- Org.nr.
- 817 140 742
- Adresse
- Innherredsveien 61D, 7068 Trondheim
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat−81 736−24,6 % margin
Årsresultat−74 931−22,5 % margin
Egenkapital133 46348,7 % av eiendelene
BIMBAM MEDIA AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 817 140 742
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 04.04.2016
- Registrert
- 09.05.2016
- Adresse
- Innherredsveien 61D, 7068 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BIMBAM MEDIA AS922 714 118 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av reklamebyrå og konsulentvirksomhet samt alt som hermed hører med.
Tidligere navn
- Braseth Eiendom AS09.05.2016 til 04.05.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 332 471 | 509 093 | 484 422 | 186 833 | 287 891 |
| Sum driftsinntekter | 332 471 | 509 093 | 484 422 | 186 833 | 287 891 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 5 000 |
| Lønnskostnad | 215 630 | 366 739 | 221 730 | 39 571 | 4 130 |
| Avskrivning | - | 6 797 | 58 651 | 63 826 | 75 402 |
| Annen driftskostnad | 198 577 | 150 614 | 116 498 | 120 129 | 209 775 |
| Sum driftskostnader | 414 207 | 524 150 | 396 879 | 223 526 | 294 307 |
| Driftsresultat | −81 736 | −15 057 | 87 543 | −36 693 | −6 416 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 72 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 72 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 87 543 | −36 765 | −6 416 |
| Skattekostnad | - | - | - | −16 741 | - |
| Annen finanskostnad | 4 236 | - | - | - | - |
| Netto finans | −4 236 | - | - | −72 | - |
| Resultat før skattekostnad | −85 972 | −15 057 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −11 041 | −1 251 | −7 007 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 94 550 | −20 024 | −6 416 |
| Årsresultat | −74 931 | −13 806 | 94 550 | −20 024 | −6 416 |
| Udekket tap | - | - | - | 20 024 | - |
| Overføringer annen egenkapital | −74 931 | −13 806 | 95 468 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −74 931 | −13 806 | 95 468 | 20 024 | - |
| Utsatt skattefordel | 28 340 | 18 550 | 17 299 | 9 095 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 28 340 | 18 550 | 17 299 | 9 095 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | - | - | - | 65 448 | 129 273 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | 6 797 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 6 797 | 65 448 | 129 273 |
| Sum anleggsmidler | 28 340 | 18 550 | 24 096 | 74 543 | 129 273 |
| Kundefordringer | - | 56 969 | 17 888 | 7 500 | - |
| Sum fordringer | - | 56 969 | 17 888 | 7 500 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 130 212 | 68 781 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 245 957 | 542 146 | 438 089 | 130 212 | 68 781 |
| Sum omløpsmidler | 245 957 | 599 115 | 455 977 | 137 712 | 68 781 |
| Sum eiendeler | 274 297 | 617 665 | 480 073 | 212 255 | 198 054 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 103 463 | 178 394 | 196 478 | 101 010 | 131 405 |
| Sum opptjent egenkapital | 103 463 | 178 394 | 196 478 | 101 010 | 131 405 |
| Sum egenkapital | 133 463 | 208 394 | 226 478 | 131 010 | 161 405 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 8 320 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 8 320 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 8 320 |
| Leverandørgjeld | 21 467 | 20 326 | 19 930 | 11 770 | 2 311 |
| Betalbar skatt | −561 | 1 871 | 1 871 | 674 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 17 019 | 312 884 | 188 102 | 41 250 | 4 300 |
| Annen kortsiktig gjeld | 102 909 | 74 190 | 43 692 | 27 551 | 21 718 |
| Sum kortsiktig gjeld | 140 834 | 409 271 | 253 595 | 81 245 | 28 329 |
| Sum gjeld | 140 834 | 409 271 | 253 595 | 81 245 | 36 649 |
| Sum egenkapital og gjeld | 274 297 | 617 665 | 480 073 | 212 255 | 198 054 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,75▲ | 1,46 | 1,80 | 1,70 | 2,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,06▼ | 1,96 | 1,12 | 0,62 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −18,3 %▼ | −2,7 % | 25,3 % | −17,9 % | −3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −24,6 %▼ | −3,0 % | 18,1 % | −19,6 % | −2,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −22,5 %▼ | −2,7 % | 19,5 % | −10,7 % | −2,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,7 %▲ | 33,7 % | 47,2 % | 61,7 % | 81,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BIMBAM MEDIA AS−24,6 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−30 %−20−10010
BIMBAM MEDIA AS−24,6 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TRY SCHJÆRVEN MEDIA AS0,1 % 726,5 mill.10 ansatte 2025
TRY AS1,3 % 1 001,8 mill.271 ansatte 2025
BAUER MEDIA OUTDOOR NORGE AS4,6 % 450,1 mill.54 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styremedlem | Terje Tosbakken | 1981 |
| Regnskapsfører | DELTA REGNSKAP AS942 990 855 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Berghriksen Holding AS50,0 %Ranheim · 150 A-aksjer
- TERJE TOSBAKKEN50,0 %f. 1981 · Kattem · 150 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.