- Org.nr.
- 927 425 394
- Adresse
- c/o Clarksons Platou Business, Management AS, Munkedamsveien 62C, 0270 Oslo
- Bransje
- Utenriks sjøfart med gods
Driftsresultat32 9510,1 % margin
Årsresultat1 976 3493,9 % margin
Egenkapital135 418 59358,2 % av eiendelene
Bergshav Ultramax AS er et aksjeselskap innen utenriks sjøfart med gods, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 425 394
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 07.06.2021
- Registrert
- 15.07.2021
- Adresse
- c/o Clarksons Platou Business, Management AS, Munkedamsveien 62C, 0270 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 15 075 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bergshav Ultramax AS927 437 937 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive skipsfart med egne og innleide skip samt hva hermed står i forbindelse, samt deltagelse i andre selskaper med tilsvarende formål.
Tidligere navn
- Shipinvest 18 AS15.07.2021 til 14.06.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 50 633 769 | 58 038 923 | 68 848 346 | 40 617 948 | 0 |
| Annen driftskostnad | - | 25 602 596 | 23 201 686 | 14 131 655 | 802 |
| Sum driftskostnader | 50 600 818 | 35 696 595 | 33 295 686 | 64 365 216 | 802 |
| Driftsresultat | 32 951 | 22 342 327 | 35 552 659 | −23 747 269 | −802 |
| Sum finansinntekter | 11 336 901 | 649 656 | 697 206 | 5 189 205 | 0 |
| Sum finanskostnader | 9 393 503 | 23 236 851 | 19 177 992 | 8 816 728 | 0 |
| Netto finans | 1 943 398 | −22 587 195 | −18 480 786 | −3 627 523 | 0 |
| Resultat før skatt | 1 976 349 | −244 867 | 17 071 874 | −27 374 791 | −802 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Årsresultat | 1 976 349 | −244 867 | 17 071 874 | −27 374 791 | −802 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −802 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −802 |
| Avskrivninger | - | 10 094 000 | 10 094 000 | 5 555 561 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 212 043 000 | 222 137 000 | 232 231 000 | 242 325 000 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 23 628 |
| Sum omløpsmidler | 20 631 167 | 26 351 209 | 25 008 034 | 28 032 916 | 23 628 |
| Sum eiendeler | 232 674 167 | 248 488 209 | 257 239 034 | 270 357 916 | 23 628 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 143 990 830 | 143 990 830 | 143 990 830 | 143 990 830 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −802 |
| Sum opptjent egenkapital | −8 572 237 | −10 548 586 | −10 303 719 | −27 375 593 | −802 |
| Sum egenkapital | 135 418 593 | 133 442 244 | 133 687 111 | 116 615 237 | 23 628 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 88 948 058 | 105 302 785 | 116 728 290 | 147 120 202 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 307 515 | 9 743 180 | 6 823 633 | 6 622 477 | 0 |
| Sum gjeld | 97 255 573 | 115 045 965 | 123 551 923 | 153 742 679 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 23 628 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,48▼ | 2,70 | 3,66 | 4,23 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,72▼ | 0,86 | 0,92 | 1,32 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,7 %▼ | 9,1 % | 13,7 % | −13,7 % | −3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▼ | 38,5 % | 51,6 % | −58,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,9 %▲ | −0,4 % | 24,8 % | −67,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,2 %▲ | 53,7 % | 52,0 % | 43,1 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bergshav Ultramax AS0,1 %
50,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
MST Shuttle Loading AS−4,7 % 3 157,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Bergshav Ultramax AS0,1 % 50,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SEA TANK SHIPPING AS6,8 % 1 248,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Altera Infrastructure Voyageur AS45,4 % 1 094,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 50.201.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sarang Chandorkar | 1964 |
| Styremedlem | Gustav Ingvar Vigstrand | 1944 |
| Styremedlem | Henning Christoffer Steffenrud | 1977 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | CLARKSONS BUSINESS MANAGEMENT AS986 778 772 | - |
| Forretningsfører | CLARKSONS BUSINESS MANAGEMENT AS986 778 772 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bergshav Shipholding AS32,9 %Grimstad · 4 966 924 ordinære aksjer
- Invima AB6,07 %211 11, Malmö · 915 622 ordinære aksjer
- Sagacia AS4,58 %Oslo · 690 150 ordinære aksjer
- Blueyield AS3,57 %Oslo · 538 026 ordinære aksjer
- Stavern · 531 061 ordinære aksjer
- Erryco Invest AS3,04 %Trondheim · 457 811 ordinære aksjer
- SKIPS AS PELAGOS2,65 %Oslo · 398 962 ordinære aksjer
- DUTCH OCEANS CAPITAL B.V.1,52 %Ap, Rotterdam · 228 906 ordinære aksjer
- Hokksund · 183 124 ordinære aksjer
- Nistuå AS1,21 %Halsanaustan · 183 124 ordinære aksjer
- + 57 andre39,7 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.