- Org.nr.
- 926 514 652
- Adresse
- c/o Kjell Gunnar Staakkan, Schweigaardstun 1, 3717 Skien
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat165 5786,5 % margin
Årsresultat129 1515,1 % margin
Egenkapital129 15114,5 % av eiendelene
Betong & Asfalt-Tjenester AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 514 652
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.11.2020
- Registrert
- 03.02.2021
- Adresse
- c/o Kjell Gunnar Staakkan, Schweigaardstun 1, 3717 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Skien (101)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Betong & Asfalt-Tjenester AS926 542 168 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Boring/saging i asfalt og betong.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 550 563 | 0 | 3 188 683 | 1 663 114 |
| Sum driftsinntekter | 2 550 563 | 0 | 3 188 683 | 1 663 114 |
| Lønn, feriepenger mv | - | - | 842 750 | 874 956 |
| arb giver avg | - | - | 25 208 | 115 858 |
| innb pensjonskost | - | - | 33 615 | 17 379 |
| Driftskostnad | - | - | 2 179 207 | 1 443 109 |
| Lønnskostnad | 540 993 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 843 992 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 2 384 986 | 0 | 3 080 780 | 2 451 302 |
| Driftsresultat | 165 578 | 0 | 107 903 | −788 188 |
| Resultat før skatt | - | - | 107 903 | −788 188 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 107 903 | −788 188 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - |
| Netto finans | 0 | 0 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 165 578 | 0 | - | - |
| Skattekostnad | 36 427 | 0 | - | - |
| Årsresultat | 129 151 | - | 107 903 | −788 188 |
| Annen egenkapital | 129 151 | 0 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 400 000 | 0 | 432 037 | 144 427 |
| Andre fordringer | - | - | −15 135 | −50 703 |
| Sum fordringer | 400 000 | 0 | 416 902 | 93 724 |
| Kontanter | - | - | 14 885 | 240 |
| Bankinnskudd | - | - | 120 451 | 218 396 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 489 533 | 0 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 489 533 | 0 | 135 336 | 218 636 |
| Sum omløpsmidler | 889 533 | 0 | 552 238 | 312 360 |
| Sum eiendeler | 889 533 | 0 | 552 238 | 312 360 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | −764 759 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital opptjent | - | - | 96 170 | −794 757 |
| udekket tap | - | - | 189 230 | - |
| Annen egenkapital | 129 151 | 0 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 129 151 | 0 | 285 400 | −794 757 |
| Sum egenkapital | 129 151 | 0 | −479 359 | −764 757 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 | 197 441 |
| Gjeld til eiere | - | - | 200 491 | 200 491 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 200 491 | 397 932 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 200 491 | 397 932 |
| Leverandørgjeld | 300 000 | 0 | −56 461 | 349 821 |
| skattetrekk | - | - | 203 507 | 102 229 |
| arb giv avg | - | - | 117 946 | 67 552 |
| andre off avg | - | - | 374 561 | 86 738 |
| gjeld eiere | - | - | −15 227 | −7 509 |
| Lønn feriepenger mv | - | - | 195 796 | 80 355 |
| Påløpte renter | - | - | 11 000 | - |
| Betalbar skatt | 36 427 | 0 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 417 556 | 0 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 399 | 0 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 760 382 | 0 | 831 106 | 679 186 |
| Sum gjeld | 760 382 | 0 | 1 031 597 | 1 077 118 |
| Sum egenkapital og gjeld | 889 533 | 0 | 552 238 | 312 361 |
| Kapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −794 759 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,17▲ | 0,66 | 0,66 | 0,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,89▲ | −2,15 | −2,15 | −1,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,0 %▼ | 52,0 % | 25,0 % | −252,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▼ | 8,8 % | 3,4 % | −47,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▼ | 6,9 % | 3,4 % | −47,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,5 %▲ | −86,8 % | −86,8 % | −244,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Betong & Asfalt-Tjenester AS6,5 %
2,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
0 %2468
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.813 ansatte 2025
Betong & Asfalt-Tjenester AS6,5 % 2,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.384 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjell Gunnar Staakkan | 1973 |
| Styrets leder | Kjell Gunnar Staakkan | 1973 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KJELL GUNNAR STAAKKAN100,0 %f. 1973 · Porsgrunn · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.