- Org.nr.
- 926 500 716
- Hovedeier
- Industriveien 1 AS, 100 %
Driftsresultat−310 015−6,6 % margin
Årsresultat−154 811−3,3 % margin
Egenkapital810 30699,8 % av eiendelene
BERKÅK PARK AS er et aksjeselskap, slettet fra Enhetsregisteret.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 500 716
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- Ikke oppgitt
- Registrert
- Ikke oppgitt
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Kommune
- Rennebu
- Næring
- Ikke oppgitt
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BERKÅK PARK AS936 832 296 · RENNEBU
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 600 000 | 5 100 000 | 70 300 000 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 127 785 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 727 785 | 5 100 000 | 70 300 000 | - | 0 |
| Varekostnad | 4 876 862 | 5 327 294 | 73 511 280 | - | - |
| Annen driftskostnad | 160 938 | 208 713 | 378 142 | 128 097 | 2 168 |
| Sum driftskostnader | 5 037 800 | 5 536 007 | 73 889 422 | 128 097 | 2 168 |
| Driftsresultat | −310 015 | −436 007 | −3 589 422 | −128 097 | −2 168 |
| Annen renteinntekt | 13 094 | 19 | 25 982 | 3 685 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 950 | - | - |
| Sum finansinntekter | 13 094 | 19 | 27 932 | 3 685 | 1 647 |
| Annen rentekostnad | 0 | 2 644 | 24 125 | - | - |
| Annen finanskostnad | 2 251 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 251 | 2 644 | 24 125 | - | 645 |
| Netto finans | 10 843 | −2 625 | 3 807 | 3 685 | 1 002 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 585 615 | −124 412 | −1 165 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 585 615 | −124 412 | - |
| Resultat før skattekostnad | −299 172 | −438 632 | - | - | - |
| Skattekostnad | −144 361 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −154 811 | −438 632 | −3 585 615 | −124 412 | −1 165 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −3 585 615 | −124 412 | - |
| Totalresultat | - | - | −3 585 615 | −124 412 | - |
| Konsernbidrag | 511 825 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 357 014 | −438 632 | −3 585 615 | −124 412 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −3 585 615 | −124 412 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | 9 934 373 | 40 523 369 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 119 715 | 40 894 | - |
| Varer | 0 | 4 861 862 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 656 186 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 656 186 | 0 | 119 715 | 40 894 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 589 516 | 721 018 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 155 463 | 93 589 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 155 463 | 93 589 | 589 516 | 721 018 | - |
| Sum omløpsmidler | 811 649 | 4 955 451 | 10 643 605 | 41 285 281 | 5 774 063 |
| Sum eiendeler | 811 649 | 4 955 451 | 10 643 605 | 41 285 281 | 5 774 063 |
| Aksjekapital l, | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Udekket tap | 189 694 | 4 155 394 | 3 716 762 | 131 147 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −189 694 | −4 155 394 | −3 716 762 | −131 147 | −6 735 |
| Sum egenkapital | 810 306 | −3 155 394 | −2 716 762 | 868 853 | 993 265 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 3 475 167 |
| Konvertible lån | - | - | 5 | 25 277 344 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 7 175 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 7 175 000 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 343 | 152 159 | 361 680 | 2 864 085 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 783 686 | 12 998 686 | 12 275 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 343 | 935 845 | 13 360 366 | 40 416 429 | 1 305 632 |
| Sum gjeld | 1 343 | 8 110 845 | 13 360 366 | 40 416 429 | 4 780 798 |
| Sum egenkapital og gjeld | 811 649 | 4 955 451 | 10 643 604 | 41 285 281 | - |
| Aksjekapital | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 604,36▲ | 0,61 | 0,80 | 1,02 | 4,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▲ | −2,57 | −4,92 | 46,52 | 4,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,3 %▼ | −5,6 % | −13,7 % | −0,5 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,6 %▲ | −8,5 % | −5,1 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,3 %▲ | −8,6 % | −5,1 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | −63,7 % | −25,5 % | 2,1 % | 17,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Halgunset | 1946 |
| Styrets leder | Gunnar Halgunset | 1946 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Industriveien 1 AS100,0 %Rennebu · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Halgunset Invest AS
- Industriveien 1 AS100,0 %
- BERKÅK PARK AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.