- Org.nr.
- 925 117 390
- Adresse
- Øvstedalsvegen 680, 5723 Bolstadøyri
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat−163 362−37,7 % margin
Årsresultat−162 629−37,5 % margin
Egenkapital107 89335,4 % av eiendelene
Blikkenslager Øystein Tesdal AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 117 390
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 11.05.2020
- Registrert
- 26.05.2020
- Adresse
- Øvstedalsvegen 680, 5723 Bolstadøyri
- Kommune
- Voss
- Næring
- 43.410 Takarbeid
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Blikkenslager Øystein Tesdal AS925 136 077 · VOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utføre blikkenslagertjenester, utvendig og innvendig bygningsmessig arbeider, vaktmestertjenester, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 826 498 | 829 413 |
| Sum driftsinntekter | 433 124 | 984 547 | 1 127 180 | 826 498 | 829 413 |
| Varekostnad | - | - | - | 334 048 | 236 089 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 371 160 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 277 436 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 239 485 | 235 916 |
| Sum driftskostnader | 596 486 | 819 087 | 1 071 773 | 850 968 | 843 165 |
| Driftsresultat | −163 362 | 165 460 | 55 407 | −24 470 | −13 752 |
| Annan rentekostnad | - | - | - | - | 101 |
| Sum finanskostnader | 1 424 | 87 | 397 | - | 101 |
| Anna renteinntekt | - | - | - | 105 | - |
| Sum finansinntekter | 2 156 | 264 | 185 | 105 | - |
| Netto finans | 732 | 177 | −212 | 105 | −101 |
| Resultat før skatt | −162 629 | 165 637 | 55 195 | −24 365 | −13 853 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −24 365 | −13 853 |
| Årsresultat | −162 629 | 129 197 | 51 460 | −24 365 | −13 853 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −13 853 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −24 365 | - |
| Totalresultat | - | - | - | −24 365 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −24 365 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | - | - | −24 365 | −13 853 |
| Sum anleggsmiddel | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 44 963 | 86 542 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 5 682 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 8 894 | - |
| Sum krav | - | - | - | 53 857 | 92 224 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 179 016 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 190 424 | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | 190 424 | 179 016 |
| Sum omløpsmiddel | 304 872 | 450 767 | 318 289 | 244 281 | 271 240 |
| Sum eiendeler | 304 872 | 450 767 | 318 289 | 244 281 | 271 240 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Annan innskoten eigenkapital | - | - | - | −9 070 | −9 070 |
| Sum innskoten eigenkapital | 20 930 | 20 930 | 20 930 | 20 930 | 20 930 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 68 936 | 93 301 |
| Sum opptent eigenkapital | 86 963 | 249 593 | 120 396 | 68 936 | 93 301 |
| Sum egenkapital | 107 893 | 270 523 | 141 326 | 89 866 | 114 231 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 62 296 | 18 141 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 53 829 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 35 004 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 57 115 | 85 040 |
| Sum kortsiktig gjeld | 196 979 | 180 244 | 176 964 | 154 416 | 157 009 |
| Sum gjeld | 196 979 | 180 244 | 176 964 | 154 416 | 157 009 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | - | - | 244 281 | 271 240 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,55▼ | 2,50 | 1,80 | 1,58 | 1,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,83▲ | 0,67 | 1,25 | 1,72 | 1,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −42,7 %▼ | 43,1 % | 19,8 % | −9,5 % | −5,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −37,7 %▼ | 16,8 % | 4,9 % | −3,0 % | −1,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −37,5 %▼ | 13,1 % | 4,6 % | −2,9 % | −1,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,4 %▼ | 60,0 % | 44,4 % | 36,8 % | 42,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Blikkenslager Øystein Tesdal AS−37,7 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−20020
Blikkenslager Øystein Tesdal AS−37,7 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.170 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.155 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.107 ansatte 2025
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øystein Tesdal | 1978 |
| Styrets leder | Øystein Tesdal | 1978 |
| Regnskapsfører | VOSS REKNESKAP AS999 102 891 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øystein Tesdal100,0 %f. 1978 · Bolstadøyri · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.