- Org.nr.
- 921 141 106
- Adresse
- Luramyrveien 65, 4313 Sandnes
- Hovedeier
- Jelsaco AS, 100 %
Driftsresultat307 26354,0 % margin
EBITDA457 186før av- og nedskrivninger
Årsresultat72 98712,8 % margin
Egenkapital2 942 08939,1 % av eiendelene
Boganesveien 122 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 141 106
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.06.2018
- Registrert
- 02.08.2018
- Adresse
- Luramyrveien 65, 4313 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes (988)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Boganesveien 122 AS921 293 410 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie eiendommer, drive utleie, samt hva hermed står i forbindelse, og i tillegg delta/investere i andre selskaper med lignende eller annen virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 38 422 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 530 928 | - | - | 538 512 | 535 960 |
| Sum driftsinntekter | 569 350 | 562 248 | 538 512 | 538 512 | 535 960 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 145 924 | 145 924 |
| Varekostnad | 38 422 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 149 923 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 73 742 | - | - | 236 390 | 64 959 |
| Sum driftskostnader | 262 087 | 272 876 | 230 227 | 382 314 | 210 883 |
| Driftsresultat | 307 263 | 289 372 | 308 285 | 156 198 | 325 077 |
| Annen renteinntekt | 1 057 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 057 | 0 | 381 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 214 016 | - | - | 28 | - |
| Sum finanskostnader | 214 016 | 825 | 50 | 28 | 0 |
| Netto finans | −212 960 | −825 | 331 | −28 | 0 |
| Resultat før skatt | - | 288 547 | 308 616 | - | 325 077 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 71 517 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 253 560 |
| Resultat før skattekostnad | 94 303 | - | - | 156 170 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 34 364 | - |
| Skattekostnad på resultat | 21 316 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 224 885 | 224 885 | 240 793 | 121 806 | 253 560 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 72 987 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 72 987 | - | - | 121 806 | 253 560 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 300 000 | 300 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | −178 194 | −46 440 |
| Avgitt konsernbidrag | 51 521 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 21 466 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 72 987 | - | - | 121 806 | 253 560 |
| Utsatt skattefordel | 38 171 | - | - | 23 084 | 14 273 |
| Sum immaterielle eiendeler | 38 171 | - | - | 23 084 | 14 273 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 2 966 129 | 3 112 052 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 7 336 736 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 336 736 | - | - | 2 966 129 | 3 112 052 |
| Andre fordringer | - | - | - | 11 739 | 11 739 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 11 739 | 11 739 |
| Sum anleggsmidler | 7 374 907 | 2 930 309 | 2 865 553 | 3 000 951 | 3 138 064 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | −31 320 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | −31 320 | - | - | 0 | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 617 167 | 693 511 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 179 865 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 179 865 | - | - | 617 167 | 693 511 |
| Sum omløpsmidler | 148 545 | 300 830 | 728 533 | 617 167 | 693 511 |
| Sum eiendeler | 7 523 453 | 3 231 140 | 3 594 085 | 3 618 119 | 3 831 575 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 2 715 737 | - | - | 3 074 944 | 3 253 138 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 915 737 | 2 915 737 | 2 915 737 | 3 274 944 | 3 453 138 |
| Annen egenkapital | 26 351 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 26 351 | 4 885 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 2 942 089 | 2 920 623 | 2 915 737 | 3 274 944 | 3 453 138 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 500 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 500 000 | - | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 43 175 | 78 437 |
| Utbytte | - | - | - | 300 000 | 300 000 |
| Leverandørgjeld | 2 243 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 66 052 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 13 069 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 81 364 | 310 517 | 678 348 | 343 175 | 378 437 |
| Sum gjeld | 4 581 364 | 310 517 | 678 348 | 343 175 | 378 437 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 523 453 | - | - | 3 618 119 | 3 831 575 |
| Selskapskapital | - | - | - | 200 000 | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,83▲ | 0,97 | 1,07 | 1,80 | 1,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,56▲ | 0,11 | 0,23 | 0,10 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,7 %▼ | 8,5 % | 8,6 % | 4,2 % | 8,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 54,0 %▲ | 51,5 % | 57,2 % | 29,0 % | 60,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,8 %▼ | 40,0 % | 44,7 % | 22,6 % | 47,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,1 %▼ | 90,4 % | 81,1 % | 90,5 % | 90,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Boganesveien 122 AS54,0 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Boganesveien 122 AS54,0 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan Henrik Jelsa | 1965 |
| Styremedlem | Henrik Andre Jelsa | 1990 |
| Regnskapsfører | LIGO REGNSKAP AS892 122 652 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jelsaco AS100,0 %Sandnes · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JELSA INVESTERING AS
- Jelsaco AS75,0 %
- LIGO LUNDEN AS100,0 %
- LIGO EIENDOM AS100,0 %
- Boganesveien 122 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.