- Org.nr.
- 989 111 450
- Adresse
- c/o Terje Rom, Kirkeveien 20, 4580 Lyngdal
Driftsresultat−19 892ikke oppgitt
Årsresultat475 025ikke oppgitt
Egenkapital111 847 19999,7 % av eiendelene
BMB Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 111 450
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 17.11.2005
- Registrert
- 26.01.2006
- Adresse
- c/o Terje Rom, Kirkeveien 20, 4580 Lyngdal
- Kommune
- Lyngdal
- Aksjekapital
- 2 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, anskaffelse og drift av eiendommer, investeringer i aksjer, andeler og andre finans- og realobjekter, handel, konsulentvirksomhet, finansiell virksomhet, deltagelse i andre virksomheter samt alt hva som står i forbindelse med ovennevnte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftskostnader | 19 892 | 13 095 | 27 675 | 20 288 | 60 250 |
| Sum driftskostnader | 19 892 | 13 095 | 27 675 | 20 288 | 60 250 |
| Driftsresultat | −19 892 | −13 095 | −27 675 | −20 288 | 59 650 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | 1 000 000 | 7 500 000 | - | 25 000 000 |
| Annen renteinntekt | 499 335 | 487 353 | 256 585 | 323 204 | 317 311 |
| Andre finansinntekter | 131 248 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 630 583 | 1 487 353 | 7 756 585 | 323 204 | 25 317 311 |
| Annen rentekostnad | 215 | 743 | - | 391 | - |
| Sum finanskostnader | 215 | 743 | - | 391 | - |
| Netto finans | 630 368 | 1 486 610 | 7 756 585 | 322 813 | 25 317 311 |
| Resultat før skatt | - | - | 7 728 911 | 302 525 | 25 376 961 |
| Resultat før skattekostnad | 610 477 | 1 473 515 | - | - | - |
| Skattekostnad | 135 452 | 110 937 | 100 521 | 68 850 | 258 931 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 7 628 390 | 233 675 | 25 118 030 |
| Årsresultat | 475 025 | 1 362 578 | 7 628 390 | 233 675 | 25 118 030 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 475 025 | 1 362 578 | 7 628 390 | 233 675 | 25 118 030 |
| Totalresultat | 475 025 | 1 362 578 | 7 628 390 | 233 675 | 25 118 030 |
| Overført fra overkurs | - | - | - | - | −4 000 000 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 2 500 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 2 000 000 | 1 000 000 | 2 000 000 | 7 300 000 | 31 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 362 578 | 5 628 390 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 524 975 | - | - | −9 566 325 | −1 881 970 |
| Sum overføringer og disponeringer | 475 025 | 1 362 578 | 7 628 390 | 233 675 | 25 118 030 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 119 900 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 119 900 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 101 237 498 | 101 058 386 | 101 000 000 | 101 000 000 | 101 000 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 150 000 | 150 000 | 7 150 000 | 2 650 000 | 7 400 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 101 387 498 | 101 208 386 | 108 150 000 | 103 650 000 | 108 400 000 |
| Sum anleggsmidler | 101 387 498 | 101 208 386 | 108 150 000 | 103 650 000 | 108 400 000 |
| Fordringer på tilknyttet selskap | - | - | 100 000 | - | 925 000 |
| Andre fordringer | - | 1 000 000 | - | 860 000 | - |
| Sum fordringer | - | 1 000 000 | 100 000 | 860 000 | 925 000 |
| Bankinnskudd | 10 773 653 | 11 274 726 | 6 968 867 | 5 440 057 | 32 846 462 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 773 653 | 11 274 726 | 6 968 867 | 5 440 057 | 32 846 462 |
| Sum omløpsmidler | 10 773 653 | 12 274 726 | 7 068 867 | 6 300 057 | 33 771 462 |
| Sum eiendeler | 112 161 151 | 113 483 112 | 115 218 867 | 109 950 057 | 142 171 462 |
| Aksjekapital | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Overkurs | 83 990 000 | 83 990 000 | 83 990 000 | 83 990 000 | 83 990 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 86 090 000 | 86 090 000 | 86 090 000 | 85 990 000 | 85 990 000 |
| Annen egenkapital | 25 757 199 | 27 282 175 | 26 919 596 | 21 291 207 | 30 857 531 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 757 199 | 27 282 175 | 26 919 596 | 21 291 207 | 30 857 531 |
| Sum egenkapital | 111 847 199 | 113 372 175 | 113 009 596 | 107 281 207 | 116 847 531 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 135 452 | 110 937 | 100 521 | 68 850 | 258 931 |
| Utbytte | - | - | 2 000 000 | 2 500 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 178 500 | - | 108 750 | 100 000 | 25 065 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 313 952 | 110 937 | 2 209 271 | 2 668 850 | 25 323 931 |
| Sum gjeld | 313 952 | 110 937 | 2 209 271 | 2 668 850 | 25 323 931 |
| Sum egenkapital og gjeld | 112 161 151 | 113 483 112 | 115 218 867 | 109 950 057 | 142 171 462 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 34,32▼ | 110,65 | 3,20 | 2,36 | 1,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,02 | 0,02 | 0,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,5 %▼ | 1,3 % | 6,9 % | 0,2 % | 17,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 49,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 20 949,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 %▼ | 99,9 % | 98,1 % | 97,6 % | 82,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Rom | 1952 |
| Styremedlem | Hanne Rom Havaas | 1977 |
| Styremedlem | Thomas Rom | 1980 |
| Styremedlem | Erik Rom | 1985 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERJE ROM38,5 %f. 1952 · Lyngdal · 77 B-aksjer
- ERIK ROM20,0 %f. 1985 · Lyngdal · 40 B-aksjer
- HANNE ROM HAVAAS20,0 %f. 1977 · Lyngdal · 40 B-aksjer
- THOMAS ROM20,0 %f. 1980 · Lyngdal · 40 B-aksjer
- TERJE ROM1,50 %f. 1952 · Lyngdal · 3 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TELA INVEST AS50,0 %980 867 358 · 50 ordinære aksjer
- L T L AS25,0 %935 803 802 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.