- Org.nr.
- 967 695 971
- Telefon
- 55 51 09 82
- Adresse
- Damsgårdsveien 213, 5160 Laksevåg
- Hovedeier
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS, 100 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−11 384−0,1 % margin
EBITDA671 508før av- og nedskrivninger
Årsresultat−22 574−0,1 % margin
Egenkapital2 321 19037,2 % av eiendelene
BR Blindheim Malerfirma AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 1993.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 967 695 971
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 28.09.1993
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Damsgårdsveien 213, 5160 Laksevåg
- Telefon
- 55 51 09 82
- Postadresse
- Postboks 1918 Damsgård
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BR Blindheim Malerfirma AS972 374 377 · BERGEN19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet innen overflatebehandling, samt relaterte tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 19 349 982 | 16 260 855 | 17 738 269 | 11 821 133 | - |
| Annen driftsinntekt | 45 035 | 35 | - | 4 500 | - |
| Sum driftsinntekter | 19 395 017 | 16 260 890 | 17 738 269 | 11 825 633 | 12 005 054 |
| Varekostnad | 4 455 234 | 2 524 440 | 5 190 022 | 2 619 769 | 3 427 889 |
| Lønnskostnad | 11 022 089 | 10 287 133 | 8 095 175 | 6 506 174 | 5 712 654 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 682 892 | 642 625 | 451 016 | 288 212 | 16 794 |
| Annen driftskostnad | 3 246 186 | 2 573 018 | 1 897 645 | 1 566 733 | 1 488 738 |
| Sum driftskostnader | 19 406 402 | 16 027 215 | 15 633 857 | 10 980 889 | 10 646 075 |
| Driftsresultat | −11 384 | 233 675 | 2 104 412 | 844 745 | 1 358 979 |
| Annen finansinntekt | 78 902 | 60 718 | 125 291 | 60 233 | - |
| Sum finansinntekter | 78 902 | 60 718 | 125 291 | 60 233 | 20 757 |
| Annen finanskostnad | 95 782 | 86 368 | 56 432 | 29 007 | - |
| Sum finanskostnader | 95 782 | 86 368 | 56 432 | 29 007 | 2 911 |
| Netto finans | −16 881 | −25 650 | 68 860 | 31 226 | 17 846 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 173 271 | 875 970 | 1 376 825 |
| Resultat før skattekostnad | −28 265 | 208 024 | - | - | - |
| Årets skattekostnad | −5 691 | 49 922 | 481 957 | 206 061 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 691 314 | 669 909 | - |
| Årsresultat | −22 574 | 158 102 | 1 691 314 | 669 909 | 1 066 841 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −22 574 | 158 102 | 1 691 314 | 669 909 | - |
| Totalresultat | −22 574 | 158 102 | 1 691 314 | 669 909 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | 202 649 | 1 723 380 | 745 834 | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | −22 574 | −44 547 | −32 066 | −75 925 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −22 574 | 158 102 | 1 691 314 | 669 909 | - |
| Utsatt skattefordel | 19 149 | 15 662 | 8 426 | 4 302 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 19 149 | 15 662 | 8 426 | 4 302 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 843 471 | 2 030 496 | 1 573 908 | 1 241 174 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 843 471 | 2 030 496 | 1 573 908 | 1 241 174 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 867 620 | 2 051 158 | 1 587 334 | 1 250 476 | 55 845 |
| Sum varer | 35 000 | 35 000 | 20 000 | 15 000 | - |
| Kundefordringer | 1 503 916 | 1 357 717 | 3 220 697 | 1 769 330 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 931 561 | 854 962 | 1 237 139 | 971 850 | - |
| Konsernfordringer | 1 660 624 | 2 991 260 | 2 911 232 | 2 371 148 | - |
| Sum fordringer | 4 096 101 | 5 203 940 | 7 369 068 | 5 112 328 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 239 999 | 306 165 | 214 359 | 199 085 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 239 999 | 306 165 | 214 359 | 199 085 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 371 100 | 5 545 105 | 7 603 427 | 5 326 413 | 6 248 703 |
| Sum eiendeler | 6 238 720 | 7 596 263 | 9 190 761 | 6 576 889 | 6 304 548 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 7 813 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 107 813 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 213 377 | 2 235 951 | 2 280 497 | 2 312 563 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 213 377 | 2 235 951 | 2 280 497 | 2 312 563 | 2 388 488 |
