- Org.nr.
- 928 624 811
- Adresse
- Engelsvikenveien 54, 1628 Engelsviken
Driftsresultat−1 285 798
EBITDA−1 024 198før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 324 836
Egenkapital898 66047,8 % av eiendelene
Braaten.Technology AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 624 811
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 11.01.2022
- Registrert
- 27.01.2022
- Adresse
- Engelsvikenveien 54, 1628 Engelsviken
- Postadresse
- Mortensvegen 37
- Kommune
- Fredrikstad
- Aksjekapital
- 32 364
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Braaten.Technology AS928 803 546 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Subsea, teknologi, innovasjon.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 148 000 | 2 125 760 | 129 340 | 80 000 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 148 000 |
| Sum driftsinntekter | 148 000 | 2 125 760 | 129 340 | 228 000 |
| Varekostnad | 289 531 | 42 016 | 3 961 | 3 004 |
| Lønnskostnad | 46 882 | 144 657 | 354 379 | 383 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 261 600 | 181 100 | 17 000 | 6 700 |
| Annen driftskostnad | 835 784 | 897 681 | 280 800 | 285 232 |
| Sum driftskostnader | 1 433 798 | 1 265 454 | 656 141 | 295 318 |
| Driftsresultat | −1 285 798 | 860 307 | −526 801 | −67 318 |
| Annen finansinntekt | 738 | 122 | - | - |
| Sum finansinntekter | 738 | 122 | - | - |
| Annen rentekostnad | 80 006 | 45 301 | 22 432 | 8 153 |
| Annen finanskostnad | 248 | 503 | 367 | - |
| Sum finanskostnader | 80 254 | 45 803 | 22 799 | 8 153 |
| Netto finans | −79 516 | −45 681 | −22 799 | −8 153 |
| Resultat før skatt | - | - | −549 599 | −75 471 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −549 599 | −75 471 |
| Resultat før skattekostnad | −1 365 313 | 814 626 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −40 477 | 40 477 | - | - |
| Årsresultat | −1 324 836 | 774 149 | −549 599 | −75 471 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 324 836 | 774 149 | −549 599 | −75 471 |
| Totalresultat | −1 324 836 | 774 149 | −549 599 | −75 471 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 352 633 | 696 636 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 352 633 | 696 636 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 370 526 | 1 396 445 | 148 173 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 370 526 | 1 396 445 | 336 341 | 148 173 |
| Sum anleggsmidler | 1 723 160 | 2 093 081 | 336 341 | 148 173 |
| Andre kortsiktige fordringer | 103 735 | 121 813 | 496 983 | 50 017 |
| Sum fordringer | 103 735 | 121 813 | 496 983 | 50 017 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 53 176 | 267 499 | 105 579 | 176 526 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 53 176 | 267 499 | 105 579 | 176 526 |
| Sum omløpsmidler | 156 911 | 389 312 | 602 562 | 226 543 |
| Sum eiendeler | 1 880 071 | 2 482 393 | 938 903 | 374 716 |
| Aksjekapital | 32 364 | 31 575 | 31 575 | 30 000 |
| Overkurs | 866 296 | 417 784 | 417 784 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 898 660 | 449 359 | 449 359 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 81 041 |
| Annen egenkapital | - | 774 149 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | 774 149 | - | −81 041 |
| Sum egenkapital | 898 660 | 1 223 508 | 449 359 | −51 041 |
| Utsatt skatt | - | 40 477 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 40 477 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 94 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 44 000 | 44 000 | 269 000 | 394 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 44 000 | 84 477 | 269 000 | 394 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 557 505 | 1 079 161 | 225 000 | 300 000 |
| Leverandørgjeld | 74 391 | 43 640 | 32 808 | 31 757 |
| Skyldig offentlige avgifter | 88 722 | 39 820 | 65 339 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 216 792 | 11 787 | 122 396 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 937 410 | 1 174 408 | 220 544 | 31 757 |
| Sum gjeld | 981 410 | 1 258 885 | 489 544 | 425 757 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 880 071 | 2 482 393 | 938 903 | 374 716 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,17▼ | 0,33 | 2,73 | 7,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,09▲ | 1,03 | 1,09 | −8,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −58,9 %▼ | 50,3 % | −80,2 % | −18,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −868,8 %▼ | 40,5 % | −407,3 % | −29,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −895,2 %▼ | 36,4 % | −424,9 % | −33,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,8 %▼ | 49,3 % | 47,9 % | −13,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Martin Johansen | 1984 |
| Styremedlem | Torbjørn Espeland | 1956 |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Braaten Marine AS37,2 %Engelsviken · 4 018 421 ordinære aksjer
- Aardal Holding AS28,0 %Røyneberg · 3 018 421 ordinære aksjer
- Torbjørn Espeland27,8 %f. 1956 · Blomsterdalen · 3 000 000 ordinære aksjer
- Landowners AS1,88 %Valle · 202 631 ordinære aksjer
- INGELILL HANDELAND EIDE1,66 %f. 1986 · Stord · 178 947 ordinære aksjer
- SJAF AS1,41 %Sola · 152 631 ordinære aksjer
- MARTE GUNDERSEN0,71 %f. 1995 · Røyneberg · 76 315 ordinære aksjer
- Marius Gundersen0,46 %f. 1999 · Røyneberg · 50 000 ordinære aksjer
- RØYSO AS0,46 %Valle · 50 000 ordinære aksjer
- Nesbjørn AS0,38 %Ågotnes · 40 789 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.