- Org.nr.
- 921 567 014
- Adresse
- Frydenbergveien 46B, 0575 Oslo
- Hovedeier
- Centennial AS, 100 %
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat−13 469−83,8 % margin
Årsresultat44 938
Egenkapital1 104 36294,6 % av eiendelene
Bonas-Lisse AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 567 014
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 06.09.2018
- Registrert
- 17.10.2018
- Adresse
- Frydenbergveien 46B, 0575 Oslo
- Postadresse
- Postboks 1428 Vika
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.centennial.no
Underenheter
1
- Bonas-Lisse AS932 309 254 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av vin, annen alkoholholdig drikke og tilknyttede produkter og virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 16 078 | 12 534 | 153 484 | 53 855 | - |
| Sum driftsinntekter | 16 078 | 12 534 | 153 484 | 53 855 | - |
| Varekostnad | 3 688 | 56 707 | 51 463 | 22 415 | 73 391 |
| Annen driftskostnad | 25 859 | 36 211 | 32 497 | 29 315 | 16 540 |
| Sum driftskostnader | 29 547 | 92 918 | 83 960 | 51 730 | 89 931 |
| Driftsresultat | −13 469 | −80 384 | 69 524 | 2 125 | −89 931 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 70 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 082 | 225 | 167 | 34 | 802 |
| Sum finansinntekter | 71 082 | 225 | 167 | 34 | 802 |
| Annen rentekostnad | - | 6 488 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | - | 849 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 7 337 | - | - | - |
| Netto finans | 71 082 | −7 112 | 167 | 34 | 802 |
| Resultat før skatt | - | - | 69 691 | 2 159 | −89 129 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −19 608 |
| Resultat før skattekostnad | 57 613 | −87 496 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 12 675 | 258 709 | 15 332 | 475 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 54 359 | 1 684 | −69 521 |
| Årsresultat | 44 938 | −346 205 | 54 359 | 1 684 | −69 521 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 44 938 | −346 205 | 54 359 | 1 684 | −69 521 |
| Totalresultat | 44 938 | −346 205 | 54 359 | 1 684 | −69 521 |
| Udekket tap | 44 938 | −346 205 | 54 359 | 1 684 | −69 521 |
| Sum overføringer og disponeringer | 44 938 | −346 205 | 54 359 | 1 684 | −69 521 |
| Kundefordringer | 501 | 1 625 | 2 141 | 22 237 | −3 |
| Andre kortsiktige fordringer | 451 | - | 420 | −43 863 | 1 126 |
| Konsernfordringer | 1 123 129 | 1 054 095 | 69 691 | 39 269 | 42 303 |
| Sum fordringer | 1 124 081 | 1 055 720 | 72 252 | 17 643 | 43 426 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 42 838 | 51 553 | 164 535 | 46 066 | 58 299 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 42 838 | 51 553 | 164 535 | 46 066 | 58 299 |
| Sum omløpsmidler | 1 166 919 | 1 107 273 | 236 787 | 63 710 | 101 725 |
| Sum eiendeler | 1 166 919 | 1 107 273 | 236 787 | 63 710 | 101 725 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 004 362 | 1 004 362 | 30 422 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 104 362 | 1 104 362 | 130 422 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 1 | - | - |
| Sum egenkapital | 1 104 362 | 1 104 362 | 130 422 | 100 000 | 100 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 475 | 2 048 | 4 471 | 1 748 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | −1 531 | −873 | 30 466 | −46 718 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 1 736 | 1 736 | 8 680 | 750 |
| Kortsiktig konserngjeld | 57 613 | - | 69 691 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 62 557 | 2 911 | 106 364 | −36 290 | 1 725 |
| Sum gjeld | 62 557 | 2 911 | 106 364 | −36 290 | 1 725 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 166 919 | 1 107 273 | 236 787 | 63 710 | 101 725 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 18,65▼ | 380,38 | 2,23 | −1,76 | 58,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▲ | 0,00 | 0,82 | −0,36 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▲ | −11,9 % | 46,4 % | 2,6 % | −87,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −83,8 %▲ | −641,3 % | 45,3 % | 3,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 279,5 %▲ | −2 762,1 % | 35,4 % | 3,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,6 %▼ | 99,7 % | 55,1 % | 157,0 % | 98,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bonas-Lisse AS−83,8 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−75−50−25025
Bonas-Lisse AS−83,8 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Vinhuset AS−4,1 % 1 189,0 mill.66 ansatte 2025
MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS8,7 % 456,7 mill.20 ansatte 2025
RED BULL NORWAY AS9,9 % 976,3 mill.154 ansatte 2025
−100 %−75−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ingeborg Bårdsdatter Røsjø | 1987 |
| Styrets leder | Ole Bård Jacobsen | 1958 |
| Styremedlem | Ingeborg Bårdsdatter Røsjø | 1987 |
| Styremedlem | Gaute Øvstetun Solheim | 1986 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Centennial AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Centennial AS
- Centennial Eiendom ASA100,0 %
- Kingsford Shipping AS100,0 %
- Centennial Invest AS91,6 %
- Call.com AS90,6 %
- VAULT AS73,2 %
- Senseloop Holding AS53,5 %
- Bonas-Lisse AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.