- Org.nr.
- 919 996 129
- Adresse
- Ryfylkevegen 1741, 4120 Tau
- Hovedeier
- Strabo AS, 100 %
Driftsresultat343 66535,9 % margin
EBITDA576 065før av- og nedskrivninger
Årsresultat−45 037−4,7 % margin
Egenkapital2 587 52330,3 % av eiendelene
Bergtunet Næring i AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 996 129
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 05.10.2017
- Registrert
- 30.11.2017
- Adresse
- Ryfylkevegen 1741, 4120 Tau
- Postadresse
- Postboks 49
- Kommune
- Strand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Strand (208)
- Aksjekapital
- 90 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bergtunet Næring i AS925 646 105 · STRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle eiendom og oppføre bygg, samt tilhørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 129 324 | - | - | 65 712 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 485 471 | - |
| Leieinntekt | 826 894 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 956 218 | 847 889 | 615 697 | 551 184 | 448 066 |
| Avskrivning av driftsmidler | 232 400 | - | - | 162 650 | - |
| Annen driftskostnad | 380 153 | - | - | 282 885 | - |
| Sum driftskostnader | 612 553 | 615 346 | 583 880 | 445 535 | 1 352 937 |
| Driftsresultat | 343 665 | 232 543 | 31 817 | 105 649 | −904 871 |
| Annen renteinntekt | 1 534 | - | - | 25 | - |
| Sum finansinntekter | 1 534 | 52 | 5 | 25 | 40 |
| Annen rentekostnad | 402 939 | - | - | 227 100 | - |
| Sum finanskostnader | 402 939 | 402 284 | 313 026 | 227 100 | 336 823 |
| Netto finans | −401 405 | −402 232 | −313 021 | −227 075 | −336 783 |
| Resultat før skatt | - | −169 689 | −281 204 | −121 427 | −1 241 654 |
| Resultat før skattekostnad | −57 740 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −12 703 | - | - | −26 714 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −94 713 | - |
| Årsresultat | −45 037 | −132 358 | −219 339 | −94 713 | 390 537 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −45 037 | - | - | −94 713 | - |
| Totalresultat | −45 037 | - | - | −94 713 | - |
| Overført mot overkurs | −45 037 | - | - | −94 713 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −45 037 | - | - | −94 713 | - |
| Utsatt skattefordel | 294 032 | - | - | 182 133 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 294 032 | - | - | 182 133 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 8 012 593 | - | - | 7 874 822 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a utstyr | 64 500 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 077 093 | - | - | 7 874 822 | - |
| Sum anleggsmidler | 8 371 125 | 8 646 001 | 8 676 770 | 8 056 955 | 8 162 706 |
| Kundefordringer | 157 658 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 570 | - | - | 8 023 | - |
| Sum fordringer | 164 228 | - | - | 8 023 | - |
| Bankinnskudd | 13 742 | - | - | 7 112 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 742 | - | - | 7 112 | - |
| Sum omløpsmidler | 177 970 | 267 962 | 43 215 | 15 135 | 10 293 |
| Sum eiendeler | 8 549 095 | 8 913 963 | 8 719 985 | 8 072 090 | 8 172 999 |
| Aksjekapital | 90 000 | - | - | 90 000 | - |
| Overkurs | 2 497 523 | - | - | 2 894 257 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 587 523 | 2 632 560 | 2 764 918 | 2 984 257 | 30 000 |
| Sum egenkapital | 2 587 523 | 2 632 560 | 2 764 918 | 2 984 257 | −521 031 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 4 770 056 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 5 934 064 | - | - | 205 781 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 934 064 | - | - | 4 975 837 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 5 934 064 | 6 131 334 | 5 617 897 | 4 975 837 | 8 663 025 |
| Leverandørgjeld | 25 108 | - | - | 38 707 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 400 | - | - | 73 289 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 508 | 150 069 | 337 171 | 111 996 | 31 005 |
| Sum gjeld | 5 961 572 | 6 281 403 | 5 955 068 | 5 087 833 | 8 694 030 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 549 095 | - | - | 8 072 090 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | - | −551 031 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,47▲ | 1,79 | 0,13 | 0,14 | 0,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,30▼ | 2,39 | 2,15 | 1,70 | −16,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 %▲ | 2,6 % | 0,4 % | 1,3 % | −11,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,9 %▲ | 27,4 % | 5,2 % | 19,2 % | −202,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,7 %▲ | −15,6 % | −35,6 % | −17,2 % | 87,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,3 %▲ | 29,5 % | 31,7 % | 37,0 % | −6,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bergtunet Næring i AS35,9 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Bergtunet Næring i AS35,9 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Nag | 1984 |
| Styrets leder | Ola Soppeland | 1977 |
| Regnskapsfører | HLS REGNSKAP AS929 500 873 | - |
| Regnskapsfører | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Strabo AS100,0 %Tau · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Abcdef AS
- Strabo AS100,0 %
- Esperantovegen 2 AS100,0 %
- DREYER BOLIG AS100,0 %
- Ryfylkevegen 1988 AS100,0 %
- Taugården AS100,0 %
- Strabo VI AS100,0 %
- Bergtunet Næring II AS100,0 %
- Bergtunet Næring i AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.