- Org.nr.
- 923 751 327
- Adresse
- Hovlandshagen industriområde, Hovlandsvegen 247A, 5443 Bømlo
- Hovedeier
- B-M Invest AS, 100 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat3 332 73810,8 % margin
EBITDA4 711 772før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 988 4716,4 % margin
Egenkapital9 297 63735,0 % av eiendelene
BØMLO MASKIN AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 751 327
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 30.09.2019
- Registrert
- 04.11.2019
- Adresse
- Hovlandshagen industriområde, Hovlandsvegen 247A, 5443 Bømlo
- Kommune
- Bømlo
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Bømlo (29)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BØMLO MASKIN AS881 439 352 · BØMLO12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive som maskinentreprenør og utføre graving, boring, sprengning, brøyting og annen lignende service, samt delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 21 773 915 | 20 647 939 | 21 770 824 | 29 925 749 | 20 472 524 |
| Annen driftsinntekt | 9 100 247 | 5 299 537 | 4 682 394 | 10 296 914 | 6 750 798 |
| Sum driftsinntekter | 30 874 162 | 25 947 476 | 26 453 218 | 40 222 662 | 27 223 321 |
| Varekostnad | 8 148 888 | 6 961 856 | 4 223 082 | 14 539 882 | 6 283 652 |
| Lønnskostnad | 8 737 119 | 8 064 277 | 7 625 956 | 10 991 856 | 9 313 995 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 379 034 | 1 364 280 | 1 358 839 | 1 220 900 | 1 084 128 |
| Annen driftskostnad | 9 276 383 | 8 150 198 | 11 243 098 | 11 211 982 | 9 127 714 |
| Sum driftskostnader | 27 541 425 | 24 540 610 | 24 450 975 | 37 964 620 | 25 809 489 |
| Driftsresultat | 3 332 738 | 1 406 866 | 2 002 243 | 2 258 042 | 1 413 832 |
| Annen renteinntekt | 5 203 | 2 771 | 31 000 | 421 | 1 016 |
| Annen finansinntekt | - | 14 431 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 203 | 17 202 | 31 000 | 421 | 1 016 |
| Annen rentekostnad | 782 451 | 782 352 | 689 178 | 584 837 | 445 183 |
| Annen finanskostnad | 121 | 7 500 | 1 971 | −1 408 | - |
| Sum finanskostnader | 782 572 | 789 852 | 691 149 | 583 428 | 445 183 |
| Netto finans | −777 369 | −772 649 | −660 148 | −583 008 | −444 168 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 342 094 | 1 675 034 | 969 665 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 383 780 |
| Resultat før skattekostnad | 2 555 369 | 634 217 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 566 898 | 145 565 | 296 906 | 369 293 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 045 188 | 1 305 741 | 585 885 |
| Årsresultat | 1 988 471 | 488 652 | 1 045 188 | 1 305 741 | 585 885 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 988 471 | 488 652 | 1 045 188 | 1 305 741 | 585 885 |
| Totalresultat | 1 988 471 | 488 652 | 1 045 188 | 1 305 741 | 585 885 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 171 054 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 20 884 | 455 598 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 988 471 | 488 652 | 1 024 304 | 850 143 | 414 831 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 988 471 | 488 652 | 1 045 188 | 1 305 741 | 585 885 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 200 127 | 2 871 365 | 2 659 545 | 2 152 351 | 1 567 561 |
| Maskiner og anlegg | 3 041 218 | 3 777 850 | 608 387 | 781 687 | 954 987 |
| Skip og flytende installasjoner | 7 252 306 | 8 061 506 | 8 830 603 | 8 391 985 | 8 723 072 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 908 701 | - | 761 741 | 702 286 | 868 401 |
| Sum varige driftsmidler | 14 402 352 | 15 524 322 | 12 860 275 | 12 028 308 | 12 114 020 |
| Sum anleggsmidler | 14 402 352 | 15 524 322 | 12 860 275 | 12 028 308 | 12 114 020 |
| Sum varer | 1 610 000 | 1 830 000 | 1 600 000 | 610 000 | 1 544 000 |
