- Org.nr.
- 924 702 974
- Adresse
- Vindholmheia 39, 4842 Arendal
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−22 331ikke oppgitt
Årsresultat1 971 491ikke oppgitt
Egenkapital5 415 68598,9 % av eiendelene
BONSAI SUSHI HOLDING AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 702 974
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 08.02.2020
- Registrert
- 16.03.2020
- Adresse
- Vindholmheia 39, 4842 Arendal
- Postadresse
- Neuberggata 20
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Forvaltning av eierinteresser i restaurantdrift, servering, cateringsvirksomhet og annen virksomhet som hører dertil, konsulentvirksomhet, samt investeringer i eiendommer, aksjer og andre selskaper og tilknyttet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 22 331 | - | - | 1 144 | 12 662 |
| Sum driftskostnader | 22 331 | 945 | 55 228 | 1 144 | 12 662 |
| Driftsresultat | −22 331 | −945 | −55 228 | −1 144 | −12 662 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 550 000 |
| Annen renteinntekt | 219 836 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 850 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 069 836 | 1 393 976 | 688 647 | 1 980 000 | 1 550 000 |
| Annen rentekostnad | 41 749 | - | - | - | 250 |
| Sum finanskostnader | 41 749 | 0 | 6 465 | - | 250 |
| Netto finans | 2 028 087 | 1 393 976 | 682 182 | 1 980 000 | 1 549 750 |
| Resultat før skatt | - | 1 393 031 | 626 954 | 1 978 856 | 1 537 089 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 537 089 |
| Resultat før skattekostnad | 2 005 757 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 34 266 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 971 491 | 1 350 564 | 623 144 | 1 978 856 | 1 537 089 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 537 089 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 1 537 089 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 1 537 089 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 1 537 089 |
| Ekstraordinært utbytte | 3 500 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | −1 528 509 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 60 000 | - | - | - | 60 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 284 627 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 344 627 | - | - | - | 60 000 |
| Sum anleggsmidler | 344 627 | 374 627 | 90 000 | 90 000 | 60 000 |
| Konsernfordringer | 1 300 000 | - | - | - | 1 550 370 |
| Sum fordringer | 1 300 000 | - | - | - | 1 550 370 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 611 260 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 830 609 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 830 609 | - | - | - | 1 611 260 |
| Sum omløpsmidler | 5 130 609 | 6 627 319 | 5 537 440 | 5 110 486 | 3 161 630 |
| Sum eiendeler | 5 475 236 | 7 001 946 | 5 627 440 | 5 200 486 | 3 221 630 |
| Aksjekapital | 60 000 | - | - | - | 60 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 619 800 | - | - | - | 619 800 |
| Sum innskutt egenkapital | 679 800 | 679 800 | 679 800 | 679 800 | 679 800 |
| Annen egenkapital | 4 735 885 | - | - | - | 2 511 830 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 735 885 | 6 264 394 | 4 913 830 | 4 290 686 | 2 511 830 |
| Sum egenkapital | 5 415 685 | 6 944 194 | 5 593 630 | 4 970 486 | 3 191 630 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | −14 715 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 34 266 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 40 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 59 551 | 57 752 | 33 810 | 230 000 | 30 000 |
| Sum gjeld | 59 551 | 57 752 | 33 810 | 230 000 | 30 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 475 236 | - | - | - | 3 221 630 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 86,15▼ | 114,75 | 163,78 | 22,22 | 105,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,05 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 32,8 %▲ | 22,1 % | 11,7 % | 47,0 % | 47,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 %▼ | 99,2 % | 99,4 % | 95,6 % | 99,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mai Thanh Thi Nguyen | 1973 |
| Styrets leder | Mai Thanh Thi Nguyen | 1973 |
| Varamedlem | Thanh-Ngan Nghia Thanh Hua | 2000 |
| Regnskapsfører | ACCOUNTIT AS920 029 582 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAI THANH THI NGUYEN100,0 %f. 1973 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BONSAI SUSHI ARENDAL AS100,0 %925 138 339 · 100 ordinære aksjer
- Bonsai Snackbar AS100,0 %929 985 311 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.