| Sum egenkapital | 2 321 190 | 2 335 951 | 2 380 497 | 2 412 563 | 2 488 488 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 1 800 676 | 1 998 068 | 1 453 367 | 1 073 085 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 800 676 | 1 998 068 | 1 453 367 | 1 073 085 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 800 676 | 1 998 068 | 1 453 367 | 1 073 085 | 0 |
| Leverandørgjeld | 348 448 | 546 967 | 1 274 469 | 700 674 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 729 860 | 1 083 142 | 1 035 910 | 816 868 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 597 623 | 2 209 461 | 976 975 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 038 546 | 1 034 511 | 837 057 | 596 724 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 116 854 | 3 262 244 | 5 356 897 | 3 091 241 | 3 816 060 |
| Sum gjeld | 3 917 530 | 5 260 312 | 6 810 264 | 4 164 326 | 3 816 060 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 238 720 | 7 596 263 | 9 190 761 | 6 576 889 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,06▲ | 1,70 | 1,42 | 1,72 | 1,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,69▼ | 2,25 | 2,86 | 1,73 | 1,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 %▼ | 3,5 % | 28,3 % | 14,1 % | 21,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▼ | 1,4 % | 11,9 % | 7,1 % | 11,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▼ | 1,0 % | 9,5 % | 5,7 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,2 %▲ | 30,8 % | 25,9 % | 36,7 % | 39,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 969 751
- Resultat per ansatt, kroner
- −569
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BR Blindheim Malerfirma AS−0,1 %
19,4 mill. 20 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
BR Blindheim Malerfirma AS−0,1 % 19,4 mill.20 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Amundsen Paulsen | 1983 |
| Styrets leder | Gjermund Söder Vegge | 1971 |
| Styremedlem | Christian Amundsen Paulsen | 1983 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | KEMAX ØKONOMI REGNSKAP AS958 582 528 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS99,4 %
- Morten Skancke AS100,0 %
- Jostein Skjetne AS100,0 %
- BUER BYGNINGSVERN AS100,0 %
- SCHWENKE & SØNN AS100,0 %
- Malermestrene BMV AS100,0 %
- TAPET & MALERCOMPANIET AS100,0 %
- Malermester Kvittingen AS100,0 %
- RAGNVALD MOE AS100,0 %
- MALERMESTER BUER AS100,0 %
- Rosenborg Malerteam AS100,0 %
- MALERMESTER KJELLSEN & TUFTE AS100,0 %
- Andersson & Kjærnsmo AS100,0 %
- Murmester Lindgren AS100,0 %
- H & M Malerservice AS100,0 %
- M-TEK HOLDING AS100,0 %
- MALERMESTER JAN LARSEN AS100,0 %
- Murmester Stryken og Gudbrandsen AS100,0 %
- Regnbuen Malermesterbedrift AS100,0 %
- Malerbua AS100,0 %
- ARVID BENDIXEN AS100,0 %
- Master Malerservice AS100,0 %
- MALERMESTER BUER ØSTFOLD AS100,0 %
- LARS E. STRAND MALERMESTER OG ENTREPRENØRFORRETNING AS100,0 %
- Sverresborg Malerservice AS100,0 %
- LOTHE & MOTZFELDT AS100,0 %
- NIME AS100,0 %
- BRU OG WIESE-HANSEN MURMESTERFORRETNING AS100,0 %
- Byggtapetsermester Stigen & Kronheim AS100,0 %
- Teppesalongen AS100,0 %
- Schwenke & Richardsen AS100,0 %
- TRYSIL FLIS & MALERSENTER AS100,0 %
- TORE WERNER OLSEN AS100,0 %
- Multiflis AS100,0 %
- MURMESTER KJELL RØTTINGEN AS100,0 %
- AS BORG FAGMALING100,0 %
- Malermester Meusburger AS100,0 %
- MALERMESTER BUER DRAMMEN AS100,0 %
- Industri & Maling AS100,0 %
- Murmester Gulliksen AS100,0 %
- MALERMESTRENE INDRE ØSTLAND AS100,0 %
- LØTEN MALERVERKSTED AS100,0 %
- MALERMESTER BUER BERGEN AS100,0 %
- Malermester Lindvik AS100,0 %
- MALCO AS100,0 %
- Malermester Ljungquist AS100,0 %
- ALTA FARGEHANDEL AS100,0 %
- NOREN MALER OG BYGGTAPETSERFORRETNING AS100,0 %
- JOHANNESSEN OG HAGEN AS100,0 %
- MALERMESTER STURE BRÆKSTAD AS100,0 %
- BR Blindheim Malerfirma AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HÅNDVERKSGRUPPEN VEST AS25,0 %818 712 022 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.