Dyrking av flerårige vekster ellers i Suldal

Næringskode 01.290 kommune 1134 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 172Kommunen i alt: 1 066
Enheter2av 172 i næringen
Av bransjen1,2 %av 172 i hele landet
Av kommunen0,2 %av 1 066 enheter i Suldal
Nest størst: Sandnes6mot 2 her
Rangering i Suldal82av 191 næringer i kommunen

Kort fortalt

Dyrking av flerårige vekster ellers har næringskode 01.290 i Enhetsregisteret, og i Suldal står 2 enheter oppført på den. Det er 1,2 % av de 172 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,2 % av alt næringsliv i Suldal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 82 av 191.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2013. Til sammen omsetter de for 6k kr. Størst er Hjorteland Gardsdrift DA med 6k kr.

Vanligste selskapsform er ansvarlig selskap med delt ansvar, med 1 av enhetene (50 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter21,2 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap150 %
Med omsetning i kroner150 %
Omsetning i alt6k kr-
Median omsetning6k kr-
Største omsetning6k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2012-

De 1 største i Suldal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Hjorteland Gardsdrift DA6k kr

Nøkkeltall

Næringskode
01.290
Kommune
1134 Suldal
Enheter
2
Andel av næringen
1,2 %
Andel av kommunen
0,2 %
Ansvarlig selskap med delt ansvar
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 6k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 6k kr og 6k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 6k kr mot 6k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av dyrking av flerårige vekster ellers i Suldal.

1 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Sandnes med 6, Hjelmeland med 5, Stavanger med 3, Strand med 3, Karmøy med 3, Eigersund med 2. Størst i landet er Sandnes med 6 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er sauehold med 117 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 107 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 61 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 54 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2012: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2012, den ferskeste i 2012.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange dyrking av flerårige vekster ellers finnes det i Suldal?

2 enheter står oppført med næringskode 01.290, dyrking av flerårige vekster ellers, i Suldal i Enhetsregisteret. Det er 1,2 % av de 172 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av dyrking av flerårige vekster ellers i Suldal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Hjorteland Gardsdrift DA med 6k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 6k kr. Midtre halvpart ligger mellom 6k kr og 6k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Suldal er ansvarlig selskap med delt ansvar, med 1 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes dyrking av flerårige vekster ellers?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Sandnes med 6. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 172 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Suldal?

Median stiftelsesår er 2012, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2012.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 01.290 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2013. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Sauehold (117), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (107), Utleie av egen eller leid fast eiendom (61), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (54), Oppføring av bygninger (29), Grunnarbeid (28).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562