- Org.nr.
- 998 262 690
- Adresse
- Observatoriegata 3, 0254 Oslo
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat−2 601−0,5 % margin
Årsresultat1670,0 % margin
Egenkapital382 08768,5 % av eiendelene
BLUE MOUNTAIN COMPANY AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 262 690
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.03.2012
- Registrert
- 26.04.2012
- Adresse
- Observatoriegata 3, 0254 Oslo
- Postadresse
- Postboks 2477 Solli
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 330 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.bluemountain.no
Underenheter
1
- BLUE MOUNTAIN COMPANY AS998 316 987 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og engroshandel med vin og brennevin, salg av handelsvarer, rådgivning og deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 531 279 | - | - | 781 009 | 510 907 |
| Sum driftsinntekter | 531 279 | 620 585 | 602 513 | 781 009 | 510 907 |
| Varekostnad | 461 591 | - | - | 656 595 | 390 599 |
| Annen driftskostnad | 72 289 | - | - | 151 023 | 155 152 |
| Sum driftskostnader | 533 880 | 623 780 | 607 098 | 807 618 | 545 751 |
| Driftsresultat | −2 601 | −3 195 | −4 585 | −26 609 | −34 844 |
| Annen finansinntekt | 2 937 | - | - | 23 405 | 38 319 |
| Sum finansinntekter | - | 4 452 | 11 200 | 23 405 | 38 319 |
| Annen finanskostnad | 121 | - | - | - | 126 |
| Sum finanskostnader | - | 195 | 2 368 | - | 126 |
| Netto finans | 2 816 | 4 257 | 8 832 | 23 405 | 38 193 |
| Resultat før skatt | - | 1 062 | 4 247 | −3 204 | 3 349 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −705 | 737 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −2 499 | 2 612 |
| Årsresultat | 167 | 828 | 3 313 | −2 499 | 2 612 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −2 612 |
| Overføringer annen egenkapital | 167 | - | - | −2 499 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 167 | - | - | −2 499 | −2 612 |
| Sum varer | 154 032 | - | - | 149 689 | 120 044 |
| Kundefordringer | 170 336 | - | - | 170 251 | 11 711 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 9 065 |
| Sum fordringer | 170 336 | - | - | 170 251 | 20 776 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 460 158 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 233 300 | - | - | 417 039 | 460 158 |
| Sum omløpsmidler | 557 668 | 658 828 | 517 107 | 736 979 | 600 978 |
| Sum eiendeler | 557 668 | 658 828 | 517 107 | 737 750 | 601 044 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 771 | 66 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 771 | 66 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 771 | 66 |
| Varer | - | - | - | - | 120 044 |
| Aksjekapital | 330 000 | - | - | 330 000 | 330 000 |
| Overkurs | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 360 000 | 360 000 | 360 000 | 360 000 | 360 000 |
| Annen egenkapital | 22 087 | - | - | 17 779 | 20 278 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 087 | 21 920 | 21 093 | 17 779 | 20 278 |
| Sum egenkapital | 382 087 | 381 920 | 381 093 | 377 779 | 380 278 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 67 264 | - | - | 284 090 | 140 000 |
| Betalbar skatt | 48 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 105 092 | - | - | 54 047 | 6 475 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 177 | - | - | 21 834 | 74 291 |
| Sum kortsiktig gjeld | 175 581 | 276 908 | 136 014 | 359 971 | 220 766 |
| Sum gjeld | 175 581 | 276 908 | 136 014 | 359 971 | 220 766 |
| Sum egenkapital og gjeld | 557 668 | - | - | 737 750 | 601 044 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,18▲ | 2,38 | 3,80 | 2,05 | 2,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,46▼ | 0,73 | 0,36 | 0,95 | 0,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,4 %▼ | 0,2 % | 1,1 % | −0,5 % | 0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,5 % | −0,5 % | −0,8 % | −3,4 % | −6,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,0 %▼ | 0,1 % | 0,5 % | −0,3 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 68,5 %▲ | 58,0 % | 73,7 % | 51,2 % | 63,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BLUE MOUNTAIN COMPANY AS−0,5 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
Vinhuset AS−4,1 % 1 189,0 mill.66 ansatte 2025
BLUE MOUNTAIN COMPANY AS−0,5 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS8,7 % 456,7 mill.20 ansatte 2025
RED BULL NORWAY AS9,9 % 976,3 mill.154 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jørn Fredrik Kongsøre | 1961 |
| Styrets leder | Jørn Fredrik Kongsøre | 1961 |
| Styremedlem | Knut Rosef | 1950 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bedrifts-Invest AS47,0 %Oslo · 1 550 ordinære aksjer
- Noramko AS40,0 %Oslo · 1 320 ordinære aksjer
- Sander Fredrik Kongsøre10,0 %f. 1997 · Frederiksberg · 330 ordinære aksjer
- INES ROSEF-INGRAM3,03 %f. 1984 · Big Bay · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.