- Org.nr.
- 991 430 075
- Telefon
- 48143718
Driftsresultat−128 390−1,1 % margin
EBITDA259 218før av- og nedskrivninger
Årsresultat−168 793−1,4 % margin
Egenkapital2 679 55263,5 % av eiendelene
Bjarne Nesheim Maskin AS er et aksjeselskap innen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 430 075
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 22.06.2007
- Registrert
- 12.07.2007
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Telefon
- 48143718
- Postadresse
- c/o Bjarne Nesheim
- Kommune
- Vindafjord
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bjarne Nesheim Maskin AS971 891 386 · VINDAFJORD9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med anleggsdrift og transportforretning samt virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder å delta i selskaper med tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 210 666 | 12 395 918 | 16 162 909 | 19 978 503 | 18 512 486 |
| Annen driftsinntekt | 468 500 | 776 000 | 450 000 | 20 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 11 679 166 | 13 171 918 | 16 612 909 | 19 998 503 | 18 512 486 |
| Varekostnad | 5 210 593 | 5 572 715 | 7 660 044 | 10 013 083 | 6 479 367 |
| Lønnskostnad | 2 745 989 | 3 775 902 | 3 361 774 | 4 629 168 | 4 245 628 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 415 676 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 387 608 | 436 172 | 564 798 | 614 127 | - |
| Annen driftskostnad | 3 463 366 | 3 904 803 | 4 488 606 | 5 322 472 | 4 864 549 |
| Sum driftskostnader | 11 807 555 | 13 689 592 | 16 075 222 | 20 578 850 | 16 005 220 |
| Driftsresultat | −128 390 | −517 674 | 537 687 | −580 347 | 2 507 265 |
| Annen renteinntekt | 306 | 331 | 382 | 781 | - |
| Sum finansinntekter | 306 | 331 | 382 | 781 | - |
| Annen rentekostnad | 40 709 | 63 604 | 79 822 | 72 650 | 46 500 |
| Sum finanskostnader | 40 709 | 63 604 | 79 822 | 72 650 | 46 500 |
| Netto finans | −40 403 | −63 273 | −79 440 | −71 869 | −46 500 |
| Resultat før skatt | −168 793 | −580 948 | 458 247 | −652 217 | 2 460 765 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 526 032 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 934 733 |
| Årsresultat | −168 793 | −580 948 | 458 247 | −652 217 | 1 934 733 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 934 733 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 670 255 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 300 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 964 478 |
| Annen egenkapital | −168 793 | −580 948 | 458 247 | −652 217 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 458 247 | −652 217 | 1 934 733 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 331 166 | 812 385 | 960 429 | 1 273 029 | 1 379 856 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 243 272 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 160 624 | 164 757 | 216 374 | 335 872 | - |
| Sum varige driftsmidler | 491 789 | - | 1 176 803 | 1 608 901 | 1 623 128 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 239 649 |
| Andre langsiktige fordringer | 390 018 | 550 014 | 100 010 | 140 006 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 390 018 | 550 014 | 100 010 | 140 006 | 239 649 |
| Sum anleggsmidler | 881 807 | 1 527 156 | 1 276 813 | 1 748 907 | 1 862 777 |
| Varer | 30 000 | 33 900 | 10 500 | 70 200 | 44 830 |
| Sum varer | - | - | 10 500 | 70 200 | 44 830 |
| Kundefordringer | 1 067 344 | 2 298 162 | 3 875 102 | 3 060 956 | 3 616 048 |
| Andre kortsiktige fordringer | 123 193 | 347 752 | 306 734 | 291 782 | - |
| Sum fordringer | 1 190 537 | 2 645 914 | 4 181 837 | 3 352 738 | 4 230 480 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 520 556 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 117 762 | 1 787 028 | 1 598 208 | 1 048 119 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 117 762 | 1 787 028 | 1 598 208 | 1 048 119 | 1 520 556 |
| Sum omløpsmidler | 3 338 300 | 4 466 842 | 5 790 544 | 4 471 057 | 5 795 866 |
| Sum eiendeler | 4 220 107 | 5 993 998 | 7 067 357 | 6 219 964 | 7 658 643 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 400 000 |
| Annen egenkapital | 2 619 552 | 2 788 345 | 3 369 292 | 2 911 046 | 3 563 262 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 619 552 | - | 3 369 292 | 2 911 046 | 3 563 262 |
| Sum egenkapital | 2 679 552 | 2 848 345 | 3 429 292 | 2 971 046 | 3 963 262 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 446 577 | 718 634 | 973 605 | 927 779 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 279 213 | 289 943 | 284 508 | 319 580 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 279 213 | 736 520 | 1 003 142 | 1 293 185 | 927 779 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 003 142 | 1 293 185 | 927 779 |
| Leverandørgjeld | 370 186 | 1 200 264 | 1 153 275 | 535 195 | 339 712 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 526 032 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 908 838 |
| Utbytte | - | - | - | - | 300 000 |
| Skyldige offentlige avgifter | 519 575 | 739 043 | 1 080 928 | 891 634 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 371 580 | 469 825 | 400 720 | 528 903 | 693 020 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 261 341 | 2 409 133 | 2 634 923 | 1 955 733 | 2 767 602 |
| Sum gjeld | 1 540 555 | 3 145 654 | 3 638 065 | 3 248 918 | 3 695 381 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 220 107 | - | 7 067 357 | 6 219 964 | 7 658 643 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 400 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,65▲ | 1,85 | 2,20 | 2,29 | 2,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,57▼ | 1,10 | 1,06 | 1,09 | 0,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,5 %▲ | −7,9 % | 8,1 % | −8,4 % | 32,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,1 %▲ | −3,9 % | 3,2 % | −2,9 % | 13,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,4 %▲ | −4,4 % | 2,8 % | −3,3 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 63,5 %▲ | 47,5 % | 48,5 % | 47,8 % | 51,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 167 917
- Resultat per ansatt, kroner
- −12 839
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bjarne Nesheim Maskin AS−1,1 %
11,7 mill. 10 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
Bjarne Nesheim Maskin AS−1,1 % 11,7 mill.10 ansatte 2025
Nordisk Fjellsikring AS0,6 % 565,3 mill.188 ansatte 2025
Fundamentering AS2,7 % 521,5 mill.88 ansatte 2025
Romarheim Entreprenør AS7,1 % 894,2 mill.132 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.500.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjarne Johannes Nesheim | 1948 |
| Styrets leder | Bjarne Johannes Nesheim | 1948 |
| Styremedlem | Kirsten Nesheim | 1949 |
| Styremedlem | Stein Atle Nesheim | 1972 |
| Styremedlem | Anita Nesheim Hjelmervik | 1970 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | 5-PLUSS AS925 151 564 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjarne Johannes Nesheim70,0 %f. 1948 · Nedre Vats · 70 ordinære aksjer
- Kirsten Nesheim30,0 %f. 1949 · Nedre Vats · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.