- Org.nr.
- 917 223 084
- Adresse
- Ringveien 26, 3072 Sande I Vestfold
- Hovedeier
- Bjørndalåsen Utvikling AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat1 200 87640,0 % margin
Årsresultat1 181 09239,4 % margin
Egenkapital100 1433,3 % av eiendelene
Bjørnstadveien AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 223 084
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 09.05.2016
- Registrert
- 25.05.2016
- Adresse
- Ringveien 26, 3072 Sande I Vestfold
- Kommune
- Holmestrand
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bjørnstadveien AS926 227 599 · HOLMESTRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive bygge og anleggsvirksomhet og eiendomsutvikling, samt hva herunder står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 000 000 | - | - | - | 16 760 676 |
| Sum driftsinntekter | 3 000 000 | - | 0 | - | 16 760 676 |
| Varekostnad | 1 772 711 | 47 781 | 637 | 135 206 | 19 345 907 |
| Annen driftskostnad | 26 413 | 38 478 | 50 360 | 81 781 | 1 112 585 |
| Sum driftskostnader | 1 799 124 | 86 259 | 50 997 | 53 425 | 20 458 492 |
| Driftsresultat | 1 200 876 | −86 259 | −50 997 | 53 425 | −3 697 816 |
| Annen renteinntekt | - | 10 | - | - | 12 |
| Sum finansinntekter | - | 10 | 4 | 4 | 12 |
| Annen rentekostnad | - | 4 | - | - | 268 204 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 111 021 |
| Sum finanskostnader | - | 4 | - | 1 552 | 379 224 |
| Netto finans | - | 6 | 4 | −1 548 | −379 212 |
| Resultat før skatt | - | - | −50 993 | 51 877 | −4 077 028 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −4 077 028 |
| Resultat før skattekostnad | 1 200 876 | −86 252 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 19 784 | - | −214 750 | −1 794 375 | - |
| Årsresultat | 1 181 092 | −86 252 | 163 757 | 1 846 252 | −4 077 028 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 181 092 | −86 252 | - | - | −4 077 028 |
| Totalresultat | 1 181 092 | −86 252 | - | - | −4 077 028 |
| Udekket tap | 1 181 092 | −86 252 | - | - | −4 077 028 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 181 092 | −86 252 | - | - | −4 077 028 |
| Konsernfordringer | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 000 000 | - | - | - | 150 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 13 812 | 108 647 | - | - | 36 215 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 812 | 108 647 | - | - | 36 215 |
| Sum omløpsmidler | 3 013 812 | 1 888 816 | 2 893 929 | 9 723 529 | 1 602 517 |
| Sum eiendeler | 3 013 812 | 1 888 816 | 2 893 929 | 9 723 529 | 1 602 517 |
| Sum varer | - | 1 780 170 | - | - | 1 416 302 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 150 000 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −10 070 | −10 070 | - | - | −10 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 930 | 19 930 | 19 930 | 19 930 | 19 930 |
| Udekket tap | - | 1 100 879 | - | - | 10 147 898 |
| Annen egenkapital | 80 213 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 80 213 | −1 100 879 | −1 014 627 | −1 939 772 | −10 147 898 |
| Sum egenkapital | 100 143 | −1 080 949 | −994 697 | −1 919 842 | −10 127 968 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 250 000 | 250 000 | - | - | 250 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 250 000 | 250 000 | - | - | 250 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 3 782 780 |
| Leverandørgjeld | 4 144 | 30 025 | - | - | 222 123 |
| Betalbar skatt | 19 784 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 631 262 | 2 681 262 | - | - | 11 250 255 |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 479 | 8 479 | - | - | 8 107 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 663 669 | 2 719 766 | 3 638 626 | 11 393 371 | 11 480 486 |
| Sum gjeld | 2 913 669 | 2 969 766 | 3 888 626 | 11 643 371 | 11 730 486 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 013 812 | 1 888 816 | - | - | 1 602 517 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,13▲ | 0,69 | 0,80 | 0,85 | 0,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 29,10▲ | −2,75 | −3,91 | −6,06 | −1,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 49,0 %▲ | −3,6 % | −0,8 % | 0,9 % | −230,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 40,0 % | - | - | - | −22,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 39,4 % | - | - | - | −24,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,3 %▲ | −57,2 % | −34,4 % | −19,7 % | −632,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bjørnstadveien AS40,0 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 918 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 925 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 410 ansatte 2025
Bjørnstadveien AS40,0 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Georg Magne Orvedal | 1955 |
| Styrets leder | Georg Magne Orvedal | 1955 |
| Regnskapsfører | ULSBØL REGNSKAP990 240 655 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjørndalåsen Utvikling AS100,0 %Sande I Vestfold · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bjørndalåsen Utvikling AS
- Bjørndalåsen Panorama AS100,0 %
- Bjørnstadveien AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.