- Org.nr.
- 921 611 498
- Adresse
- Molandsveien 37, 4985 Vegårshei
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat−34 153ikke oppgitt
Årsresultat−34 153ikke oppgitt
Egenkapital1 682 30837,6 % av eiendelene
Bjorkjendal Holding AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 611 498
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.10.2018
- Registrert
- 25.10.2018
- Adresse
- Molandsveien 37, 4985 Vegårshei
- Kommune
- Vegårshei
- Næring
- 43.320 Snekkerarbeid
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og deltakelse i andre selskaper samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 34 153 | 27 012 | 45 005 | 18 466 | 62 114 |
| Sum driftskostnader | 34 153 | 27 012 | 45 005 | 18 466 | 62 114 |
| Driftsresultat | −34 153 | −27 012 | −45 005 | −18 466 | −62 114 |
| Resultat før skatt | - | - | −45 005 | −18 466 | −62 114 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −45 005 | −18 466 | −62 114 |
| Resultat før skattekostnad | −34 153 | −27 012 | - | - | - |
| Årsresultat | −34 153 | −27 012 | −45 005 | −18 466 | −62 114 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 300 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −362 114 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −34 153 | −27 012 | −45 005 | −18 466 | - |
| Totalresultat | −34 153 | −27 012 | −45 005 | −18 466 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −34 153 | −27 012 | −45 005 | −18 466 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −34 153 | −27 012 | −45 005 | −18 466 | −62 114 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 |
| Sum anleggsmidler | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 | 3 468 229 |
| Konsernfordringer | 996 100 | - | - | - | 20 677 |
| Sum fordringer | 996 100 | - | - | - | 20 677 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 36 538 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 902 | 6 055 | 13 067 | 18 072 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 902 | 6 055 | 13 067 | 18 072 | 36 538 |
| Sum omløpsmidler | 1 003 002 | 6 055 | 13 067 | 18 072 | 57 215 |
| Sum eiendeler | 4 471 231 | 3 474 284 | 3 481 296 | 3 486 301 | 3 525 444 |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Annen egenkapital | 1 642 308 | 1 676 461 | 1 703 473 | 1 748 478 | 1 766 944 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 642 308 | 1 676 461 | 1 703 473 | 1 748 478 | 1 766 944 |
| Sum egenkapital | 1 682 308 | 1 716 461 | 1 743 473 | 1 788 478 | 1 806 944 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 712 605 | 1 677 605 | 1 215 323 | 1 155 323 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 076 318 | 80 218 | 522 500 | 542 500 | 1 718 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 788 923 | 1 757 823 | 1 737 823 | 1 697 823 | 1 718 500 |
| Sum gjeld | 2 788 923 | 1 757 823 | 1 737 823 | 1 697 823 | 1 718 500 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 471 231 | 3 474 284 | 3 481 296 | 3 486 301 | 3 525 444 |
| å kr 500,00) | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,36▲ | 0,00 | 0,01 | 0,01 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,66▲ | 1,02 | 1,00 | 0,95 | 0,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▼ | −0,8 % | −1,3 % | −0,5 % | −1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,6 %▼ | 49,4 % | 50,1 % | 51,3 % | 51,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Halvor Bjorkjendal | 1954 |
| Styremedlem | Kurt Egil Bjorkjendal | 1980 |
| Styremedlem | Kenneth Bjorkjendal | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SUNDE REGNSKAP AS926 195 581 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kenneth Bjorkjendal49,0 %f. 1983 · Vegårshei · 49 B-aksjer
- KURT EGIL BJORKJENDAL49,0 %f. 1980 · Vegårshei · 49 B-aksjer
- Halvor Bjorkjendal2,00 %f. 1954 · Vegårshei · 2 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BB Eiendom Vegårshei AS100,0 %992 749 342 · 900 ordinære aksjer
- Vegårshei Trappeverksted AS100,0 %921 611 528 · 69 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.