Kort fortalt
Uoppgitt har næringskode 00.000 i Enhetsregisteret, og i Høyanger står 17 enheter oppført på den. Det er 0 % av de 57 132 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 2,4 % av alt næringsliv i Høyanger. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 7 av 155.
6 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 788,4k kr. Størst er WFTM AS med 770,7k kr, foran EIT ENGINEERING AS med 17,8k kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 17 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 17 | 0 % | av 57 132 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 17 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 6 | 35,3 % | av 17 enheter |
| Med omsetning i kroner | 6 | 35,3 % | av 17 enheter |
| Omsetning i alt | 788,4k kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 394,2k kr | - | blant 6 med tall |
| Største omsetning | 770,7k kr | - | WFTM AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2022 | - | av 17 med stiftelsesdato |
De 6 største i Høyanger
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | WFTM AS | 825 610 952 | Høyanger | 770,7k kr | - |
| 2 | EIT ENGINEERING AS | 924 293 713 | Høyanger | 17,8k kr | - |
| 3 | Scutarius Holding AS | 925 155 322 | Høyanger | 0 kr | - |
| 4 | SNW Holding AS | 933 076 466 | Høyanger | 0 kr | - |
| 5 | BRUÅS HOLDING AS | 933 376 087 | Høyanger | 0 kr | - |
| 6 | Wærholm Økonomi AS | 998 455 030 | Høyanger | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 00.000
- Kommune
- 4638 Høyanger
- Enheter
- 17
- Andel av næringen
- 0 %
- Andel av kommunen
- 2,4 %
- Aksjeselskap
- 17
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Høyanger
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 394,2k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 206k kr og 582,4k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 17,8k kr mot 770,7k kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av uoppgitt i Høyanger.
11 av de 17 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 64,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 4 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 6 enheter har levert årsregnskap, 35,3 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bergen med 3 407, Øygarden med 301, Bjørnafjorden med 278, Askøy med 267, Sunnfjord med 223, Kinn med 193. Størst i landet er Oslo med 14 317 enheter, mot 17 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 80 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 41 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 36 enheter, sauehold med 30 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1990, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 5,9 % av dem vi har stiftelsesdato for.
10 enheter er stiftet de siste fem årene, 58,8 % av bestanden. 2 av dem kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange uoppgitt finnes det i Høyanger?
17 enheter står oppført med næringskode 00.000, uoppgitt, i Høyanger i Enhetsregisteret. Det er 0 % av de 57 132 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av uoppgitt i Høyanger?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. WFTM AS med 770,7k kr, 2. EIT ENGINEERING AS med 17,8k kr, 3. Scutarius Holding AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 6 enhetene med tall er 394,2k kr. Midtre halvpart ligger mellom 206k kr og 582,4k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Høyanger er aksjeselskap, med 17 av 17 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes uoppgitt?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bergen med 3 407. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 57 132 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Høyanger?
Median stiftelsesår er 2022, og 10 av enhetene er stiftet de siste fem årene (58,8 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1990.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 00.000 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 17 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 24.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 11 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (80), Utleie av egen eller leid fast eiendom (41), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (36), Sauehold (30), Oppføring av bygninger (18), Aktiviteter i idrettslag og -klubber (18).