- Org.nr.
- 915 514 782
- Telefon
- 982 47 034
- Adresse
- Storgata 13, 1890 Rakkestad
- Hovedeier
- Brannkassa Forsikring GFS, 100 %
Driftsresultat−493 442−41,4 % margin
EBITDA−52 542før av- og nedskrivninger
Årsresultat−714 796−60,0 % margin
Egenkapital1 181 8794,1 % av eiendelene
Brandkassegården AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 514 782
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 12.05.2015
- Registrert
- 10.06.2015
- Adresse
- Storgata 13, 1890 Rakkestad
- Telefon
- 982 47 034
- Postadresse
- Anton H. Mysens gate 13, Postboks 47
- Kommune
- Rakkestad
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Rakkestad (188)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Brandkassegården AS915 521 231 · RAKKESTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drifte fast eiendom samt det som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 191 282 | 766 341 | 742 142 | 647 345 | 625 795 |
| Sum driftsinntekter | 1 191 282 | 766 341 | 742 142 | 647 345 | 625 795 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 203 872 |
| Lønnskostnad | - | 4 616 | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 440 900 | 257 000 | 157 623 | 219 200 | - |
| Annen driftskostnad | 1 243 824 | 850 875 | 1 619 142 | 801 008 | 655 288 |
| Sum driftskostnader | 1 684 724 | 1 112 491 | 1 776 765 | 1 020 208 | 859 160 |
| Driftsresultat | −493 442 | −346 150 | −1 034 623 | −372 863 | −233 365 |
| Annen renteinntekt | 21 781 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 241 | 3 905 | 3 736 | 3 673 | 3 851 |
| Sum finansinntekter | 26 022 | 3 905 | 3 736 | 3 673 | 3 851 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 687 375 | 352 684 | 260 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum finanskostnader | 687 375 | 352 684 | 260 000 | 110 000 | 110 000 |
| Netto finans | −661 353 | −348 779 | −256 264 | −106 327 | −106 149 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 290 887 | −479 190 | −339 514 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 290 887 | −479 190 | −339 514 |
| Resultat før skattekostnad | −1 154 796 | −694 929 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −440 000 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −714 796 | −694 929 | −1 290 887 | −479 190 | −339 514 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −714 796 | −694 929 | −1 290 887 | −479 190 | - |
| Totalresultat | −714 796 | −694 929 | −1 290 887 | −479 190 | - |
| Udekket tap | −714 796 | −694 929 | −1 290 887 | −479 190 | −235 359 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −104 155 |
| Sum overføringer og disponeringer | −714 796 | −694 929 | −1 290 887 | −479 190 | −339 514 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 23 335 411 | 7 643 852 | 7 854 613 | 8 398 143 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 40 679 | 52 779 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 23 376 090 | 7 696 631 | 7 854 613 | 8 398 143 | 4 737 100 |
| Sum anleggsmidler | 23 376 090 | 7 696 631 | 7 854 613 | 8 398 143 | 4 737 100 |
| Kundefordringer | 21 976 | 45 628 | 115 681 | 11 205 | 13 034 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 36 976 |
| Andre kortsiktige fordringer | 551 739 | 61 140 | 48 658 | 282 010 | - |
| Konsernfordringer | 2 000 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 573 714 | 106 768 | 164 339 | 293 215 | 50 010 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 597 436 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 190 378 | 1 286 472 | 125 050 | 299 223 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 190 378 | 1 286 472 | 125 050 | 299 223 | 597 436 |
| Sum omløpsmidler | 5 764 093 | 1 393 240 | 289 389 | 592 438 | 647 446 |
| Sum eiendeler | 29 140 183 | 9 089 870 | 8 144 002 | 8 990 582 | 5 384 546 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 4 737 100 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 249 635 | 249 635 | 944 564 | 2 235 451 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 547 040 | −12 960 | −12 960 | −12 960 | −12 960 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 896 675 | 336 675 | 1 031 604 | 2 322 491 | 37 040 |
| Udekket tap | 714 796 | - | - | - | 235 359 |
| Sum opptjent egenkapital | −714 796 | - | - | - | −235 359 |
| Sum egenkapital | 1 181 879 | 336 675 | 1 031 604 | 2 322 491 | −198 319 |
| Langsiktig konserngjeld | 27 500 000 | 8 000 000 | 6 500 000 | 5 500 000 | 5 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 500 000 | 8 000 000 | 6 500 000 | 5 500 000 | 5 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 27 500 000 | 8 000 000 | 6 500 000 | 5 500 000 | 5 500 000 |
| Leverandørgjeld | 457 399 | 580 212 | 610 930 | 1 157 396 | 61 964 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 1 468 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 904 | 172 983 | - | 10 695 | 20 901 |
| Sum kortsiktig gjeld | 458 304 | 753 195 | 612 398 | 1 168 091 | 82 865 |
| Sum gjeld | 27 958 304 | 8 753 195 | 7 112 398 | 6 668 091 | 5 582 865 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 140 183 | 9 089 870 | 8 144 002 | 8 990 582 | 5 384 546 |
| å kr 500,00) | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,58▲ | 1,85 | 0,47 | 0,51 | 7,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 23,66▼ | 26,00 | 6,89 | 2,87 | −28,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,4 %▲ | −4,0 % | −12,0 % | −5,1 % | −4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −41,4 %▲ | −45,2 % | −139,4 % | −57,6 % | −37,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −60,0 %▲ | −90,7 % | −173,9 % | −74,0 % | −54,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,1 %▲ | 3,7 % | 12,7 % | 25,8 % | −3,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Brandkassegården AS−41,4 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Brandkassegården AS−41,4 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roald Fischer | 1972 |
| Styrets leder | Vidar Mellegård | 1957 |
| Styremedlem | Roald Fischer | 1972 |
| Varamedlem | Marit Helén Lund | 1957 |
| Revisor | REVISORKONSULT AS928 942 767 | - |
| Regnskapsfører | EIDSBERG HERREDS REGNSKAPSLAG SA970 025 510 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Brannkassa Forsikring GFS100,0 %Mysen · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Brannkassa Forsikring GFS
- Nord-Odal Eiendomsdrift AS100,0 %
- VEKTERGÅRDEN I MYSEN AS100,0 %
- Brandkassegården AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.