- Org.nr.
- 886 864 922
- Telefon
- 90821952
- Adresse
- c/o Stian Gabrielsen, Bergeråsen 26, 3470 Slemmestad
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−163 779−8,4 % margin
Årsresultat−166 150−8,5 % margin
Egenkapital−142 800−419,3 % av eiendelene
BJERKAAS MALER SERVICE AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- BJERKAAS MALER SERVICE AS986 873 902 · ASKER5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Malerservice, renovasjon og oppusning, samt alt hva hermed hører i forbindelse, samt delta i selskaper med tilknyttet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 948 198 | 2 529 569 | 1 350 042 | 1 682 321 | 1 053 470 |
| Sum driftsinntekter | 1 948 198 | 2 529 569 | 1 350 042 | 1 682 321 | 1 053 470 |
| Varekostnad | 507 024 | 634 059 | 307 087 | 400 709 | 166 073 |
| Lønnskostnad | 1 349 319 | 1 515 903 | 821 858 | 939 708 | 771 565 |
| Annen driftskostnad | 255 635 | 331 795 | 218 870 | 197 932 | 217 102 |
| Sum driftskostnader | 2 111 977 | 2 481 757 | 1 347 815 | 1 538 348 | 1 154 740 |
| Driftsresultat | −163 779 | 47 812 | 2 226 | 143 973 | −101 270 |
| Annen renteinntekt | 193 | - | 46 | - | - |
| Sum finansinntekter | 193 | 0 | 46 | - | - |
| Annen rentekostnad | 335 | −217 | 134 | - | - |
| Annen finanskostnad | 2 229 | 1 492 | 1 232 | 2 275 | 876 |
| Sum finanskostnader | 2 564 | 1 275 | 1 366 | 2 275 | 876 |
| Netto finans | −2 371 | −1 275 | −1 320 | −2 275 | −876 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 141 698 | −102 146 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 11 160 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 130 538 | −102 146 |
| Resultat før skattekostnad | −166 150 | 46 537 | 907 | - | - |
| Skattekostnad | 0 | 16 663 | 1 483 | - | - |
| Årsresultat | −166 150 | 29 874 | −576 | 130 538 | −102 146 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 130 538 | −102 146 |
| Udekket tap | −166 150 | 29 874 | −576 | 130 538 | −102 146 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −576 | 130 538 | −102 146 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 12 625 | 250 |
| Andre fordringer | - | - | - | 1 910 | 2 |
| Andre kortsiktige fordringer | 32 428 | 92 684 | 46 360 | - | - |
| Sum fordringer | 32 428 | 92 684 | 46 360 | 14 535 | 250 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 177 702 | 42 930 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 631 | 131 927 | 139 551 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 631 | 131 927 | 139 551 | 177 702 | 42 930 |
| Sum omløpsmidler | 34 059 | 224 612 | 185 911 | 192 237 | 43 180 |
| Sum eiendeler | 34 059 | 224 612 | 185 911 | 192 237 | 43 180 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 242 800 | 76 649 | 106 523 | 105 947 | 236 485 |
| Sum opptjent egenkapital | −242 800 | −76 649 | −106 523 | −105 947 | −236 485 |
| Sum egenkapital | −142 800 | 23 351 | −6 523 | −5 947 | −136 485 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 9 186 | 13 526 | 7 345 | 18 307 | 11 378 |
| Betalbar skatt | 0 | 16 653 | 1 483 | 11 160 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 44 | 46 459 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 24 460 | 108 331 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 167 673 | - | 75 276 | 168 673 | 121 828 |
| Sum kortsiktig gjeld | 176 859 | - | 192 434 | 198 184 | 179 665 |
| Sum gjeld | 176 859 | 201 261 | 192 434 | 198 184 | 179 665 |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 059 | - | 185 911 | 192 237 | 43 180 |
| Selskapskapital | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,19▼ | 1,12 | 0,97 | 0,97 | 0,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,24▼ | 8,62 | −29,50 | −33,33 | −1,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −126,5 %▼ | 23,3 % | 1,2 % | 122,3 % | −234,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,4 %▼ | 1,9 % | 0,2 % | 8,6 % | −9,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,5 %▼ | 1,2 % | −0,0 % | 7,8 % | −9,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −419,3 %▼ | 10,4 % | −3,5 % | −3,1 % | −316,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BJERKAAS MALER SERVICE AS−8,4 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
BJERKAAS MALER SERVICE AS−8,4 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Asbjørn Gabrielsen | 1959 |
| Styrets leder | Asbjørn Gabrielsen | 1959 |
| Varamedlem | Jon Tørrissen | 1965 |
| Regnskapsfører | MYLE AS946 918 873 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Asbjørn Gabrielsen100,0 %f. 1959 · Slemmestad · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.