- Org.nr.
- 912 379 302
- Adresse
- Tunlandvegen 4A, 2072 Dal
Driftsresultat621 00129,6 % margin
EBITDA705 747før av- og nedskrivninger
Årsresultat470 23222,4 % margin
Egenkapital2 884 32084,0 % av eiendelene
BMJ AS er et aksjeselskap innen vakttjenester ikke nevnt annet sted, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 379 302
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 20.08.2013
- Registrert
- 07.09.2013
- Adresse
- Tunlandvegen 4A, 2072 Dal
- Kommune
- Eidsvoll
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BMJ AS912 419 363 · EIDSVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Service og handel innen låser og verdisikring. Herunder alarm og signalanlegg og alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 094 976 | 1 513 217 | 1 738 836 | 1 421 168 | 1 567 731 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 269 | 24 241 | 25 728 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 2 265 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 094 976 | 1 515 482 | 1 739 105 | 1 445 409 | 1 593 458 |
| Varekostnad | 115 996 | 195 171 | 20 014 | 4 522 | 236 245 |
| Lønnskostnad | 565 158 | 495 921 | 483 929 | 479 913 | 539 017 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 130 300 | 34 800 | 30 871 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 84 746 | 103 800 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 708 075 | 354 146 | 344 700 | 379 971 | 535 855 |
| Sum driftskostnader | 1 473 975 | 1 149 038 | 978 943 | 899 207 | 1 341 987 |
| Driftsresultat | 621 001 | 366 444 | 760 163 | 546 202 | 251 471 |
| Annen renteinntekt | - | - | 7 | 127 | 375 |
| Annen renteinntekt (0) | - | 41 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 41 | 7 | 127 | 375 |
| Annen rentekostnad | 16 565 | 21 168 | 16 810 | 1 443 | 19 549 |
| Annen finanskostnad | 177 | 350 | 421 | 103 | 51 |
| Sum finanskostnader | 16 741 | 21 518 | 17 231 | 1 545 | 19 600 |
| Netto finans | −16 741 | −21 477 | −17 224 | −1 418 | −19 224 |
| Resultat før skatt | - | - | 742 939 | 544 784 | 232 247 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 51 094 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 163 627 | 119 825 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 579 312 | 424 959 | 181 153 |
| Resultat før skattekostnad | 604 259 | 344 967 | - | - | - |
| Skattekostnad | 134 027 | 76 262 | - | - | - |
| Årsresultat | 470 232 | 268 705 | 579 312 | 424 959 | 181 153 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 579 312 | 424 959 | 181 153 |
| Totalresultat | - | - | 579 312 | 424 959 | 181 153 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 579 312 | 424 959 | 181 153 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 470 232 | 268 705 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 470 232 | 268 705 | 579 312 | 424 959 | 181 153 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 323 980 | 408 727 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 323 980 | 408 727 | 512 527 | 642 827 | 59 995 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 1 909 504 | 1 478 445 | 1 132 181 |
| Andre fordringer | 2 247 924 | 2 247 924 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 247 924 | 2 247 924 | 1 909 504 | 1 478 445 | 1 132 181 |
| Sum anleggsmidler | 2 571 904 | 2 656 651 | 2 422 031 | 2 104 898 | 1 200 484 |
| Kundefordringer | 211 908 | 95 491 | 89 544 | 39 745 | 78 343 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 40 387 | 46 474 | 20 425 |
| Sum fordringer | 222 520 | 161 632 | 129 931 | 86 219 | 98 768 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 395 188 | 203 002 | 51 072 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 638 121 | 277 516 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 638 121 | 277 516 | 395 188 | 203 002 | 51 072 |
| Sum omløpsmidler | 860 641 | 439 148 | 525 119 | 289 221 | 149 840 |
| Sum eiendeler | 3 432 546 | 3 095 799 | 2 947 150 | 2 394 119 | 1 350 324 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 512 527 | 642 827 | 59 995 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | −16 374 | 8 308 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | −16 374 | 8 308 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 854 320 | 2 384 087 | 2 115 382 | 1 536 071 | 1 111 112 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 854 320 | 2 384 087 | 2 115 382 | 1 536 071 | 1 111 112 |
| Sum egenkapital | 2 884 320 | 2 414 087 | 2 145 382 | 1 566 071 | 1 141 112 |
| Utsatt skatt | 8 445 | 10 909 | 13 371 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 8 445 | 10 909 | 13 371 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 276 133 | 360 822 | 441 862 | 522 862 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 276 133 | 360 822 | 441 862 | 522 862 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 284 578 | 371 731 | 455 233 | 522 862 | 0 |
| Leverandørgjeld | 755 | - | 6 874 | 63 604 | 23 285 |
| Betalbar skatt | 136 491 | 78 724 | 166 630 | 95 143 | 59 402 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 119 276 | 90 520 | 86 272 |
| Skyldige offentlige avgifter | 153 080 | 134 507 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | −26 678 | 52 266 | 53 755 | 55 919 | 40 253 |
| Sum kortsiktig gjeld | 263 648 | 309 980 | 346 535 | 305 186 | 209 212 |
| Sum gjeld | 548 226 | 681 711 | 801 767 | 828 048 | 209 212 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 432 546 | 3 095 799 | 2 947 150 | 2 394 119 | 1 350 324 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,26▲ | 1,42 | 1,52 | 0,95 | 0,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▼ | 0,28 | 0,37 | 0,53 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,0 %▲ | 12,1 % | 28,5 % | 29,2 % | 18,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 29,6 %▲ | 24,2 % | 43,7 % | 37,8 % | 15,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 22,4 %▲ | 17,7 % | 33,3 % | 29,4 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,0 %▲ | 78,0 % | 72,8 % | 65,4 % | 84,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BMJ AS29,6 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
AVARN SECURITY AS2,2 % 2 659,2 mill.3 642 ansatte 2025
Verisure AS17,1 % 1 353,3 mill.348 ansatte 2025
BMJ AS29,6 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SECTOR ALARM AS32,7 % 976,0 mill.23 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.090.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Morten Jacobsen | 1963 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJØRN MORTEN JACOBSEN100,0 %f. 1963 · Dal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.