- Org.nr.
- 931 920 154
- Adresse
- Lyngfjellveien 22, 4580 Lyngdal
Driftsresultat139 03225,6 % margin
EBITDA208 296før av- og nedskrivninger
Årsresultat108 98720,1 % margin
Egenkapital215 48728,2 % av eiendelene
Berntsen JR AS er et aksjeselskap innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 920 154
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 24.07.2023
- Registrert
- 19.08.2023
- Adresse
- Lyngfjellveien 22, 4580 Lyngdal
- Kommune
- Lyngdal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Berntsen JR AS931 991 892 · LYNGDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Brøyting, reparasjon, vedlikehold og salg av fyrverkeri.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 543 127 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 543 127 | 442 818 | 140 941 |
| Varekostnad | 255 103 | - | - |
| Lønnskostnad | 716 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 69 264 | - | - |
| Annen driftskostnad | 79 012 | - | - |
| Sum driftskostnader | 404 095 | 332 384 | 141 494 |
| Driftsresultat | 139 032 | 110 434 | −553 |
| Annen renteinntekt | 703 | - | - |
| Sum finansinntekter | 703 | 160 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | - | - |
| Netto finans | 703 | 160 | 0 |
| Resultat før skatt | 139 735 | 110 594 | −553 |
| Skattekostnad | 30 748 | - | - |
| Årsresultat | 108 987 | 82 621 | −553 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 108 987 | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - |
| Totalresultat | 108 987 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 108 987 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 108 987 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 107 447 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 107 447 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 30 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 137 447 | 176 711 | 66 320 |
| Sum varer | 0 | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 627 766 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 627 766 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 627 766 | 456 736 | 197 908 |
| Sum eiendeler | 765 213 | 633 447 | 264 228 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 185 487 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 185 487 | 76 500 | −552 |
| Sum egenkapital | 215 487 | 106 500 | 23 878 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 70 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 70 000 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 70 000 | 198 106 | 80 000 |
| Leverandørgjeld | 390 008 | - | - |
| Betalbar skatt | 37 413 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 46 305 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 479 726 | 328 840 | 160 350 |
| Sum gjeld | 549 726 | 526 946 | 240 350 |
| Sum egenkapital og gjeld | 765 213 | - | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,31▼ | 1,39 | 1,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,55▼ | 4,95 | 10,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,0 %▼ | 24,6 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 25,6 %▲ | 24,9 % | −0,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 20,1 %▲ | 18,7 % | −0,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,2 %▲ | 16,8 % | 9,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Berntsen JR AS25,6 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
RENTOKIL INITIAL NORGE AS8,5 % 436,8 mill.281 ansatte 2025
PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL AS13,1 % 330,5 mill.218 ansatte 2025
Anticimex A/S16,9 % 629,0 mill.348 ansatte 2025
Berntsen JR AS25,6 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Berntsen | 2000 |
| Styrets leder | Marius Berntsen | 2000 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marius Berntsen100,0 %f. 2000 · Lyngdal · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.