- Org.nr.
- 914 018 773
- Adresse
- Bedriftsvegen 64, 3735 Skien
- Hovedeier
- Bergsli AS, 80 %
Driftsresultat1 981 99010,1 % margin
Årsresultat1 318 3456,7 % margin
Egenkapital4 084 08948,8 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Bergsli-Hantek AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskinverktøy, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 018 773
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 29.07.2014
- Registrert
- 19.08.2014
- Adresse
- Bedriftsvegen 64, 3735 Skien
- Postadresse
- Postboks 2553 Kjørbekk
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bergsli-Hantek AS914 038 197 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å stå for import og salg av verktøy og komponenter til norsk industri.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 19 613 623 | 17 497 046 | 14 557 596 | 13 961 333 | 12 797 297 |
| Annen driftsinntekt | 36 930 | −38 786 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 19 650 553 | 17 458 259 | 14 557 596 | 13 961 333 | 12 797 297 |
| Varekostnad | 11 767 357 | 11 176 709 | 9 622 415 | 9 062 276 | 8 445 776 |
| Lønnskostnad Il, | 2 528 556 | 2 285 402 | 2 260 635 | 2 598 982 | 1 943 949 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 28 658 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 509 740 | 465 672 | 285 978 | 221 783 | - |
| Annen driftskostnad | 2 862 909 | 2 573 349 | 2 095 679 | 1 994 355 | 918 517 |
| Sum driftskostnader | 17 668 563 | 16 501 132 | 14 264 707 | 13 877 395 | 11 336 900 |
| Driftsresultat | 1 981 990 | 957 128 | 292 888 | 83 938 | 1 460 397 |
| Annen renteinntekt | 51 | 102 | 119 | 239 | 83 |
| Annen finansinntekt | 44 280 | 22 413 | 8 510 | 5 430 | 573 |
| Sum finansinntekter | 44 331 | 22 515 | 8 629 | 5 669 | 656 |
| Annen rentekostnad | 154 684 | 241 060 | 259 279 | 61 849 | 2 810 |
| Annen finanskostnad | - | - | 147 | 277 | - |
| Sum finanskostnader | 154 684 | 241 060 | 259 426 | 62 126 | 2 810 |
| Netto finans | −110 353 | −218 545 | −250 797 | −56 458 | −2 154 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 458 242 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 320 803 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 137 439 |
| Resultat før skattekostnad | 1 871 637 | 738 582 | 42 091 | 27 480 | - |
| Skattekostnad | 553 292 | 165 342 | 9 292 | 6 107 | - |
| Årsresultat | 1 318 345 | 573 241 | 32 799 | 21 373 | 1 137 439 |
| Tilleggsutbytte | 0 | 100 000 | 0 | 100 000 | - |
| Annen egenkapital | 1 318 345 | 473 241 | 32 799 | −78 627 | 1 137 439 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 32 799 | 21 373 | 1 137 439 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 152 998 | 1 374 275 | 1 581 997 | 1 131 500 | 1 029 183 |
| Sum varige driftsmidler | 1 152 998 | 1 374 275 | 1 581 997 | 1 131 500 | 1 029 183 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 152 998 | 1 374 275 | 1 581 997 | 1 131 500 | 1 029 183 |
| Varer | 4 202 901 | 4 494 067 | 4 561 811 | 3 399 112 | 1 366 747 |
| Sum varer | - | - | 4 561 811 | 3 399 112 | 1 366 747 |
| Kundefordringer | 2 609 338 | 1 516 913 | 1 035 911 | 727 434 | 814 113 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 116 043 |
| Andre kortsiktige fordringer | 288 948 | 243 999 | 337 684 | 1 227 442 | - |
| Sum fordringer | 2 898 287 | 1 760 912 | 1 373 596 | 1 954 876 | 930 156 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 599 | 89 195 | 179 525 | 527 302 | 1 542 947 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 599 | 89 195 | 179 525 | 527 302 | 1 542 947 |
| Sum omløpsmidler | 7 210 787 | 6 344 174 | 6 114 932 | 5 881 290 | 3 839 849 |
| Sum eiendeler | 8 363 785 | 7 718 449 | 7 696 929 | 7 012 791 | 4 869 032 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 984 089 | 2 665 744 | 2 192 502 | 2 159 701 | 2 238 328 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 984 089 | 2 665 744 | 2 192 502 | 2 159 701 | 2 238 328 |
| Sum egenkapital | 4 084 089 | 2 765 744 | 2 292 502 | 2 259 701 | 2 338 328 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 24 457 | 29 158 | 40 232 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 24 457 | 29 158 | 40 232 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 283 319 | 1 483 323 | 1 683 327 | 1 883 331 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 283 319 | - | 1 683 327 | 1 883 331 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 707 784 | 1 912 489 | 40 232 |
| Leverandørgjeld | 1 362 833 | 1 536 970 | 1 005 335 | 2 105 962 | 1 005 397 |
| Betalbar skatt | 553 292 | 189 799 | 13 993 | 17 181 | 280 571 |
| Skyldige offentlige avgifter | 829 587 | 696 873 | 364 323 | 455 758 | 778 445 |
| Annen kortsiktig gjeld | 237 218 | 280 014 | 274 402 | 261 699 | 426 059 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 996 377 | 3 469 383 | 3 696 642 | 2 840 600 | 2 490 472 |
| Sum gjeld | 4 279 696 | 4 952 706 | 5 404 427 | 4 753 089 | 2 530 704 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 363 785 | - | 7 696 929 | 7 012 791 | 4 869 032 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,41▲ | 1,83 | 1,65 | 2,07 | 1,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,05▼ | 1,79 | 2,36 | 2,10 | 1,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,2 %▲ | 12,7 % | 4,1 % | 1,5 % | 30,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,1 %▲ | 5,5 % | 2,0 % | 0,6 % | 11,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,7 %▲ | 3,3 % | 0,2 % | 0,2 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,8 %▲ | 35,8 % | 29,8 % | 32,2 % | 48,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bergsli-Hantek AS10,1 %
19,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %255075100
STANLEY BLACK & DECKER NORWAY AS3,9 % 441,6 mill.42 ansatte 2025
Eiva-Safex AS4,4 % 356,3 mill.89 ansatte 2025
Bergsli-Hantek AS10,1 % 19,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
BERTEL O. STEEN HOLDING AS99,1 % 1 589,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.620.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Bergsli | 1978 |
| Styrets leder | Harald Bergsli | 1978 |
| Styremedlem | Simen Bergsli | 1983 |
| Revisor | EVJEN REVISJON AS915 638 384 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bergsli AS80,0 %Porsgrunn · 80 ordinære aksjer
- SB-Invest AS20,0 %Skien · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bergsli AS
- Bergsli-Hantek AS80,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.