- Org.nr.
- 989 269 437
- Telefon
- 22 55 56 00
- Adresse
- Bentsebrugata 13B, 0476 Oslo
Driftsresultat−52 438−22,8 % margin
EBITDA−15 438før av- og nedskrivninger
Årsresultat21 9479,5 % margin
Egenkapital15 226 94396,7 % av eiendelene
Bjørgulv Stavenes Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 269 437
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 23.12.2005
- Registrert
- 18.02.2006
- Adresse
- Bentsebrugata 13B, 0476 Oslo
- Telefon
- 22 55 56 00
- Postadresse
- Postboks 3131 Elisenberg
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bjørgulv Stavenes Holding AS916 424 825 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og bestyre aksjer og eierparter i andre selskaper og det som naturlig knytter seg til dette samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 135 965 | - | - | 0 | - |
| Annen driftsinntekt | 94 090 | - | - | 77 628 | 418 938 |
| Sum driftsinntekter | 230 055 | 1 040 564 | 674 311 | 77 628 | 418 938 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | 0 | - |
| Varekostnad | 130 000 | - | - | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 37 000 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 37 000 | - | - | - | 37 000 |
| Annen driftskostnad | 115 493 | - | - | 50 100 | 34 203 |
| Sum driftskostnader | 282 493 | 222 518 | 830 791 | 87 100 | 71 203 |
| Driftsresultat | −52 438 | 818 046 | −156 480 | −9 472 | 347 735 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 700 000 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 103 300 | - | - | 93 000 | 68 500 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 585 | - |
| Annen renteinntekt | 143 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 103 443 | 102 978 | 57 000 | 793 585 | 68 500 |
| Annen rentekostnad | 22 868 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 22 868 | - | - | - | - |
| Netto finans | 80 575 | 102 978 | 57 000 | 793 585 | 68 500 |
| Resultat før skatt | 28 137 | 921 024 | −99 480 | 784 113 | 416 235 |
| Skattekostnad | 6 190 | - | - | 18 505 | 91 571 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 324 664 |
| Årsresultat | 21 947 | 740 285 | −99 480 | 765 608 | 324 664 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 1 700 000 | - |
| Konsernbidrag | - | - | - | 94 115 | 94 480 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 230 184 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | −1 028 507 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 21 947 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 21 947 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 21 947 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 21 947 | - | - | 765 608 | 324 664 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 641 104 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 641 104 | - | - | 6 448 716 | 6 485 716 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 3 585 657 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 758 709 | - | - | - | 3 585 657 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 883 684 | - | - | 3 585 657 | 3 585 657 |
| Sum anleggsmidler | 7 524 788 | 7 436 813 | 9 997 373 | 10 034 373 | 10 071 373 |
| Varer | - | - | - | 225 000 | 225 000 |
| Lager av varer og annen beholdning | 130 000 | - | - | - | - |
| Sum varer | 130 000 | - | - | 225 000 | 225 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 8 076 057 | - | - | 6 926 662 | 5 356 034 |
| Sum fordringer | 8 076 057 | - | - | 6 926 662 | 5 356 034 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 14 786 | 1 775 552 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 19 768 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 19 768 | - | - | 14 786 | 1 775 552 |
| Sum omløpsmidler | 8 225 824 | 9 512 257 | 5 858 421 | 7 166 448 | 7 356 585 |
| Sum eiendeler | 15 750 612 | 16 949 070 | 15 855 794 | 17 200 821 | 17 427 958 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 6 448 716 | 6 485 716 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 3 118 153 | - | - | 3 118 153 | 3 118 153 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 218 153 | 3 218 153 | 3 218 153 | 3 218 153 | 3 218 153 |
| Annen egenkapital | 12 008 790 | - | - | 12 484 939 | 13 513 446 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 008 790 | 11 986 844 | 12 385 459 | 12 484 939 | 13 513 446 |
| Sum egenkapital | 15 226 943 | 15 204 997 | 15 603 612 | 15 703 092 | 16 731 599 |
| Utsatt skatt | 354 253 | - | - | 251 382 | 259 422 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 354 253 | - | - | 251 382 | 259 422 |
| Sum langsiktig gjeld | 354 253 | 383 312 | 251 382 | 251 382 | 259 422 |
| Leverandørgjeld | 9 192 | - | - | 0 | 11 250 |
| Utbytte | 1 138 900 | - | - | - | 1 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 160 224 | - | - | 546 347 | 425 687 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 700 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 169 416 | 1 360 761 | 800 | 1 246 347 | 436 937 |
| Sum gjeld | 523 669 | 1 744 073 | 252 182 | 1 497 729 | 696 359 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 750 612 | - | - | 17 200 821 | 17 427 958 |
| Selskapskapital | - | - | - | 100 000 | - |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 48,55▲ | 6,99 | 7 323,03 | 5,75 | 16,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,11 | 0,02 | 0,10 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▼ | 5,6 % | −0,6 % | 4,5 % | 2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −22,8 %▼ | 78,6 % | −23,2 % | −12,2 % | 83,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,5 %▼ | 71,1 % | −14,8 % | 986,3 % | 77,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,7 %▲ | 89,7 % | 98,4 % | 91,3 % | 96,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bjørgulv Stavenes Holding AS−22,8 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Bjørgulv Stavenes Holding AS−22,8 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørgulv Stavenes | 1955 |
| Varamedlem | Halvard Ståle Slyngstadli | 1965 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjørgulv Stavenes100,0 %f. 1955 · Luxembourg · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BS Eiendomsutvikling AS100,0 %952 622 072 · 960 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.