAP AS988 954 691 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- METTE IRENE JENSEN TØFTE100,0 %f. 1962 · Brandbu · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.