- Org.nr.
- 986 116 753
- Telefon
- 69 10 11 40
- Adresse
- Klokkergårdveien 31, 1711 Sarpsborg
- Hovedeier
- LB UR OG GULL HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat1 441 01717,4 % margin
EBITDA1 544 309før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 141 04013,8 % margin
Egenkapital3 806 21858,0 % av eiendelene
BORG UR & GULL AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 116 753
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 29.08.2003
- Registrert
- 06.10.2003
- Adresse
- Klokkergårdveien 31, 1711 Sarpsborg
- Telefon
- 69 10 11 40
- Postadresse
- Amfi Borg, Klokkergårdveien 31
- Kommune
- Sarpsborg
- Næring
- 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykkerDetaljhandel med ur, klokker og smykker i Sarpsborg (13)
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BORG UR & GULL AS886 122 322 · SARPSBORG6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Varehandel detalj og hva som står i forbindelse med dette, herunder kjøp og salg av gull og sølvvarer.
Tidligere navn
- RAYMOND & ANETT AS06.10.2003 til 18.10.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 297 318 | 8 053 925 | 7 484 846 | 6 637 456 | 5 648 148 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 215 199 |
| Sum driftsinntekter | 8 297 318 | 8 053 925 | 7 484 846 | 6 637 456 | 5 863 347 |
| Varekostnad | 3 491 410 | 3 570 374 | 3 447 588 | 2 984 829 | 2 628 749 |
| Lønnskostnad | 1 573 241 | 1 744 041 | 1 543 573 | 1 336 613 | 1 159 524 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 103 292 | 114 076 | 116 842 | 91 877 | 43 670 |
| Annen driftskostnad | 1 688 357 | 1 606 917 | 1 370 121 | 1 346 432 | 1 089 277 |
| Sum driftskostnader | 6 856 301 | 7 035 409 | 6 478 124 | 5 759 751 | 4 921 220 |
| Driftsresultat | - | 1 018 516 | 1 006 722 | 877 705 | 942 127 |
| Annen renteinntekt | 65 746 | 6 532 | 1 100 | 398 | 29 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 100 | 398 | 29 |
| Annen rentekostnad | - | 786 | 99 | 6 834 | 262 |
| Annen finanskostnad | 43 901 | 27 009 | 24 113 | 33 520 | 22 964 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 24 212 | 40 354 | 23 226 |
| Netto finans | 21 844 | −21 263 | −23 112 | −39 956 | −23 197 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 918 930 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 202 187 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 716 743 |
| Resultat før skattekostnad | 1 462 862 | 997 253 | 983 610 | 837 749 | - |
| Skattekostnad | 321 822 | 219 569 | 216 350 | 184 282 | - |
| Årsresultat | 1 141 040 | 777 684 | 767 260 | 653 467 | 716 743 |
| Totalresultat | 1 141 040 | 777 684 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 600 000 | 350 000 | 900 000 | 600 000 | - |
| Konsernbidrag | 10 530 | 1 560 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 530 510 | 426 124 | −132 741 | 53 467 | 716 744 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 141 040 | 777 684 | 767 259 | 653 467 | 716 744 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 151 525 | 254 817 | 368 893 | 320 341 | 93 332 |
| Sum varige driftsmidler | 151 525 | 254 817 | 368 893 | - | 93 332 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 151 525 | 254 817 | 368 893 | 320 341 | 93 332 |
| Varer | 3 183 509 | 2 821 679 | 2 599 022 | 2 266 459 | 1 806 940 |
| Sum varer | 3 183 509 | 2 821 679 | 2 599 022 | 2 266 459 | 1 806 940 |
| Kundefordringer | 25 273 | 1 200 | 20 328 | 29 328 | 20 969 |
| Andre fordringer | 147 298 | 105 982 | 68 393 | 82 660 | 118 980 |
| Konsernfordringer | 12 610 | 1 360 | 499 478 | 1 099 010 | 1 099 010 |
| Sum fordringer | 185 181 | 108 542 | 588 199 | 1 210 998 | 1 238 959 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 036 801 | 1 876 668 | 2 105 756 | 963 179 | 869 853 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 036 801 | 1 876 668 | 2 105 756 | 963 179 | 869 853 |
| Sum omløpsmidler | 6 405 490 | 4 806 889 | 5 292 977 | 4 440 636 | 3 915 752 |
| Sum eiendeler | 6 557 015 | 5 061 706 | 5 661 870 | 4 760 977 | 4 009 084 |
| Selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 5 666 | 5 666 | 5 666 | 5 666 | 5 666 |
| Sum innskutt egenkapital | 505 666 | 505 666 | 505 666 | - | 505 666 |
| Annen egenkapital | 3 300 552 | 2 770 042 | 2 343 918 | 2 476 658 | 2 423 191 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 300 552 | 2 770 042 | 2 343 918 | 2 476 658 | 2 423 191 |
| Sum egenkapital | 3 806 218 | 3 275 708 | 2 849 584 | 2 982 324 | 2 928 857 |
| Utsatt skatt | 3 316 | 1 941 | 242 | 3 075 | 4 438 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 316 | 1 941 | 242 | 3 075 | 4 438 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 242 | 3 075 | 4 438 |
| Leverandørgjeld | 1 180 191 | 576 027 | 1 163 814 | 474 570 | 562 654 |
| Betalbar skatt | 317 477 | 217 430 | 219 183 | 185 645 | 204 677 |
| Skyldige offentlige avgifter | 461 649 | 484 715 | 388 905 | 374 127 | 207 588 |
| Utbytte | - | - | 900 000 | 600 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 613 500 | 352 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 174 664 | 153 884 | 140 141 | 141 236 | 100 870 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 747 481 | 1 784 057 | 2 812 043 | 1 775 578 | 1 075 789 |
| Sum gjeld | 2 750 797 | 1 785 998 | 2 812 285 | 1 778 653 | 1 080 227 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 557 015 | 5 061 706 | 5 661 869 | 4 760 977 | 4 009 084 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,33▼ | 2,69 | 1,88 | 2,50 | 3,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,72▲ | 0,55 | 0,99 | 0,60 | 0,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,8 %▲ | 19,0 % | 19,3 % | 20,0 % | 23,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,4 %▲ | 12,6 % | 13,5 % | 13,2 % | 16,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,8 %▲ | 9,7 % | 10,3 % | 9,8 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,0 %▼ | 64,7 % | 50,3 % | 62,6 % | 73,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 185 331
- Resultat per ansatt, kroner
- 205 860
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BORG UR & GULL AS17,4 %
8,3 mill. 7 ansatte 2025
0 %5101520
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.384 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.120 ansatte 2025
BORG UR & GULL AS17,4 % 8,3 mill.7 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Linda Brokhaug | 1976 |
| Styrets leder | Linda Brokhaug | 1976 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LB UR OG GULL HOLDING AS100,0 %Råde · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LB UR OG GULL HOLDING AS
- BORG UR & GULL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.