- Org.nr.
- 818 374 542
- Adresse
- Fagerheimveien 14, 3970 Langesund
BIG KAHUNA HOLDING AS er et aksjeselskap innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 374 542
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 01.01.2017
- Registrert
- 16.01.2017
- Adresse
- Fagerheimveien 14, 3970 Langesund
- Kommune
- Bamble
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BIG KAHUNA HOLDING AS928 969 142 · BAMBLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, herunder å eie andeler i andre selskaper og verdipapirer. Drive rådgivningstjenester for avvikling av kulturarrangementer med design av lyd, lys og bilde samt aktiviteter som naturlig hører under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 338 | 417 911 | 367 792 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 336 080 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 362 418 | 417 911 | 367 792 | 326 348 | - |
| Lønnskostnad | 5 010 | 219 831 | 242 799 | 246 390 | - |
| Annen driftskostnad | 109 288 | - | - | 85 021 | 11 260 |
| Sum driftskostnader | 114 298 | 327 814 | 349 058 | 331 411 | 11 260 |
| Driftsresultat | 248 119 | 90 098 | 18 734 | −5 063 | −11 260 |
| Annen renteinntekt | 10 497 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 10 497 | 21 | - | 3 190 | - |
| Annen rentekostnad | 12 750 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 12 750 | 1 393 | 2 232 | - | - |
| Netto finans | −2 253 | −1 372 | −2 232 | 3 190 | - |
| Resultat før skatt | 245 866 | 88 726 | 16 502 | −1 873 | −11 260 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −11 260 |
| Skattekostnad på resultat | 54 163 | 15 889 | - | - | - |
| Årsresultat | 191 703 | 72 837 | 16 502 | −1 873 | −11 260 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −11 260 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 191 703 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 191 703 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 191 703 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 191 703 | - | - | - | −11 260 |
| Investering i datterselskap | 810 000 | - | - | - | 90 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 840 000 | - | - | - | 90 000 |
| Sum anleggsmidler | 840 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 90 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 105 652 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 19 869 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 19 869 | - | - | - | 105 652 |
| Sum omløpsmidler | 19 869 | 259 013 | 199 610 | 172 970 | 105 652 |
| Sum eiendeler | 859 869 | 379 013 | 319 610 | 292 970 | 195 652 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen egenkapital | 423 681 | - | - | - | 144 512 |
| Sum opptjent egenkapital | 423 681 | 231 978 | 159 141 | 142 639 | 144 512 |
| Sum egenkapital | 473 681 | 281 978 | 209 141 | 192 639 | 194 512 |
| Langsiktig konserngjeld | 120 000 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 175 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 295 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 295 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 303 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 54 163 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 35 722 | - | - | - | 240 |
| Sum kortsiktig gjeld | 91 188 | 22 035 | 35 469 | 25 330 | 1 140 |
| Sum gjeld | 386 188 | 97 035 | 110 469 | 100 330 | 1 140 |
| Sum egenkapital og gjeld | 859 869 | - | - | - | 195 652 |
| å kr 500,00) | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,22▼ | 11,75 | 5,63 | 6,83 | 92,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,82▲ | 0,34 | 0,53 | 0,52 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,7 %▲ | 25,8 % | 6,1 % | −0,8 % | −5,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,5 %▲ | 21,6 % | 5,1 % | −1,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,9 %▲ | 17,4 % | 4,5 % | −0,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 55,1 %▼ | 74,4 % | 65,4 % | 65,8 % | 99,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.500.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank Lerbak | 1977 |
| Revisor | ØST-REVISJON BFT AS918 493 794 | - |
| Regnskapsfører | MEMOACCOUNTING AS992 894 903 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK LERBAK100,0 %f. 1977 · Langesund · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Avility AS59,9 %918 488 812 · 100 ordinære aksjer
- Momente AS22,7 %928 945 081 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.