- Org.nr.
- 929 617 096
- Adresse
- Industrisvingen 11D, 4480 Kvinesdal
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat−20 841−1,5 % margin
EBITDA56 685før av- og nedskrivninger
Årsresultat−21 495−1,6 % margin
Egenkapital166 3837,7 % av eiendelene
Blikkenslager Breimoen AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 617 096
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 31.07.2022
- Registrert
- 09.08.2022
- Adresse
- Industrisvingen 11D, 4480 Kvinesdal
- Postadresse
- Egenes 30
- Kommune
- Kvinesdal
- Næring
- 43.410 Takarbeid
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Blikkenslager Breimoen AS929 639 871 · KVINESDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Blikkenslagervirksomhet.
Tidligere navn
- Breimoen AS09.08.2022 til 14.01.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 371 198 | 1 220 387 | 1 068 730 | 435 212 |
| Sum driftsinntekter | 1 371 198 | 1 220 387 | 1 068 730 | 435 212 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −114 500 | - | - | - |
| Varekostnad | 179 572 | 6 357 | 30 097 | - |
| Lønnskostnad | 763 463 | 649 564 | 615 802 | 318 366 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 77 526 | 61 700 | 61 700 | 20 500 |
| Annen driftskostnad | 485 977 | 383 348 | 347 387 | 26 747 |
| Sum driftskostnader | 1 392 039 | 1 100 969 | 1 054 986 | 365 612 |
| Driftsresultat | −20 841 | 119 418 | 13 744 | 69 600 |
| Annen rentekostnad | 6 558 | 233 | 40 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 80 | - |
| Sum finanskostnader | 6 558 | 233 | 120 | - |
| Netto finans | −6 558 | −233 | −120 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 13 624 | 69 600 |
| Resultat før skattekostnad | −27 399 | 119 185 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −5 904 | 26 221 | 2 997 | 15 312 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 10 627 | 54 288 |
| Årsresultat | −21 495 | 92 964 | 10 627 | 54 288 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −21 495 | 92 964 | 10 627 | 54 288 |
| Totalresultat | −21 495 | 92 964 | 10 627 | 54 288 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 92 964 | 10 627 | 54 288 |
| Overført fra annen egenkapital | −21 495 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −21 495 | 92 964 | 10 627 | 54 288 |
| Maskiner og anlegg | 1 340 800 | 189 500 | 230 000 | 270 500 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 180 400 | 99 600 | 120 800 | 142 000 |
| Sum varige driftsmidler | 1 521 200 | 289 100 | 350 800 | 412 500 |
| Sum anleggsmidler | 1 521 200 | 289 100 | 350 800 | 412 500 |
| Lager av varer og annen beholdning | 114 500 | - | - | - |
| Sum varer | 114 500 | - | - | - |
| Kundefordringer | 118 600 | 115 367 | 92 625 | 106 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 329 891 | 27 141 | 27 777 | 19 835 |
| Sum fordringer | 448 491 | 142 508 | 120 402 | 125 835 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 87 896 | 65 433 | 181 093 | 245 949 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 87 896 | 65 433 | 181 093 | 245 949 |
| Sum omløpsmidler | 650 887 | 207 941 | 301 495 | 371 784 |
| Sum eiendeler | 2 172 087 | 497 041 | 652 295 | 784 284 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 136 383 | 157 879 | 64 915 | 54 288 |
| Sum opptjent egenkapital | 136 383 | 157 879 | 64 915 | 54 288 |
| Sum egenkapital | 166 383 | 187 879 | 94 915 | 84 288 |
| Utsatt skatt | 11 319 | 17 223 | 18 255 | 15 312 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 319 | 17 223 | 18 255 | 15 312 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 100 000 | 398 500 | 504 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 378 703 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 378 703 | 100 000 | 398 500 | 504 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 390 022 | 117 223 | 416 755 | 519 312 |
| Leverandørgjeld | 1 534 931 | 44 062 | 33 354 | 15 775 |
| Betalbar skatt | - | 27 253 | 54 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 593 | 57 641 | 43 495 | 131 136 |
| Annen kortsiktig gjeld | 80 158 | 62 983 | 63 723 | 33 774 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 615 682 | 191 939 | 140 626 | 180 685 |
| Sum gjeld | 2 005 704 | 309 162 | 557 381 | 699 997 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 172 087 | 497 041 | 652 295 | 784 284 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,40▼ | 1,08 | 2,14 | 2,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,05▲ | 1,65 | 5,87 | 8,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,6 %▼ | 20,8 % | 1,9 % | 8,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,5 %▼ | 9,8 % | 1,3 % | 16,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,6 %▼ | 7,6 % | 1,0 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,7 %▼ | 37,8 % | 14,6 % | 10,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Blikkenslager Breimoen AS−1,5 %
1,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−505
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.170 ansatte 2025
Blikkenslager Breimoen AS−1,5 % 1,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.155 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.107 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jonny Breimoen | 1981 |
| Styrets leder | Jonny Breimoen | 1981 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JONNY BREIMOEN100,0 %f. 1981 · Kvinesdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.