- Org.nr.
- 985 802 408
- Telefon
- 90744433
- Adresse
- Sandbakken 8, 7224 Melhus
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat5 989 37221,0 % margin
Årsresultat4 767 07516,7 % margin
Egenkapital5 906 90233,5 % av eiendelene
Ansatte21i Aa‑registeret
Bergsmyrs Malerservice AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Bergsmyrs Malerservice AS981 545 958 · MELHUS23 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Malerfirma, samt handel av produkter som naturlig knytter seg til slik virksomhet. Selskapet skal også kunne delta i andre selskaper.
Tidligere navn
- Bergmyrs Malerservice AS19.06.2003 til 19.04.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 19 254 045 | 16 807 852 | 18 226 826 |
| Sum driftsinntekter | 28 478 479 | 26 134 524 | 19 254 045 | 16 807 852 | 18 226 826 |
| Varekostnad | - | - | 4 403 852 | 4 514 834 | 3 853 096 |
| Lønnskostnad | - | - | 9 878 846 | 9 982 272 | 9 930 604 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 206 152 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 247 415 | 223 694 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | 2 065 023 | 1 973 621 | 1 772 482 |
| Sum driftskostnader | 22 489 108 | 21 015 224 | 16 595 137 | 16 694 420 | 15 762 334 |
| Driftsresultat | 5 989 372 | 5 119 300 | 2 658 909 | 113 432 | 2 464 492 |
| Annen renteinntekt | - | - | 22 402 | 101 | 123 |
| Annen finansinntekt | - | - | 14 294 | 16 831 | - |
| Sum finansinntekter | 203 580 | 105 961 | 36 696 | 16 932 | 123 |
| Annen rentekostnad | - | - | 27 752 | 23 064 | 18 252 |
| Sum finanskostnader | 78 283 | 90 134 | 27 752 | 23 064 | 18 252 |
| Netto finans | 125 297 | 15 827 | 8 944 | −6 132 | −18 129 |
| Resultat før skatt | 6 114 668 | 5 135 127 | 2 667 852 | 107 300 | 2 446 363 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 538 200 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 585 780 | 25 085 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 082 072 | 82 215 | 1 908 163 |
| Årsresultat | 4 767 075 | 4 002 942 | 2 082 072 | 82 215 | 1 908 163 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 082 072 | 82 215 | 1 908 163 |
| Totalresultat | - | - | 2 082 072 | 82 215 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 500 000 | - | 1 400 000 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 508 163 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 582 072 | 82 215 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 082 072 | 82 215 | 1 908 163 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 306 154 | 292 999 | 195 136 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 306 154 | 292 999 | 195 136 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 54 463 | 38 814 | 59 514 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 732 397 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 1 102 495 | 559 403 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 156 958 | 598 217 | 791 911 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 698 282 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 15 000 | 15 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 1 163 810 | 931 046 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 178 810 | 946 046 | 698 282 |
| Sum anleggsmidler | 3 611 603 | 3 921 926 | 2 641 922 | 1 837 262 | 1 685 329 |
| Kundefordringer | - | - | 4 600 211 | 4 341 387 | 4 918 313 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 292 896 | 329 567 | - |
| Sum fordringer | - | - | 4 893 107 | 4 670 954 | 5 135 867 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 3 108 767 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 3 503 568 | 1 855 690 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 3 503 568 | 1 855 690 | 3 108 767 |
| Sum omløpsmidler | 14 004 851 | 11 627 708 | 8 396 676 | 6 526 644 | 8 244 634 |
| Sum eiendeler | 17 616 454 | 15 549 634 | 11 038 598 | 8 363 906 | 9 929 963 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | - | - | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 107 000 | 107 000 | 107 000 | 107 000 | 107 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 4 029 885 | 3 447 813 | 3 365 598 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 799 902 | 5 032 827 | 4 029 885 | 3 447 813 | 3 365 598 |
| Sum egenkapital | 5 906 902 | 5 139 827 | 4 136 885 | 3 554 813 | 3 472 598 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | 1 163 810 | 931 046 | 698 282 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 1 163 810 | 931 046 | 698 282 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 268 604 | 324 033 | 380 288 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 268 604 | 324 033 | 380 288 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 956 510 | 2 553 608 | 1 432 414 | 1 255 079 | 1 078 570 |
| Leverandørgjeld | - | - | 964 590 | 874 560 | 509 094 |
| Betalbar skatt | - | - | 598 935 | 122 948 | 607 306 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 990 468 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 1 243 329 | 1 348 964 | - |
| Utbytte | - | - | 1 500 000 | - | 1 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 162 445 | 1 207 542 | 871 927 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 753 041 | 7 856 199 | 5 469 299 | 3 554 014 | 5 378 795 |
| Sum gjeld | 11 709 552 | 10 409 807 | 6 901 713 | 4 809 093 | 6 457 365 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 11 038 598 | 8 363 906 | 9 929 963 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,44▼ | 1,48 | 1,54 | 1,84 | 1,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,98▼ | 2,03 | 1,67 | 1,35 | 1,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 37,3 %▼ | 39,3 % | 27,8 % | 1,4 % | 24,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,0 %▲ | 19,6 % | 13,8 % | 0,7 % | 13,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,7 %▲ | 15,3 % | 10,8 % | 0,5 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,5 %▲ | 33,1 % | 37,5 % | 42,5 % | 35,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 356 118
- Resultat per ansatt, kroner
- 285 208
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bergsmyrs Malerservice AS21,0 %
28,5 mill. 21 ansatte 2025
0 %102030
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
Bergsmyrs Malerservice AS21,0 % 28,5 mill.21 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Erik Bergsmyr | 1973 |
| Styrets leder | Jan Erik Bergsmyr | 1973 |
| Styremedlem | Jørgen Rasmussen | 1988 |
| Revisor | TRØNDELAG REVISJON AS995 683 555 | - |
| Regnskapsfører | FRAMGARDEN REGNSKAP AS916 797 303 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN ERIK BERGSMYR70,0 %f. 1973 · Melhus · 70 ordinære aksjer
- Jørgen Rasmussen20,0 %f. 1988 · Hommelvik · 20 ordinære aksjer
- Kristian Monsøy10,0 %f. 1983 · Flatåsen · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Mesteralliansen AS1,00 %915 469 418 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.