- Org.nr.
- 921 201 540
- Adresse
- Åsenveien 4A, 1443 Drøbak
BRAND STORE AS er et aksjeselskap innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 201 540
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2019
- Registrert
- 25.02.2019
- Adresse
- Åsenveien 4A, 1443 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BRAND STORE AS912 135 756 · FROGN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Agentur og engroshandel med tekstiler, klær, skotøy og lærvarer, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Tidligere navn
- SHOE TRADING AS25.02.2019 til 22.12.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 504 452 | 420 441 | 266 250 | 78 520 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 485 098 | - |
| Sum driftsinntekter | 504 452 | 420 441 | 266 250 | 563 618 | 525 807 |
| Varekostnad | 53 105 | 1 445 | 20 433 | 0 | 124 638 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 419 491 | 347 953 | 217 683 | 580 964 | 365 255 |
| Sum driftskostnader | 472 596 | 349 398 | 238 116 | 580 964 | 489 893 |
| Driftsresultat | 31 856 | 71 043 | 28 134 | −17 345 | 35 914 |
| Annen renteinntekt | 27 | 12 | 70 | 20 | - |
| Annen finansinntekt | 1 269 | - | 1 081 | 1 530 | - |
| Sum finansinntekter | 1 296 | 12 | 1 151 | 1 550 | 25 |
| Annen rentekostnad | 64 | 20 | 0 | 11 | - |
| Annen finanskostnad | 3 912 | 4 827 | 3 700 | 5 489 | - |
| Sum finanskostnader | 3 976 | 4 847 | 3 700 | 5 500 | - |
| Netto finans | −2 680 | −4 835 | −2 549 | −3 949 | 25 |
| Resultat før skatt | 29 177 | 66 209 | 25 585 | −21 295 | 35 939 |
| Skattekostnad | 6 433 | 14 570 | 935 | 0 | 4 955 |
| Årsresultat | 22 744 | 51 639 | 24 650 | −21 295 | 30 984 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 22 744 | 51 639 | 24 650 | −21 295 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 22 744 | 51 639 | 24 650 | −21 295 | - |
| Kundefordringer | 48 789 | 81 181 | 14 948 | −3 626 | - |
| Sum fordringer | 48 789 | 81 181 | 14 948 | −3 626 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 83 174 | 41 064 | 63 632 | 55 063 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 83 174 | 41 064 | 63 632 | 55 063 | - |
| Sum omløpsmidler | 131 963 | 122 245 | 78 580 | 51 437 | 114 882 |
| Sum eiendeler | 131 963 | 122 245 | 78 580 | 51 437 | 114 882 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −9 570 | −9 570 | −9 570 | −9 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 20 430 | 20 430 | 20 430 | 20 430 | 20 430 |
| Annen egenkapital | 104 875 | 82 132 | 30 493 | 5 843 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 104 875 | 82 132 | 30 493 | 5 843 | 27 138 |
| Sum egenkapital | 125 305 | 102 562 | 50 923 | 26 273 | 47 568 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 10 969 | 12 636 | 39 322 | 29 305 | - |
| Betalbar skatt | 6 132 | 14 570 | 935 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | −10 443 | −7 523 | −12 600 | −4 141 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 658 | 19 683 | 27 657 | 25 164 | 67 314 |
| Sum gjeld | 6 658 | 19 683 | 27 657 | 25 164 | 67 314 |
| Sum egenkapital og gjeld | 131 963 | 122 245 | 78 580 | 51 437 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 19,82▲ | 6,21 | 2,84 | 2,04 | 1,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,19 | 0,54 | 0,96 | 1,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,1 %▼ | 70,8 % | 45,0 % | −19,0 % | 31,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,3 %▼ | 16,9 % | 10,6 % | −3,1 % | 6,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▼ | 12,3 % | 9,3 % | −3,8 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,0 %▲ | 83,9 % | 64,8 % | 51,1 % | 41,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.160.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Lauritsen | 1962 |
| Styrets leder | Rune Lauritsen | 1962 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE LAURITSEN50,0 %f. 1962 · Drøbak · 15 000 ordinære aksjer
- Christina Gravås50,0 %f. 1971 · Drøbak · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.