- Org.nr.
- 925 829 056
- Adresse
- Slorhøgda 39, 1407 Vinterbro
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−3 958ikke oppgitt
Årsresultat153 843ikke oppgitt
Egenkapital1 713 932100,0 % av eiendelene
Braavos Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 829 056
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 07.10.2020
- Registrert
- 23.10.2020
- Adresse
- Slorhøgda 39, 1407 Vinterbro
- Postadresse
- c/o Øyvind Greaker Bjørndal, Slorhøgda 39
- Kommune
- Ås
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Ås (211)
- Aksjekapital
- 104 030
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, herunder gjennom deltakelse i andre selskaper, kjøp og salg av andre verdipapirer og investeringer i eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad Il, | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 3 958 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 3 958 | 6 181 | 8 082 | 0 | - |
| Driftsresultat | −3 958 | −6 181 | −8 082 | 0 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 0 | - |
| Annen finansinntekt | 175 122 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 175 122 | 4 752 | 42 350 | 0 | 8 221 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 11 609 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 5 689 | - | - | 0 | 221 |
| Annen finanskostnad | 24 | - | - | - | 22 |
| Sum finanskostnader | 17 322 | 6 704 | 4 995 | 0 | 243 |
| Netto finans | 157 800 | −1 952 | 37 355 | 0 | 7 978 |
| Resultat før skatt | - | −8 133 | 29 273 | - | 7 978 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 7 978 |
| Resultat før skattekostnad | 153 843 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 153 843 | −8 133 | 29 273 | 0 | 7 978 |
| Annen egenkapital | 153 843 | - | - | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 0 | - |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | - | 8 221 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 413 739 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 237 590 | - | - | 1 269 054 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 651 329 | - | - | 1 269 054 | 1 138 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 651 329 | 1 225 674 | 1 225 674 | 1 269 054 | 1 138 000 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 114 444 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | 114 444 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 62 603 | - | - | 2 963 | 573 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 62 603 | - | - | - | 573 |
| Sum omløpsmidler | 62 603 | 34 | 787 | 2 963 | 115 017 |
| Sum eiendeler | 1 713 932 | 1 225 708 | 1 226 461 | 1 272 017 | 1 253 017 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 1 138 000 |
| Aksjekapital | 104 030 | - | - | 103 000 | 103 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 921 430 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 434 919 | - | - | 920 949 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 538 949 | 1 023 949 | 1 023 949 | 1 023 949 | 1 024 430 |
| Opptjent resultat | - | - | - | - | 7 366 |
| Annen egenkapital | 174 983 | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 174 983 | 21 141 | 29 273 | 0 | 7 366 |
| Sum egenkapital | 1 713 932 | 1 045 090 | 1 053 222 | 1 023 949 | 1 031 796 |
| Avsetninger og gjeld | - | - | - | - | 221 221 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | - | - | 248 068 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 248 068 | 221 221 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 180 618 | 173 239 | 248 068 | 221 221 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum gjeld | 0 | 180 618 | 173 239 | 248 068 | 221 221 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 713 932 | - | - | 1 272 017 | 1 253 017 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,17 | 0,16 | 0,24 | 0,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,6 %▲ | −0,1 % | 2,7 % | 0,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 85,3 % | 85,9 % | 80,5 % | 82,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Øyvind Greaker Bjørndal | 1985 |
| Styremedlem | Linn-Therese Greaker Bjørndal | 1986 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Linn-Therese Greaker Bjørndal50,0 %f. 1986 · Vinterbro · 515 000 ordinære aksjer
- Øyvind Greaker Bjørndal50,0 %f. 1985 · Vinterbro · 515 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sørskogen AS100,0 %927 215 705 · 2 035 000 ordinære aksjer
- CREAM EC AS33,6 %925 983 667 · 611 384 ordinære aksjer
- 919 967 072 · 905 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.