- Org.nr.
- 925 511 838
- Adresse
- Bentsrudveien 11, 3083 Holmestrand
- Hovedeier
- Smiths Holding AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat528 9305,9 % margin
Årsresultat437 0284,9 % margin
Egenkapital392 39813,9 % av eiendelene
Ansatte12i Aa‑registeret
Boutique Strømmen AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 511 838
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 25.06.2020
- Registrert
- 21.08.2020
- Adresse
- Bentsrudveien 11, 3083 Holmestrand
- Kommune
- Holmestrand
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Boutique Strømmen AS925 526 754 · HOLMESTRAND11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Varehandel med dertil hørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 938 805 | 8 100 549 | 7 162 462 | 8 436 505 | 4 416 282 |
| Sum driftsinntekter | 8 938 805 | 8 100 549 | 7 162 462 | 8 436 505 | 4 416 282 |
| Varekostnad | 3 982 437 | 3 696 414 | 3 203 340 | 3 808 202 | 1 756 507 |
| Lønnskostnad | 2 230 881 | 1 894 611 | 1 857 831 | 1 749 375 | 1 148 666 |
| Annen driftskostnad | 2 196 557 | 2 158 440 | 1 909 194 | 1 946 183 | 1 451 165 |
| Sum driftskostnader | 8 409 875 | 7 749 465 | 6 970 365 | 7 503 760 | 4 356 338 |
| Driftsresultat | 528 930 | 351 084 | 192 097 | 932 745 | 59 944 |
| Annen finansinntekt | 46 649 | 34 536 | 29 059 | 1 947 | 470 |
| Sum finansinntekter | - | - | 29 059 | 1 947 | 470 |
| Annen finanskostnad | 14 806 | 11 208 | 14 404 | 12 064 | 12 453 |
| Sum finanskostnader | - | - | 14 404 | 12 064 | 12 453 |
| Netto finans | 31 843 | 23 328 | 14 655 | −10 117 | −11 983 |
| Resultat før skatt | - | - | 206 752 | 922 628 | 47 961 |
| Resultat før skattekostnad | 560 773 | 374 412 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 123 745 | 82 371 | 45 485 | 202 978 | 10 551 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 161 267 | 719 650 | 37 410 |
| Årsresultat | 437 028 | 292 041 | 161 267 | 719 650 | 37 410 |
| Ordinært utbytte | - | 45 000 | 80 000 | 410 000 | - |
| Konsernbidrag | 588 731 | - | 161 267 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −151 703 | 247 041 | −80 000 | 309 650 | 37 410 |
| Sum overføringer og disponeringer | 437 028 | 292 041 | 161 267 | 719 650 | 37 410 |
| Sum varer | 1 123 000 | 1 078 000 | 978 000 | 1 104 000 | 1 000 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 6 250 |
| Andre fordringer | 252 300 | 248 700 | 243 400 | 237 200 | 52 156 |
| Sum fordringer | 252 300 | 248 700 | 243 400 | 237 200 | 58 406 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 440 826 | 2 303 994 | 749 215 | 1 152 940 | 1 004 671 |
| Sum omløpsmidler | 2 816 126 | 3 630 694 | 1 970 615 | 2 494 140 | 2 063 077 |
| Sum eiendeler | 2 816 126 | 3 630 694 | 1 970 615 | 2 494 140 | 2 063 077 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 362 398 | 514 101 | 267 060 | 347 060 | 37 410 |
| Sum opptjent egenkapital | 362 398 | 514 101 | 267 060 | 347 060 | 37 410 |
| Sum egenkapital | 392 398 | 544 101 | 297 060 | 377 060 | 67 410 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 905 167 | 2 301 410 | 861 035 | 855 274 | 1 858 321 |
| Betalbar skatt | - | 82 371 | - | 202 978 | 5 |
| Skyldige offentlige avgifter | 409 172 | 322 706 | 208 136 | 290 453 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 109 389 | 380 106 | 604 384 | 768 375 | 70 001 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 423 728 | 3 086 593 | 1 673 555 | 2 117 080 | 1 995 667 |
| Sum gjeld | 2 423 728 | 3 086 593 | 1 673 555 | 2 117 080 | 1 995 667 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 816 126 | 3 630 694 | 1 970 615 | 2 494 140 | 2 063 077 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▼ | 1,18 | 1,18 | 1,18 | 1,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,18▲ | 5,67 | 5,63 | 5,61 | 29,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,4 %▲ | 13,8 % | 9,9 % | 41,0 % | 2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,9 %▲ | 4,3 % | 2,7 % | 11,1 % | 1,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,9 %▲ | 3,6 % | 2,3 % | 8,5 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,9 %▼ | 15,0 % | 15,1 % | 15,1 % | 3,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 744 900
- Resultat per ansatt, kroner
- 44 078
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Boutique Strømmen AS5,9 %
8,9 mill. 12 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
Boutique Strømmen AS5,9 % 8,9 mill.12 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kenneth Smith | 1978 |
| Styrets leder | Kenneth Smith | 1978 |
| Styremedlem | Tommy Smith | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | RUNE REGNSKAP AS889 713 712 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Smiths Holding AS100,0 %Holmestrand · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Smiths Holding AS
- Boutique Trondheim AS100,0 %
- FLOYD BUTIKKDRIFT AS100,0 %
- NEW LINE AS100,0 %
- FLOYD AS100,0 %
- L4F SØR AS100,0 %
- FLOYD LOYALTY AS100,0 %
- Boutique Markens AS100,0 %
- BOUTIQUE SØR AS100,0 %
- Boutique Harebakken AS100,0 %
- BOUTIQUE METRO AS100,0 %
- Boutique Horisont AS100,0 %
- Boutique Gulskogen AS100,0 %
- Boutique Grensen AS100,0 %
- Boutique Kvadrat AS100,0 %
- BOUTIQUE JEKTA AS100,0 %
- BOUTIQUE NORD AS100,0 %
- Smiths Digital AS100,0 %
- BOUTIQUE HAMAR AS100,0 %
- Boutique 19 AS100,0 %
- FLOYD KA 9 AS100,0 %
- Boutique Herkules AS100,0 %
- BOUTIQUE GRAN AS100,0 %
- Boutique 63 AS100,0 %
- BOUTIQUE ÅSANE AS100,0 %
- Boutique Triaden AS100,0 %
- Boutique Strømmen AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.