| Kundefordringer | 7 665 981 | 3 784 343 | 4 665 358 | 4 630 661 | 4 184 509 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 872 829 | 564 216 | 1 186 415 | 1 206 452 | 1 423 667 |
| Konsernfordringer | - | 1 071 287 | 571 440 | 252 947 | 271 247 |
| Sum fordringer | 9 538 810 | 5 419 846 | 6 423 213 | 6 090 060 | 5 879 422 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 023 007 | 319 868 | 234 551 | 2 534 290 | 254 644 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 023 007 | 319 868 | 234 551 | 2 534 290 | 254 644 |
| Sum omløpsmidler | 12 171 817 | 7 569 714 | 8 257 764 | 9 234 350 | 7 678 066 |
| Sum eiendeler | 26 574 169 | 23 094 036 | 21 118 039 | 21 262 659 | 19 792 086 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 3 641 254 | 3 641 254 | 3 641 254 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 346 980 | 346 980 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 048 234 | 4 048 234 | 3 701 254 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 5 249 403 | 3 260 932 | 2 772 280 | 1 747 976 | 897 833 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 249 403 | 3 260 932 | 2 772 280 | 1 747 976 | 897 833 |
| Sum egenkapital | 9 297 637 | 7 309 166 | 6 473 534 | 1 777 976 | 927 833 |
| Utsatt skatt | 751 386 | 722 131 | 478 699 | 371 730 | 370 637 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 751 386 | 722 131 | 478 699 | 371 730 | 370 637 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 024 076 | 8 307 811 | 7 728 142 | 8 761 265 | 9 808 024 |
| Langsiktig konserngjeld | 4 315 180 | 2 394 468 | 1 167 693 | 600 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 339 256 | - | 8 895 835 | 9 361 265 | 9 808 024 |
| Sum langsiktig gjeld | 12 090 642 | 11 424 410 | 9 374 534 | 9 732 995 | 10 178 661 |
| Leverandørgjeld | 1 059 004 | 1 188 662 | 1 457 136 | 984 110 | 1 135 953 |
| Betalbar skatt | 537 643 | - | 184 046 | 239 698 | 243 830 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 352 367 | 1 091 388 | 1 594 034 | 2 628 005 | 1 438 752 |
| Kortsiktig konserngjeld | 249 400 | 324 400 | 351 175 | 4 255 354 | 3 890 554 |
| Annen kortsiktig gjeld | 987 476 | 950 305 | 1 013 016 | 1 644 520 | 1 787 885 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 185 890 | 4 360 460 | 5 269 971 | 9 751 688 | 8 685 592 |
| Sum gjeld | 17 276 532 | 15 784 870 | 14 644 505 | 19 484 683 | 18 864 253 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 574 169 | 23 094 036 | 21 118 039 | 21 262 659 | 19 792 086 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,35▲ | 1,74 | 1,57 | 0,95 | 0,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,86▼ | 2,16 | 2,26 | 10,96 | 20,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,4 %▲ | 6,4 % | 9,6 % | 11,0 % | 7,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,8 %▲ | 5,4 % | 7,6 % | 5,6 % | 5,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▲ | 1,9 % | 4,0 % | 3,2 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,0 %▲ | 31,6 % | 30,7 % | 8,4 % | 4,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 374 936
- Resultat per ansatt, kroner
- 256 364
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BØMLO MASKIN AS10,8 %
30,9 mill. 13 ansatte 2025
0 %51015
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
BØMLO MASKIN AS10,8 % 30,9 mill.13 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Elly-Anne Andreassen | 1979 |
| Styrets leder | Lars Lønning | 1977 |
| Styremedlem | Sturla Vestly | 1968 |
| Varamedlem | Elly-Anne Andreassen | 1979 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ME-TO REGNSKAPSKONTOR AS895 021 032 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- B-M Invest AS100,0 %Bømlo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- B-M Invest AS
- BM BASE AS100,0 %
- NORSK BERGING AS100,0 %
- BM Aquaservice AS100,0 %
- BØMLO MASKIN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.