- Org.nr.
- 818 547 242
- Adresse
- Sætrefjellet 1, 5265 Ytre Arna
- Bransje
- Rengjøring av bygninger
Driftsresultat−40 760−9,6 % margin
Årsresultat−44 715−10,5 % margin
Egenkapital27 75721,5 % av eiendelene
BLUE RENHOLD SERVICE AS er et aksjeselskap innen rengjøring av bygninger, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 547 242
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 23.11.2016
- Registrert
- 10.02.2017
- Adresse
- Sætrefjellet 1, 5265 Ytre Arna
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BLUE RENHOLD SERVICE AS928 336 840 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Renholdtjenester, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.
Tidligere navn
- ALEX EIENDOM SERVICE AS10.02.2017 til 14.12.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 496 000 | - | - | 241 500 | 77 000 |
| Annen driftsinntekt | −72 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 424 000 | 451 500 | 241 500 | 241 500 | 77 000 |
| Lønnskostnad | 384 262 | - | - | 95 844 | 44 008 |
| Annen driftskostnad | 80 499 | - | - | 12 581 | - |
| Sum driftskostnader | 464 760 | 405 488 | 327 756 | 108 425 | 44 008 |
| Driftsresultat | −40 760 | 46 012 | −86 256 | 133 075 | 32 992 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 398 | - |
| Annen finansinntekt | 236 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 236 | 1 571 | 290 | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 191 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 4 191 | −4 410 | 2 867 | 398 | - |
| Netto finans | −3 955 | 5 981 | −2 577 | −398 | - |
| Resultat før skatt | - | 51 993 | −88 833 | 132 677 | 32 992 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 5 217 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 29 189 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 103 488 | 27 775 |
| Resultat før skattekostnad | −44 715 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −44 715 | 51 993 | −88 833 | 103 488 | 27 775 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −44 715 | - | - | 103 488 | 27 775 |
| Totalresultat | −44 715 | - | - | 103 488 | 27 775 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 103 488 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −44 715 | - | - | - | 27 775 |
| Sum overføringer og disponeringer | −44 715 | - | - | 103 488 | 27 775 |
| Kundefordringer | 91 250 | - | - | 26 250 | 31 500 |
| Sum fordringer | 91 250 | - | - | 26 250 | 31 500 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 37 710 | - | - | 186 695 | 50 413 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 37 710 | - | - | 186 695 | 50 413 |
| Sum omløpsmidler | 128 960 | 129 572 | 97 658 | 212 945 | 81 913 |
| Sum eiendeler | 128 960 | 129 572 | 97 658 | 212 945 | 81 913 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | −2 243 | - | - | 126 812 | 23 324 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 243 | 42 472 | 37 979 | 126 812 | 23 324 |
| Sum egenkapital | 27 757 | 72 472 | 67 979 | 156 812 | 53 324 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 34 406 | 5 217 |
| Skyldig offentlige avgifter | 14 551 | - | - | 25 144 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 9 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 86 652 | - | - | −12 417 | 23 373 |
| Sum kortsiktig gjeld | 101 203 | 57 100 | 29 679 | 56 133 | 28 590 |
| Sum gjeld | 101 203 | 57 100 | 29 679 | 56 133 | 28 590 |
| Sum egenkapital og gjeld | 128 960 | - | - | 212 945 | 81 913 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,27▼ | 2,27 | 3,29 | 3,79 | 2,87 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,65▲ | 0,79 | 0,44 | 0,36 | 0,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −31,3 %▼ | 41,9 % | −55,4 % | 90,3 % | 40,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,6 %▼ | 10,2 % | −35,7 % | 55,1 % | 42,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,5 %▼ | 11,5 % | −36,8 % | 42,9 % | 36,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,5 %▼ | 55,9 % | 69,6 % | 73,6 % | 65,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BLUE RENHOLD SERVICE AS−9,6 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
BLUE RENHOLD SERVICE AS−9,6 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TOMA FACILITY NORGE AS4,2 % 1 614,4 mill.2 695 ansatte 2025
ISS FACILITY SERVICES AS4,5 % 5 739,9 mill.7 243 ansatte 2024
4SERVICE EIR RENHOLD AS8,5 % 1 359,5 mill.3 888 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thavachelvam Kanthasamy | 1984 |
| Styrets leder | Thavachelvam Kanthasamy | 1984 |
| Regnskapsfører | EASY ACCOUNTING AS916 643 098 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Thavachelvam Kanthasamy100,0 %f. 1984 · Ytre Arna · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.